Stosunkiem głosów 8 do 7 Rada Gminy Łyszkowice postanowiła dzisiaj, 12 grudnia, uchwalić dla wójta Adama Ruty niższe wynagrodzenie niż to, które obowiązywało od lipca tego roku.

Na wniosek zgłoszony przez radną Patrycję Gąsecką-Frankowską – mówiła ona, że to wniosek większej grupy radnych – obniżono zasadnicze wynagrodzenie wójta z 4.700 zł do 4.000 zł, co przekłada się też na zmniejszenie naliczanych procentowo dodatków specjalnego i stażowego. W sumie wynagrodzenie wójta zostało obniżone z 10.180 zł brutto do 9.060 brutto.

Dotychczasowe wynagrodzenie było maksymalnym możliwym według rozporządzenia Rady Ministrów z 18 maja tego roku.

95 komentarzy

 1. Stanisław

  Ze ździwieniem przyglądam się czasom ,które nadeszły.Przestępcy nie rozliczeni za swoją działalność w służbach obcego państwa,którzy dziś zajmują prominentne stanowiska,decydują o wielu kwestiach życia codziennego obywateli,roszczą sobie prawo do dużych apanaży,a wkrótce na oczach naiwnych i nie znających historii wyborców będą przejmować majątek publiczny”ku chwale ojczyzny”.

 2. Z prądem płyną tylko zdechłe ryby.

 3. Koryto plus

  A ja się bardzo cieszę,że mogę obejrzeć transmisję sesji .PÓKI co widzę młodych,butnych,knujacych i zadzierajacych głowy radnych.Mina Pani przewodniczącej-bezcenna.

  • a ja jestem ciekaw jak Pani Przewodnicząca doprowadzi sprawę budowy Altany, w końcu sama złożyła zawiadomienie.

   • A czy przypadkiem nie zajmuje się tym prokuratura ? Nie jest rolą zgłaszającego podejrzenie o popełnieniu przestępstwa badanie sprawy.Chyba ,że wyborca ma inne doświadczenia i wie jak wpływać na pracę prokuratury?

   • A to nie jest zastanawiające, że składa zawiadomienie osoba, która przegrała przetarg na budowę? Gdyby wygrała pewnie nie miałaby żadnych zastrzeżeń…

   • Ale gdyby fałszerstwo certyfikatu wyszło na jaw lub gmina należycie wywiązywała się ze swoich obowiązków to kto inny wygrałby przetarg.

 4. #twardostąpający

  Drodzy Państwo trzeba być ślepym i niespełna rozumu pisząc że rada to marionetki .Tylko zatwardziali wyznawcy wójta wypisują takie rzeczy .To co się wyprawiało przez oatatniebl 4lata to było dopiero dno. Ludzie obudźcie się .Czy tanie chwyty całowanie w łapkę i przynoszenie kwiatów przez pana R. tak wam zawróciło w głowie.?
  Litości!

 5. Lyszkowice

  Zrobimy to po ogłoszeniu wyroku Piotra K.

 6. Jest w was moc!!! Brawo rada i przewodnicząca !

  • No rzeczywiście,nawet Bareja by tego nie wymyślił.II sesja niczym dzisiejszy sejm czyli DNO.Z całym szacunkiem poproszę o podanie do publicznej wiadomości wyksztalcenia radnych.Pan Foks ,pani Kroc,,pani Wójt,pani G ą secka Frankowska,pan Wojciechowski,pan Pietraszewski.Z góry dziękuję.

   • zdziwiony

    Knurze, rozumiem że tytuły naukowe są dla Ciebie wykładnikiem ? Nie zawsze dobrzy ludzie mają ukończone studia wyższe. Polityków nie rozlicza się z tego czy przed nazwiskiem mają mgr czy też prof. Możliwe że sam jesteś osobą wykształconą, jednak głęboko w to wątpię ponieważ takie osoby powinny być świadome że nie studia robią z ciebie człowieka rozsądnego,podejmującego dobre decyzje. Obniżenie wynagrodzenia jest rozliczeniem obietnic wyborczych Twojego pupila, który sam nie miał odwagi jej dopełnić. .

