Nowy rozkład pociągów spowodowany jest modernizacją kilku odcinków kolejowych. Będzie on obowiązywał od tej niedzieli, do 13 czerwca tego roku.

Zmiany w rozkładzie ŁKA

Modernizacja stacji kolejowej Łowicz Główny spowoduje, że na odcinku łączącym stację Łowicz Przedmieście i Łowicz Główny zamiast pociągów wykorzystywane będą autobusy zastępcze. Takie działania pozwolą zarządcy infrastruktury na sprawną modernizację na tym odcinku i sprawny ruch pozostałych pociągów, które przejeżdżają przez stację Łowicz Główny.

Natomiast od 16 do 28 maja zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Zgierz – Łowicz Główny za wszystkie pociągi na tej trasie. Spowodowane jest to trwającymi pracami na kilku odcinkach szlaku kolejowego między Łodzią i Łowiczem.
Wszystkie pociągi relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Skierniewice nie będą kursować. Zamiast tego podróżni będą mogli skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Spowodowane jest to modernizacją na odcinku Bełchów – Łowicz, a także całkowitą przebudową linii na wjeździe do stacji Łowicz Główny. Z kolei na trasie Żychlin – Kutno – Żychlin zamiast dwóch par pociągów również wykorzystane zostaną autobusy.

Godziny kursowania autobusów zostały ustalone w konsultacjach z podróżnymi. Dodatkowo będą się one zatrzymywały w Siekarowicach koło Skierniewic i w Mokrej. Na odcinku Łowicz – Skierniewice za odwołane pociągi będą jeździć po dwa autobusy w odstępie 30 – 40 minut.

Zmiany w rozkładzie Kolei Mazowieckich

Na linii nr R3 Warszawa – Łowicz Główny kontynuowana będzie modernizacja na odcinku Sochaczew – Łowicz Główny. Z tego względu część połączeń na tym odcinku zostanie zastąpiona komunikacją autobusową.

Aktualny rozkład pociągów można sprawdzić na stronie PKP

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.