Kilka dni temu nieznani sprawcy pomazali czerwoną farbą wyborcze banery kandydatów do Sejmu RP z listy PiS, jakie eksponowane są w Łowiczu na ogrodzeniu Parku Saskiego oraz przy rondzie przy skrzyżowaniu ulic gen. Klickiego i Dmowskiego. W nocy 21/22 września część z nich zostało pozrywanych.

– Nie wiem czy to sprawa polityczna, czy zwykły wandalizm. Nie rozumiem tego. Można kogoś nie lubić, ale jak można tak postąpić? – powiedział nam Waldemar Wojciechowski, który jest jedną z osób, której banery zostały zniszczone. Oprócz niego poszkodowanymi są: Piotr Polak, Tadeusz Woźniak, Andrzej Górczyński i Tomasz Rzymowski. 

Sprawa nie została jeszcze zgłoszona na policję, ale politycy na pewno to zrobią. Niewykluczone, że zwołają też konferencję prasową, podczas której wyrażą swoje oburzenie tym, co się stało. 

 

 

69 komentarzy

 1. Moherowy beret

  Blisko, coraz bliżej………i pogonimy tą POkemońską tęczową zarazę,i nie oczekujcie szacunku bo jakoś nie potrafię szanować złodziei, oszustów i tych którzy mają nas za niegodnych i chorych psychicznie

 2. Za rządów PO-PSL też w kasie było pusto,dla ludzi brakowało na wszystko,bo musieli swoje kieszenie pozapychać.A i tego było mało,to wzięli się za stocznie,kamienice i rozkradli ile zdążyli.

 3. Ktoś napisał o “hat tricku Kaczyńskiego”. Hat trick to 3 trafienia w jednym meczu, a nie 3 OBIETNICE trafień. Dzisiaj w prasie czytam, że ze 100 obietnic PiS zrealizowało tylko 1/3. Standard właściwy w zasadzie dla każdej władzy po 89. Każdy rząd mniej więcej 1/4 lub 1/4 z obiecanek zrobił. Już Sienkiewicz pisał, że “…mogę obiecać Niderlandy …” Gierek też był srogim mistrzem w tej zabawie na obietnice. Zobaczymy kiedy się okaże, że jest pusto w kasie. Każdy kto zarabia wie doskonale, że są jakieś granice rozdawania. Jak dostajesz na rękę 3000 nie dasz dzieciom kieszonkowego po 1000 bo nie starczy na rachunki. Niby proste, a jednak jak widać NIE DO PRZYJĘCIA PRZEZ WYBORCÓW PIS.

 4. z Programu PiS

  “Na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie prezes Jarosław Kaczyński ogłosił trzy propozycje, które oznaczają przyspieszenie realizacji polskiej wersji państwa dobrobytu, prawie natychmiast nazwane w internecie hat trickiem Kaczyńskiego.

  To propozycja podniesienia płacy minimalnej w gospodarce do 3 tys zł (brutto) na koniec 2020 roku (a więc obowiązującej od 1 stycznia 2021) i 4 tys zł (brutto) na koniec 2023 roku (a więc będzie obowiązywała od 1 stycznia 2024 roku).

  Jednocześnie premier Morawiecki poinformował, że proponowane do tej pory wynagrodzenie minimalne od 1 stycznia 2020 w wysokości 2450 zł (brutto) zostanie podwyższone do kwoty 2600 zł, a to płaca godzinowa wyniesie około 17 zł.

  Jak podkreślił Morawiecki płaca minimalna w wysokości 4 tys zł , to w sytuacji wzięcia pod uwagę siły nabywczej złotego, odpowiada np. wynagrodzeniu w wysokości ok.1,2 tys euro w Hiszpanii (z uwzględnieniem siły nabywczej euro w tym kraju).

  Prezes Kaczyński zapowiedział także wypłatę dwukrotnie dodatkowego świadczenia emerytalnego w roku 2021 i jednocześnie utrzymanie zróżnicowanej metody waloryzacji świadczeń emerytalnych w 2020 roku (niskie świadczenia kwotowo minimum o 100 zł w 2020 roku, a wyższe świadczenia wskaźnikiem inflacji).