   • zdziwiony

    Czytając Twoją wypowiedź , widać brak argumentów na dany temat. Próbujesz znaleźć dziurę w całym.
    Zero nawiązania do tematu . Niczym Twój pupil. Macie klapki na oczach. Wydaję mi się jednak że powinny być one na wyposażeniu koni, nie knurów.

   • Knur do zdziwionego!Czy ja w swoim komentarzu pisałem coś o obniżeniu pensji wójta??????Oglądałem transmisję IIsesji i objęcie funkcji przewodniczącego komisji skłoniło mnie do pytania o wykształcenie ,bo niektórzy mieli chyba pod górkę do szkoły a teraz są przewodniczacymi.Jak sam stwierdziles,można być dobrym człowiekiem ,ale trzeba się też wykazać wiedzą i znajomością wielu poważnych zagadnień,a obawiam się,że może to być zbyt trudne dla przynajmniej niektórych!!!!

   • Najczęściej cudzym wykształceniem interesują się osoby ,które same nie mają się czym pochwalić np. średnie bez matury lub wyższe bez magisterium (kompleksy?)

   • To chyba Knur ze Szkolnej?

 7. Obserwuje od 5 lat waszą gminę , bo nie da się nie usłyszeć o niej – ciągle afery , procesy , kłótnie , złości – tam chyba coś nie gra , jakiś tryb zawodzi, być może faktycznie jest coś z tym węższym Wójtem , skoro jak zauważyłam , nikt z pośród 5 kandydatów startujących nie poparł go w 2 turze wyborów , a mimo to zastanawiające, że wygrał

 8. Brawo Grażyna!!! Brawo Renata!!!! Brawo Ewelina !!!!Brawo Andrzej !!!!Brawo Patrycja !!!!!Brawo Igor!!!!! Brawo Piotr!!!!!! Brawo Marcin!!!!!
  – jesteśmy z was dumni !!!!!!!!!

  • Mów za siebie bo dla mnie to MARIONETKI!!!!!

   • zdziwiony

    Czyje marionetki Bożena ? Kto Twoim zdaniem tym kieruje? Jeżeli napiszesz po raz kolejny że byłego wójta po prostu się ośmieszysz….nie powinnaś wypowiadać się na tematy o których nie masz pojęcia.

   • Uderz w stół,a nożyce się odezwa*!Marionetko!

   • Marionetki to były w poprzedniej radzie i przymykały oko (z niewiedzy czy głupoty) na zadłużanie się gminy i przepłacane inwestycje.

 9. zgłoście ją do klubu AA

 10. Stachlew123

  Panie Tomku Radny – Pan wogole nie pasujesz do ekipy Pana Ruty , wygląda Pan na osobę zaradną i inteligentną, a daje się tak manipulować Wójtowi – szkoda !Pobudka !!

  • Może coś jest obiecane i “kobyłka u płotu”.

  • Szanowna Pani/Szanowny Panie. Dziekuje za szacunek i wyważony wpis, bo…. anonimowo zdarza sie to bardzo rzadko. Odpowiadając…. jestem Radnym Gminy, a nie Wojta. Jak na razie to w w zasadzie poza “rozdzialem stołków ” nie bylo nawet okazji sie wykazac w pracy dla Gminy. Jedyna okazja to te nieszczesne oplaty za śmieci, ale tutaj bylismy postawieni pod ścianą, zresztą podobnie jak reszta gmin w powiecie lowickim – jedna firma startujaca w przetargu. W powtorzonym wystartowalaby zapewne tez jedna z… na pewno nie nizsza oferta. A z budzetu gminy nie mozna dotowac odbioru odpadow.

   • Szacunek Panie Tomaszu!Pięknie Pan odpowiedział,ale obawiam się,że większość nie zrozumie.

