Rozbiórka metalowej kładki biegnącej z Zakładu Karnego nad ulicą Wiejską w Łowiczu do dawnej bazy PKP jest przyczyną utrudnień w ruchu w tym rejonie miasta.

Powstała w latach 70-tych kładka służyła jako przejście dla więźniów, którzy wtedy licznie pracowali przy pracach przeładunkowych na terenie bazy PKP. Od wielu lat była jednak w złym stanie technicznym i nie była używana.

Ulica Wiejska na odcinku pod kładką została dziś całkowicie wyłączona z ruchu. Objazdy odbywają się ulicami Czajki i Kolejową. Zdarza się, że kierowcy mimo to próbują ominąć znaki ustawione jeszcze przed przejazdem kolejowym i zawracają dopiero tuż przed zamkniętą drogą.

Prace rozbiórkowe prowadzi firma Zap-Rol Jerzego Balcerzaka z Wójtostwa. Metalowe elementy kładki są rozcinane za pomocą palników gazowych. W pierwszej kolejności prowadzone są prace bezpośrednio nad drogą. Firma chce się z nimi uporać jak najszybciej, żeby udostępnić przejazd. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przejazd będzie możliwy już jutro, 19 lipca. Firma będzie natomiast kontynuowała prace rozbiórkowe w częściach innych kładki.

((mak) | reporter@lowiczanin.info)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.