  Wreszcie trzecim elementem hat tricka Kaczyńskiego była zapowiedź wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników do średniej unijnej (a więc około 280 euro do hektara) w nowej perspektywie unijnej, a więc od 2021 roku.

  Te zapowiedzi prezesa Kaczyńskiego dotyczące wzrostu płacy minimalnej są kontynuacją procesu podwyżki tej płacy od momentu utworzenia rządu przez Prawo i Sprawiedliwość na jesieni 2015 roku.

  Przypomnijmy, że rozpoczynaliśmy od płacy w wysokości 1750 zł w 2015 roku, a wyniesie ona w roku 2020 już 2600 zł (i najprawdopodobniej 17 zł w wymiarze godzinowym) czyli będzie wyższa aż o 850 zł czyli blisko o 50 proc.

  Jej podniesienie do 4 tys zł w 2023 roku czyli na koniec drugiej kadencji rządzenia oznaczałoby ,że w ciągu dwóch kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości płaca minimalna wzrosła aż o 2250 zł I (a więc o prawie 230 proc.).

  Ponieważ wzrost wynagrodzeń oznacza wzrost kosztów dla przedsiębiorców, premier Morawiecki zapowiedział zwiększenie kwoty obrotów pozwalających na pozostawanie w opodatkowaniu podatkiem zryczałtowanym z 250 tys euro do 1 mln euro, a więc przychodów do ponad 4,2 mln rocznie, a następnie do 2 mln euro, oraz uzależnienia składek przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą od osiąganych dochodów, a nie przychodów.

  Z kolei premier Morawiecki zaproponował utworzenie aż 3 nowych funduszy: funduszu modernizacji szkół (z kwotą początkową 2 mld zł), funduszu modernizacji szpitali (także z początkową kwotą 2 mld zł) i funduszu budowy ok. 100 obwodnic mniejszych miast (ze środkami budżetowymi dostosowanymi do ilości przygotowanych projektów w każdym roku budżetowym).

  Wprawdzie za substancję materialną w szkolnictwie czy w ochronie zdrowia w ponad 90 proc. odpowiadają samorządy (to one są organami założycielskimi szpitali albo organami prowadzącymi szkół), ale rząd zdecydował się wesprzeć w ten sposób działania inwestycyjne i modernizacyjne tej substancji materialnej inicjowane przez samorządy.

  Z kolei przynajmniej kilkadziesiąt mniejszych miast od dawna czyni starania o budowę obwodnic zarówno w ciągu dróg krajowych jak i wojewódzkich i rząd tworząc fundusz dotyczący ich budowy ,wychodzi naprzeciw także tym oczekiwaniom.”

 5. Nie dajcie się prowokować, spokojnie róbmy swoje a pogonimy tą POkemońską tęczową zarazę
  Nas jest więcej,damy radę ☺️

  • Do czasu. Do czasu. Pamiętaj, że wahadło zawsze odchyla się w dwie strony. Niestety już dla Was za późno na zastosowanie pięknej myśli: “szanuj każdego mijanego, gdy idziesz w górę – nigdy nie wiesz czy za jakiś czas nie będziesz wracał tą samą drogą”. Wam się szacunek schował gdzieś głęboko w szufladzie. Jak obrażani przez was spotkają Was jak będziecie schodzić ze szczytów władzy, nie będą mili.

 6. Popieram Adama,koalicja to partia nienawiści,boli ich nawet to,że ludziom żyje się lepiej,uważają że nikt poza nimi nie ma prawa godnie żyć i zarabiać.To co oni wyprawiają odwracają bezczelnie na PiS,mając społeczeństwo za debili.Zresztą ich kandydatka to mówi.A gdzie jest pani,która za strajk niepełnosprawnych dostała 3miejsce na liście?Teraz siedzi cicho jak jej koledzy poniżają i wyśmiewają ich(tym samym jej dziecko).Jaką wartość mają takie osoby i jak nie wstydzą się kandydować?Po trupach do zrujnowania Polski w imię własnych interesów-taką powinni przybrać nazwę.