   • obserwator

    A stawy w Uchaniu,przepłacone inwestycje (park,boisko przy GOK),zadłużanie gminy to pan przyklepywał.Każdy obywatel może wystąpić o dostęp do informacji publicznej i wtedy okaże się jak pan głosował dla dobra gminy.

 11. BRAWO !!!!!!! Nowa Rada!!!!
  Wkońcu mamy Radnę a nie świstaki !!!!

 12. Tyle mogę dodać – poprostu kopiuj wklej . Zgadzam się z tobą Patryjota lokalny – wyjąłeś mi to z ust . Brawo

 13. Słusznie ktoś zauważył , iż gdy ubiegał się Pan Ruta o funkcje Wójta w swojej wyborczej ulotce umieścił tłustym drukiem deklaracje obniżenia swojej pensji i przekazania jej na cele stypendialne i sportowe. Kwota 10200 zł , którą do tej pory zarabiał była max największa możliwa jaką dopuszcza ustawa.

 14. Lokalny patryjota

  Słusznie ktoś zauważył , iż gdy ubiegał się Pan Ruta o funkcje Wójta w swojej wyborczej ulotce umieścił tłustym drukiem deklaracje obniżenia swojej pensji i przekazania jej na cele stypendialne i sportowe. Kwota 10200 zł , którą do tej pory zarabiał była max największa możliwa jaką dopuszcza ustawa.

 15. Lokalny patryjota

  Proszę Państwa – wynagrodzenie Pana Wójta Ruty mieści się na poziomie podwyższonego porównując zarobki w naszym i sąsiednim powiecie. Proszę zwrócić uwagę na zarobki np: Pana Starosty Kosiorka (9600zł) czy wójtów :Jeżowa 8400, Lipiec (8200), burmistrza Głowna (8500), Domaniewice (8600) itd mógłbym wymieniać . Wszystkie krztałtują się na jednym poziomie poniżej 9000 zł. Pan Wójt Ruta ma proszę Państwa dodatkowo niezawieszalną emeryturę policyjną , która dodatkowo podnosi jego dochód miesięczny o kilka tysięcy , więc nie ma powodu do niepokoju o jego przyszłość. .

 16. Rozbawiony

  Ewelina Wójt przewodnicząca komisji finansów-PADŁEM I LEŻĘ!!!!!!

 17. Leon Zawodowiec

  To i tak za dużo – Tyle ma Wójt z Głowna
  cytat
  “Oznacza to, że wójt gminy Głowno, po zsumowaniu wszytskich składników, miesięcznie zarobi 8620 zł brutto. To mniej, niż zarabiał w poprzedniej kadencji. ”

  https://lowiczanin.info/gmina-glowno-diety-w-gore-pensja-wojta-w-dol/

 18. zdziwiony

  PS . swoja drogą myślałem że ludzie pracujący w urzędzie mają lepsze zajęcia niż jednostronne komentowanie artykułów.

  • ludzie pracujący w Urzedzie to pozostałość po układzie W.T. jak Ruta nie zrobi z nimi porządku o to oni zrobią z nim.

 19. Zniesmaczony

  Pośmiewisko!!!!8,radnych sterowanych z tylnego stołka przez Wlodzimierza T. i Piotra K.Żenada.Młode to i głupie .Pani G ąsecka i Jej poziom bez komentarza bo i tak tego nie pojmie,ale bardzo dziwię się pani Kroc.Myślałem,że ma więcej szarych komórek.PÓKI CO POŚMIEWISKO!!!!!

  • zdziwiony

   Pewnie, młody to od razu głupi… zastanów się i nie obrażaj innych Nikt nie bronił Ci startować panie “mądry”
   Wielka afera o obniżenie wynagrodzenia dla wójta który przed poprzednimi wyborami sam obiecał że pomniejszy swoje wynagrodzenie o połowę. Sam chciał mało więc dostał mniej. Radni zadbali o spełnienie obietnicy wyborczej . wójt sam tego nie potrafił.

