W niedzielę, 10 marca zostanie wdrożona kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana będzie obowiązywać do 8 czerwca.

Łowicz Główny, pociąg ŁKA, fot. NŁ
Łowicz Główny, pociąg ŁKA, fot. NŁ

Na linii nr R3 Warszawa – Łowicz cały czas trwają i będą kontynuowane prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Na szlaku Bednary – Łowicz Główny będą prowadzone roboty torowe i sieciowe.

Spółka Koleje Mazowieckie informuje, że dodatkowe utrudnienia wystąpią 15 maja w związku z pracami w torze nr 3 stacji Warszawa Włochy. Należy liczyć się ze zmianami godzin odjazdów i przyjazdów pociągów.

Ponadto od 28 maja do 8 czerwca wystąpią dodatkowe utrudnienia związane ze zmniejszeniem przepustowości na odcinku Bednary – Łowicz Główny. Część pociągów na tym odcinku zostanie zastąpiona przez zastępczą komunikację autobusową.

Korektę rozkładu wprowadza też Łódzka Kolej Aglomeracyjna obsługująca m.in. ruch pomiędzy Łowiczem a Łodzią oraz w kierunku Skierniewic.
Na linii Łowicz – Łódź, tak jak do tej pory, ŁKA uruchomi 17 par połączeń. Trzy pary pociągów kursować będą pomiędzy Łowiczem a Skierniewicami.

Zmianie uległy godziny odjazdu wybranych pociągów. Część z nich będzie rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Łowicz Przedmieście, a dojazd do stacji Łowicz Główny będzie możliwy autobusami.

Od 6 maja do 8 czerwca zastępcza komunikacja autobusowa wprowadzona zostanie za część pociągów na odcinku Głowno – Łowicz Główny, a od 11 marca do 12 kwietnia na odcinku Zgierz – Łowicz Główny za ostatni pociąg z powodu nocnych prac torowych. Kolejna korekta rozkładu jazdy nastąpi 9 czerwca.

Planując podróż pociągiem warto wcześniej sprawdzić aktualny rozkład jazdy.

Stacja PKP Łowicz Główny, peron 1
PKP Łowicz Główny, peron 1, fot. arch. NŁ

1 komentarz

  1. Wierzę że Panowie Burmistrzowie a zwłaszcza Pan Siewiera czuwali nad tym by przy zmianach rozkładów jazdy na koleji dostosoać rozkład jazdy MZK

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.