 7. Pomiędzy współpracownikami Kidawy-Błońskiej a mieszkańcami miasta miała miejsce ciekawa wymiana zdań, na temat, którego boją się politycy opozycji.

  – Niestety nie namówi nas pani. Na pewno nie będziemy na panią głosować – powiedziała jedna z radomianek.
  – Dlaczego? – pytali współpracownicy kandydatki KO.

  – Bo rządziliście 8 lat i rozkradaliście wszystko po kolei – odpowiedziała bez chwili zastanowienia kobieta.

  • Opublikujcie też proszę jakie są reakcje np. środowisk twórczych na program PiS. Polska nie składa się tylko z Radomia. Czasami obawiam się, że Polska to jakby MAXRADOM z tymi wszystkimi przywarami i oczywiście chytrą babą z Radomia.

 8. Małgorzata Kidawa-Błońska postanowiła powalczyć o głosy wyborców w Radomiu. W czasie spotkania z seniorami rozdawała nawet czujniki czadu. Sytuacja ta wymknęła się jednak spod kontroli i przerodziła w skandal oraz agitację wyborczą.

  Telewizja wPolsce.pl uchwyciła w swoim nagraniu wystąpienie Kidawy-Błońskiej. Widać na nim mieszkańców Radomia, którzy nie kryli swojego zdumienia.

  – Jestem zaszokowana, że jest to kampania wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Ja przyszłam tutaj po czujnik dla niepełnosprawnej mamy. Nie przypuszczałam! Po co pierwsza zabiera głos! Trzeba było rozdać czujniki, zrobić szkolenie, a kto sobie życzy i ma jakieś pytania do pani marszałek, to jest już indywidualna sprawa. Koalicja wchodzi z butami w kampanię, w Radomiu! – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.

  Tego rodzaju uwagi nie przeszkodziły jednak kandydatce Koalicji Obywatelskiej na premiera w dalszym rozdawaniu czujników. Co ważne, zostały one sfinansowane ze środków Radomia i były traktowane jako wyborczy gadżet.

  Pomiędzy współpracownikami Kidawy-Błońskiej a mieszkańcami miasta miała miejsce ciekawa wymiana zdań, na temat, którego boją się politycy opozycji.

  – Niestety nie namówi nas pani. Na pewno nie będziemy na panią głosować – powiedziała jedna z radomianek.
  – Dlaczego? – pytali współpracownicy kandydatki KO.

  – Bo rządziliście 8 lat i rozkradaliście wszystko po kolei – odpowiedziała bez chwili zastanowienia kobieta.

  Jak zatem widać, sztab wyborczy Koalicji Obywatelskiej nie jest przygotowany do spotkań z wyborcami. Zachowania kandydatów są sztuczne i nieprzemyślane, co na pewno nie przysporzy nowych głosów.

 9. ofiara mafii łowickiej

  Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz, pisz rzeczy warte przeczytania, albo czyń rzeczy godne opisania –
  – Benjamin Franklin –

 10. W pobliżu zniszczonych w tym samym czasie pojawiły się plakaty kandydatów koalicji.Nic dodać,nic ująć,widać nie cofają się przed niczym,po trupach do władzy i dalszego okradania Polski

 11. Koalicja to partia siejąca tylko kłamstwa i nienawiść.PiS jest za delikatny,za poprzednich rządów karali za wszystko,tylko nie swoich.Dlatego tak wojują o stronnicze sądownictwo,że większość by już była za kratkami.Ale Warszawa przykładem co się dzieje w sądach będących na usługach pazernej koalicji.Nie jestem za żadną partią,ale już nie można przesłuchać(zwłaszcza w TVN)jak ludzi mają za ciemnotę i okłamują,przecząc nawet faktom.To jest pazerna zaraza,byle na nowo dorwać się do koryta.