  • Pośmiewisko to było jak radni jak barany nie czytali materiałów nad,którymi głosowali ,tylko podnosili łapki nie wiedząc za czym.

 20. zdziwiony

  Osobiście cieszę się że mamy radę która może sprzeciwić się obecnemu wójtowi . Śmiało można powiedzieć jak wyglądałaby kolejna kadencja jeżeli większość miałby Pan A.. wszystkie pomysły z kosmosu takie jak np podwojenie kwoty na remont szkoły w Stachlewie (swoją drogą trzeba jakoś odwdzięczyć się wyborcą, do tego zwoływać nadzwyczajną sesję po wyborach, gratulacje za pomysł) przyklepywane byłyby bez jakiegokolwiek zastanowienia. Radni działajcie, pokażcie że potraficie , utrzyjcie nosa ludziom którzy dalej mentalnie żyją w latach komunizmu.

  • A Tobie dalej marzy się Włodzimierz T i Jego 167 zarzutów?

   • zdziwiony

    Możesz dokładnie wskazać mi miejsce gdzie o tym napisałem? Chyba za dużo sobie dokładasz Wyborco. Swoją drogą poczekajmy jak będzie kończyć się kolejna kadencja Pana A.
    Były Wójt T został oskarżony pod koniec swojej wieloletniej przygody politycznej . Pan A dopiero ją zaczyna .

   • widać że Włodzimierzowi T się przykrzy i chce Piotra K. dołączyć do grona zarzutów co poniekąd już ma. Swój do swojego ciągnie.

  • Czy to prawda ,że wójt na koniec kadencji zadłużył Gminę w banku na 9 mln.zł.?

 21. Rada to jest sterowana przez Pana “T” i spółkę.

 22. Pocałujta w dupe wójta….

 23. A przystanków kolejowych na Nowych i na Starych Grudzach jak nie było tak nie ma.

 24. a opłaty za śmieci w górę 14,60zł segregowane i 30zł za niesegregowane . …….

 25. Informatyk

  Wystarczy znać się na komputerach i by być bystrym ,żeby mieć na tacy informacje co robią pracownicy Urzędu Gminy w czasie pracy.
  Piszą komentarze na NŁ.

 26. Hehe! Ktoś im musiał to podpowiedzieć ! Maluczka ta rada oj maluczka. Ale czego się można tu spodziewać.

 27. mieszkaniec

  czasem się dziwię, że niektórzy radni zostali wybrani na drugą kadencję, skoro w poprzedniej nic nie zrobili…
  no ale… jest różnica między mieć 450zł, a nie mieć.

  • Sobie też powinni obniżyć! Na to ich nie stać!

   • tak ciężko pracują , że nie ma mowy. Tyle w kampanii na obiecali że raczej podwyżka będzie pewna. Pani Przewodnicząca co z altaną przy GOK, obiecała Pani że rozliczy do końca. My mamy pamięć dobrą i też dużo możemy.

  • Przewodnicząca będzie sędzią we własnej sprawie? To przecież szok.

  • Masz na myśli chyba Kędzierskiego?

  • Chodzi o Kędzierskiego?

  • zdziwiony

   Mieszkańcu , z wyników wyborów można jasno wyczytać że ludzie są zadowoleni z pracy radnych w poprzedniej kadencji dlatego wybrali ich po raz drugi. Dodatkowo dało się zauważyć że wygrali znaczącą liczbą głosów Trzeba uszanować wybory , nie komentować ich dalej, chyba że ktoś czuje się przegranym i nie może się z tym pogodzić wylewając swoje żale w komentarzach .

 28. Przecież wójt ma jeszcze emeryturę ,którą pobierał i będzie pobierał czyli razem zarabia jak prezydent Polski.

 29. Skoro Emeryt powinien pracować za zwrot kosztòw dojazdu do pracy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.