Na sobotę 6 czerwca zaplanowano otwarcie Nowej Pracowni, czyli nowego lokalu w podziemiach Łowickiego Ośrodka Kultury. Tego dnia klientom zostanie udostępniony lokal, ale także wystawiony na zewnątrz ogródek.

fot. Nowa Pracownia

Przypomnijmy, że rozpisany przez Łowicki Ośrodek Kultury konkurs na prowadzenie lokalu wygrała produkująca kolorowe skarpetki firma Zooksy, której właścicielem jest Daria Skopińska-Pięta. Otwarcie lokalu miało nastąpić już w połowie marca, jednak te plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa, która na pewien czas unieruchomiła całą gastronomię. Od 18 maja wszystkie bary, restauracje i kawiarnie mogą być już otwarte, a na wielkie otwarcie szykuje się także Nowa Pracownia.

Menager lokalu Adam Bombrych powiedział nam, że w ofercie lokalu znajdziemy m.in. wina z polskich winnic, browary rzemieślnicze – także z Browaru Bednary oraz nietuzinkową ofertę kulinarną, w której znajdziemy pakiety śniadaniowe i przekąski. W dniu otwarcia zaplanowano także niespodziankę w postaci muzyki wykonywanej na żywo przez jednego z łowickich wykonawców.

Menager lokalu podkreśla, że klientom zostaną udostępnione środki do dezynfekcji. Zadbano o to, aby odległość pomiędzy stolikami wynosiła przepisowe 2 metry. Co ważne, klienci spożywający posiłki przy stolikach nie będą mieli obowiązku noszenia maseczek.

Zarówno sama właścicielka lokalu, jak i jego menager, podkreślają, że miejsce to zmieniło się nie do poznania, więc warto będzie to zobaczyć. Warto też dodać, że pod koniec maja we wszystkie piątki i soboty na dziedzińcu ŁOK będą się odbywały seanse kina plenerowego, co jest już drugim powodem, dla którego warto będzie wybrać się w to miejsce.

Zooksy przejmują lokal po HopKulturze

Znów pójdziemy do fryzjera, kosmetyczki i restauracji

2 komentarze

  1. żal.pl

  2. Życzę jak najlepiej ale reputacja tej osoby nie wróży dobrze. Pożyjemy, zobaczymy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.