 12. Za reklame w NŁowiczaninie trzeba słono zapłacić a PIS ma ją za darmo 😀 uczcie się bęcwały jak wylansować się za friko 😀

 13. Nie pochwalam takiego zachowania. Ale czy ploty w tym mieście zawsze są od tego, żeby ich tam wszystkich umieszczać? Jak zwykle to wszystko beznadziejnie wygląda. No chyba, że właściciele tych posesji trzepią kasę za umieszczenie tych banerów. Ciekawe co na to Urząd Skarbowy.

  • Z tego co wiem raczej wieszają grzecznościowo, bo i mnie kiedyś proponowano, nie wyraziłam zgody. Po pierwsze uważam, że od tego są słupy ogłoszeniowe, gazety. To że baner wielki jak stodoła, nie znaczy że więcej głosów zbierze kandydat. Poza tym teraz to tylko problem ma właściciel, bo malują banery, ale pewnie i niejedno ogrodzenie prywatne zniszczą.

 14. Dlaczego są dwa Pis-y? Jeden Kosiorka drugi Selenty, proszę o odpowiedź pisiorków ???

 15. Nas jest więcej ☺️

 16. CIEKAWY JESTEM CO POWIEDZĄ KANDYDACI NA POSŁÓW JAK OKAŻE SIĘ, ŻE TO ICH SYMPATYCY DOKONALI PRZESTĘPSTWA. Policja już zapewne wie kto to zrobił?

 17. nie zdziwil bym sie jakby to pisowska zaraz zrobila sama sobie. Zaraz wezma wiadomosci z holecka z tv piss jak to ja opozycja i Lewica niszczy. Naprawde pisuarki jestescie zalosni.

 18. Trochę czerwonej farby i reklama w mediach za darmo !!! Uczcie się sztabowcy .

 19. A ja i tak zaglosuje na PIS !!!

 20. ofiara mafii łowickiej

  PROWOKACJA, PRZEMOC jest oznaka słabości, nieporadności. Jakie to niskie i podłe. Trzeba się koniecznie naumieć przegrywać! Trochę prywaty – od 2004 roku mafia wraz ze skorumpowaną zarazą stosuje w stosunku do mnie również przemoc i prowokację. Dlaczego prowokację? Oni nie mają do mnie NIC kompletnie NIC , nie mogą mi NIC zarzucić więc nękaja, popychają, zaczepiają , śledzą i wreszcie biją. Tak się zachowuje WSZECHMOCNA MAFIA!!! Czuję ją /fizycznie też/ w szpitalach, przychodniach instytucjach państwowych etc.etc. O internecie nie wspomnę. Zieje zgrozą.

 21. Nie dajcie się prowokować, spokojnie róbmy swoje, Nas jest więcej.
  Dopilmujmy tylko aby jak najwięcej osób poszło głosować.
  Sprawdźcie czy babcia i dziadek mają dowody i pomóżmy im dotrzeć na wybory.
  Nas jest więcej ☺️ damy radę, większość konstytucyjna jest w zasięgu

 22. Brzydko, ale sugestywnie

 23. Komuchy to PiS sporo w pis-ie PZProwców… ha ha … a wytyka się innym ….

 24. Dopilmujmy aby jak najwięcej osób poszło głosować,to najlepszy sposób na tęczową zarazę.
  Jeśli się zmobilizujemy, możliwa jest większość konstytucyjna🙂

  • O Boże! Jak rozumiem autorze/autorko wpisu jesteś osobą prawicową. Zatem Boga masz w sercu i tradycję katolickiej Polski stawiasz na pierwszym miejscu. Używając hasła “tęczowa zaraza” czynisz to pewnie w imię Chrystusa i w duchu dekalogu (szanuj bliźniego …). Boję się tej Waszej większości konstytucyjnej, bo możliwe, że przywrócicie karę śmierci. Kto wie może też za nieprawą orientację seksualną. Mobilizujcie się, kiedyś to minie.

