Po tym, jak 365. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę została rozwiązana, do Częstochowy podąża już tylko niewielka grupa pątników. Czwartego dnia pielgrzymów odwiedził znany poseł.

Zdjęcie archiwalne z wizyty Antoniego Macierewicza w Łowiczu. fot. Zbiory NŁ

W pielgrzymce uczestniczy obecnie 20 osób, które idą do Częstochowy w małych grupach po 5 osób i zmieniają się etapami.

Dowiedzieliśmy się, że czwartego dnia spotkał się z pielgrzymami na terenie sanktuarium w Gidlach poseł Antoni Macierewicz. W felietonie „Głos Polski” na kanale YouTube Radia Maryja dziękował wszystkim, którzy się modlą i duchowo towarzyszą pielgrzymom z Łowicza. Mówił, że gdy w Gidlach spotkał się pielgrzymami, którzy tam dotarli, to podkreślali oni, że ich pielgrzymka jest poświęcona prośbie o jak najszybsze zakończenie pandemii, która grozi Polsce i całemu światu.

Aktualnie pielgrzymi zatrzymali się w Kajetanowicach, gdzie jedzą obiad. Za chwilę ruszają w dalszą drogę. Wszystkich mieszkańców Łowicza i powiatu, którzy zostali w domach, proszą o modlitwę różańcową w ich intencji – i obiecują odwdzięczyć się tym samym.

Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w Łowiczu w porozumieniu z diecezją organizuje dla chętnych wyjazd autokarowy. Starosta Marcin Kosiorek powiedział nam, że zapisy są prowadzone w kilku parafiach, a gdy zostaną podsumowane, będzie wiadomo, ile autokarów pojedzie jutro na Jasną Górę.

Autokary wyjadą z Łowicza w sobotę o godzinie 8.30. Zgodnie z planem, do Częstochowy mają dotrzeć na godzinę 14.00, aby móc przywitać grupę pielgrzymów z Łowicza. Mszy świętej w kaplicy przewodniczyć będzie biskup Józef Zawitkowski.

Starosta Marcin Kosiorek jest dobrej myśli i ma nadzieję, że pielgrzymi dotrą do celu już bez przeszkód.

Starosta i biskup dla pielgrzymów. Dowiozą na Jasną Górę

33 komentarze

 1. Pontniczka

  A najświętszej Panience Antoś potrzebny jak rybie ręcznik. Nie jego nogi niosą modlitwę na Jasną Górę.

 2. pull up !!! pull up!!!

 3. Prawdomówca

  Gdzie jest wrak?! Gdzie jest wrak?! Zgnijesz w ciupie kombinatorze naciągaczu i oszuście

  • Najgorsze jest to że ten typ pewnie i tak zwieje do siebie na wschód albo go zamkną tam gdzie jego miejsce ale niestety to nie więzienie tylko inny ośrodek.
   Dobrze jakby trafił do Gostynina do Mariusza Trynkiewicza ten by dobrze zrobił pewnie nawet lepiej niż misio.
   Ale ciekawe jest jakie kwity ma on na balbinę zapewne fajne fotki z operacji hiacynt oraz pewnie wie jak ten mały przykurczony karzeł został deweloperem że ma tyle nieruchomości, oczywiście jak wszyscy złodzieje w tej grupie, wszystko poprzepisywał to na sekretarkę to na szofera i pewnie trochę na kota.

   • Powiedzta to staśkewi ze stachlewa

    Łon do towarzysza doktorka trafi.

    • Witek z Witonii

     Jak do koryta na Wiejskiej dorwia się inni,to Antoś wraz z Misiem mają zapewniony azyl w Korei,ty północnej.Prawdziwych przyjacioł poznaje się w biedzie,towarzysz Kim taki jest!

 4. Antek świrus dawno nie miał kontaktu, musi czymś zabłysnąć , Nowogrodzką o nim zapomniała. Jak nie ma odlotu smoleńskiego, to dobrzy i pielgrzymi.

 5. Prawdę mówiąc to wirus to był u nas na przełomie stycznia i lutego, gdzie w szkole była połowa dzieci a w pracy co drugi był na zwolnieniu. A teraz to jest świrus, w który wierzą ci co chcą wierzyć.

 6. Dziwie się że tyle osób jeszcze wierzy w tego wirusa. Pracuje w przychodni i nikt tam nie chodzi w maseczce, a wręcz przeciwnie wszyscy się z tego śmieją.

  • Jedna pani doktor też nie wierzyła, dopóki sama nie zachorowała! Bardzo szybko przestała uważać, że to tylko grypa. Więc przestać bzdury opowiadać.

 7. Bartłomiej Molestowany

  Pewnie mu powiedzieli że biorą to samo co on…

 8. Pątniczka

  No i stało się pielgrzymka zaczyna być wykorzystywana w politycznej rozgrywce, a jej siłą zawsze było, jest i mam nadzieje że będzie to, że biorą w niej udział ludzie o różnych poglądach politycznych. Biorę udział w łowickiej pielgrzymce, z kilkoma przerwami, od 1990 roku, szliśmy gdy rządziły różne opcje polityczne i w czasie wielu kampanii wyborczych. I choć nieraz niektórzy uczestnicy mieli takie zakusy, to niepisanym prawem było nie poruszanie tematów politycznych w trakcie trwania pielgrzymki. Nie wszyscy pielgrzymi to wyborcy PIS-u, a już na pewno wielu z nich NIE identyfikuje się z panem Macierwiczem. To co wydarzyło się w poniedziałek rzeczywiście nie powinno tak wyglądać, myślę że wszyscy pątnicy ulegli jakiejś zbiorowej euforii, że o to mimo zakazów pielgrzymka rusza i to pod eskortą policji. Oczywiście nie zwalnia to jej uczestników z osobistego przestrzegania prawa, ale fala hejtu i ośmieszania we wszystkich mediach społecznościowych a już tym bardziej łączenie pątników z jedną opcją polityczną to już gruba przesada.

 9. I jak zwykle najpoerw karza karac, a pozniej pojawia sie znany polityk i przekuwa to na sukces wiadomej partyii. Paranoja i obled !

 10. Ten wyjazd organizowany przez Starostwo, to “bez żadnego trybu”?
  Na jakiej podstawie wydarzenie religijne ma być finansowane ze środków publicznych?

 11. Ci którzy pojadą autobusami i wrócą powinno przejść obowiązkowe 14 dni kwarantanny.

 12. Czy ten typ co bezcześcił ludzkie zwłoki zdradził może jak tam wyniki prac komisji smoleńskiej bo już 10 lat minęło a efektów brak ?

 13. Powiedzta to staśkewi ze stachlewa

  A nie beło tamuj z Antosiem Miśka?

 14. Piesek Leszek.

  Dziwię się że policja na to pozwala. Dla mnie jest to czysta prowokacja i manifestacja.Powinni zostać ukarani po 10.000.PLN i do domu. I do tego jeszcze “starosta łowicki” autobusy podstawia . Zapraszam policję w celu skontrolowania autobusów i pasażerów przed wyjazdem.

 15. Prawdomówca

  No szacun, nie każdemu jest dane bliskie spotkanie z kosmitami…a tu kosmita nad kosmitami… Pomódlcie się też o jego zdrowie, i żeby latawce latem nie wybuchały

 16. Gdzie jest obiecany wrak samolotu?

 17. Wiesław kreci z Antkiem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.