Pierwszy w tym roku przegląd Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Bez Nazwy” potrwa od piątku 24 do niedzieli 26 marca. W ramówce znalazły się najgorętsze i najbardziej wyczekiwane ostatnio premiery, a pośród nich: „T2: Trainspotting”, „Konwój”, „Milczenie” i „Manchester by the Sea”.

Filmem przewodnim będzie pierwsza z wymienionych propozycji „T2: Trainspotting” – kontynuacja kultowej produkcji z połowy lat 90. Nie jest to kopia hitu Irvine’a Walsha z 1996 roku, a całkowicie nowe spojrzenie na problem współczesnych 40 i 50-latków, którym nie udało się osiągnąć wymarzonego życia i utknęli wspomnieniami w latach młodzieńczych. Film wyreżyserował Danny Boyle, a w główną rolę Marka Rentona, który po 20 latach wraca do Edynburga, gdzie spotyka dawno niewidzianych znajomych, wciela się Ewan McGregor.

Polską propozycją jest „Konwój”, jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku. To męskie, trzymające w napięciu kino akcji. W ramówce jest też „Milczenie” – najnowszy film historyczny Martina Scorsese. Akcja rozgrywa się w XVII-wiecznej Japonii, gdzie młodzi jezuici są świadkami prześladowań. Na zakończenie dramat „Manchester by the Sea”. To przejmująca, chwilami zabawna opowieść o sile rodzinnych więzi, poświęceniu i nadziei, na podstawie losów Chandlerów – przeciętnej rodziny z klasy robotniczej, od pokoleń mieszkającej w wiosce rybackiej w Massachusetts.

 
Program seansów:
„T2: Trainspotting”
24.03 godz. 20.00
25-26.03 godz. 18.00

„Konwój”
24.03 godz. 18.00

„Milczenie”
25.03 godz. 20.00

„Manchester by the Sea”
26.03 godz. 20.00

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.