Na czwartek 20 września na godzinę 14.00 w Domu Ludowym w Bocheniu został ustalony termin wyborów uzupełniających na sołtysa wsi Bocheń. Mają one związek z odwołaniem podczas sierpniowego zebrania wiejskiego, będącego sołtysem przez 31 lat, Jerzego Kurczaka. Czy zgłosi on swoją kandydaturę w wyborach?

Na zakończenie dzisiejszej sesji Rady Gminy były sołtys Jerzy Kurczak przedstawił wystąpienie, w którym m.in. zgłosił pretensje do rady, która przed wyznaczeniem zebrania wiejskiego, w czasie którego został odwołany, nie pozwoliła mu się wytłumaczyć z zarzutów stawianych w pismach przez niektórych mieszkańców, a które nie są prawdziwe. Przypomnijmy, że jednym z nich było m.in. zakłócanie ciszy nocnej, co wiązało się z przyzwoleniem na organizację dyskotek na terenie Domu Ludowego.

Sekretarz Beata Orzeł podkreśliła, że wniosek o wyznaczenie terminu zebrania wiejskiego spełniał wszystkie wymogi formalne i gmina, ani radni nie mogli nic w tej w kwestii zrobić, ponieważ wybór i odwołanie sołtysa to kompetencje, które leżą po stornie zebrania wiejskiego. – Są wyznaczone kolejne wybory. Wszyscy mogą w nich startować, pan Jurek też – przekonywała sekretarz.

Jerzy Kurczak zapytany przez nas o to, czy zamierza ponownie kandydować na sołtysa wsi Bocheń, odpowiedział: – Na razie, to ja się muszę dobrze przespać.

Więcej o dyskusji na sesji i wystąpieniu Jerzego Kurczaka przeczytasz w najnowszym NŁ.

4 komentarze

  1. o jezuniu i Grzesiu tam siedzi a co on za szycha , czy on umie mowić ,

  2. Mieszkaniec

    Pan radny i były (naszczeście) sołtys posmutnieli bo kończy się ich dyktatura, ale jest nadzieja że niedługo wróci normalność.

  3. Rysiu co ci tak wąsy opadły? Czyżby z przepicia?

  4. Ile sie można tłumaczyć i po co? Trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejść…honorowym

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.