Na ten moment mieszkańcy Łowicza czekali od dziesiątek lat. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, 25 sierpnia, burmistrz Krzysztof Jan Kaliński podał termin rozpoczęcia budowy wiaduktu nad niebezpiecznym przejazdem kolejowym na ul. 3 Maja.

wiad1

Prace mają rozpocząć się w październiku 2018 roku, a zakończą się w czerwcu 2019 roku. Te bardzo już konkretne ustalenia zapadły podczas wczorajszego spotkania w ratuszu, w którym uczestniczył m.in. naczelnik miejskiego Wydziału Inwestycji i Remontów Grzegorz Pełka i przedstawiciele PKP PLK.

Jeszcze przed rozpoczęciem budowy wiaduktu mają rozpocząć się prace związane z przebudową linii kolejowej i dróg dojazdowych do wiaduktu na terenie miasta. Już w połowie przyszłego roku mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kolejowym, szczególnie w obrębie peronu 1.

– Zaczniemy od budowy ulicy Dmowskiego, żeby odprowadzić ruch z mającego powstać wiaduktu. Te prace planujemy rozpocząć w 2017 roku, zaś w 2018 zajmiemy się przebudową ulicy Bolimowskiej wraz utworzeniem ronda na Warszawskiej – mówi nam naczelnik Grzegorz Pełka.

Obszernie o planowanych pracach na trasie kolejowej Poznań-Warszawa, w ramach których powstanie wiadukt przeczytasz w następnym numerze Nowego Łowiczanina – 1 września.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.