O godz. 21, zakończyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Głownie. Najwięcej, bo 49 głosów, oddano na Marię Furgę, która tym samym wygrała dzisiejsze wybory, 27 listopada.

Wybory uzupełniające do RM w Głownie

Jak poinformowała nas Irena Dziewiór, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, na 785 uprawnionych do głosowania, w wyborach udział wzięło 120 osób. Głosów ważnych oddano 119, 1 głos był nieważny. O miejsce w Radzie Miejskiej ubiegali się kandydaci z czterech list. Oprócz Marii Furgi, byli to również: Dominika Bakalarz, Tomasz Będor oraz Rafał Prośniak. Ich wyniki przedstawiały się następująco: Dominika Bakalarz – 32 głosy, Tomasz Będor – 28 głosów oraz Rafał Prośniak – 10 głosów. 

Przypomnijmy, że nowego radnego wybierali wyborcy z okręgu nr 7 –  mieszkańcy bloków przy ul. Sikorskiego 45/49. Miejsce dla przedstawiciela tego okręgu pozostawało  nieobsadzone od kilku miesięcy, kiedy to mandat, w związku z objęciem stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie, złożyła Beata Pilarska. Jej następczyni jest emerytowaną dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie.  

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.