   • No cóż , każdy ma prawo do życia,tęczowy , zielony , czerwony czy wyznający inne barwy……..ale dziecko w łonie matki też.
    Nie wiem do kogo się modlisz, jeśli do Boga to powinieneś wiedzieć że nie można Jego imienia wyzywać nadaremnie………no ale ty to pewnie do tęczowej waginy
    W życiu niczego nie można być pewnym……. ale zapewniam cię ….Nas jest więcej ☺️

 25. nie pomazali peezelu peło i komuchów.Tak się boją Prawa iSprawiedliwości , czują s…. koło d….Kto? Wiadomo

  • Oto i on. Wie co trzeba. Kto zawinił, kto się boi i czego. O rety co za człowiek? Mamy 4 lata rządów i powinna być taaaaaaka lista skazanych. PiS po objęciu władzy zapowiedział ujawnienie wszystkich afer i skazanie winnych. Kogo skazano? Gdzie ta rzesza winnych? Anonimie populistyczne brednie to nie fakty. Nadto pytam – gdzie Macierewicz i jego rzetelny raport? Gdzie w ogóle jego komisja?

  • Tak tytułem uzupełnienia – Bejdzie na Browarnej domalowano wąsy. W innych miejscach Łowicza, np. na Bolimowskiej pocięto plakat kandydata PO (KO). Zatem zależnie od miejsca i nastrojów takie rzeczy się dzieją i dotykają w zasadzie każdą opcję polityczną.

   • Ja tylko pytam. Czy czasem sami się nie pomalowali by było głośno? Wieszszają po trzy banery takie same obok siebie to co tam zrobić aferę i konferencję.

 26. Nie lubicie kandydatów PiS to na nich nie głosujcie. Ale jak można zachowywać się jak żałosny wandal???

 27. O może zrobili to zwolennicy PIS, żeby było jak zła jest PO.Na jakiej podstawie piszecie że to ktoś z opozycji.

 28. Strasznie to żałosne, pokazuje poziom wyborców całej tej tęczowej bandy

  • Nawet jeśli (bo nie wiemy kto to zrobił), ale nawet jeśli to “tęczowa banda” jak piszesz, to zaledwie doszło do pomalowania kilku plakatów. W Białymstoku i w wielu innych miastach w Polsce wyborcy PiS pobili niewinnych ludzi na ulicach. Skąd wiadomo, że to wyborcy PiS? Wznosili hasła tej partii i głosili publicznie, że podzielają poglądy prawicowe, a więc PiS-u. Chyba wolę malujących plakaty niż bijących.

 29. “Myk” ??? Pis – u ??? Biją nas…. !!!!

 30. słyszałem ze mają malować domy na których płotach wisi plakat z pis

 31. Wstyd mi tak zwyczajnie za tych, co to zrobili. W jakim kraju/mieście my żyjemy, że nawet wybory nie mogą przebiegać spokojnie? Nie podoba się kandydat to nie głosuj. A pomyślał ktoś, że to też czyjaś praca, pieniądze zostały zniszczone? Ktoś to wydrukował, ktoś powiesił, głupota się nie tylko z puszki z farbą wylała, ale i z głów co niektórych. Tylko większość ludzi nie interesują wasze polityczne sympatie i antypatie, może komuś ulżyło, ale następnym razem proponuję kupić antystresowe kolorowanki dla dorosłych, kredki mogę zasponsorować.

  • Zgadzam się w 100 procentach. Zachowanie co najmniej dziecinne i idiotyczne. Być może to opozycja się boi i wyjmuje ‚asy’ z rękawa…

 32. Szukam pracownika do prac budowlanych. Dałem ogłoszenie od 2 tyg. i nic. Pomożecie?

  • Sugeruje podnieść wynagrodzenie…..i nie powinno być problemu

   • Po przyjęciu sugestii Pracownika sugeruję splajtować. Jestem pewien, że Pracownik mając własną firmę na analogiczną sugestią odpowiedziałby jak poliglota Fuck Off, potwierdzając tym samym, że punkt widzenia zależy od punku siedzenia. Powszechnie znani są cwaniacy, co na etacie miesiącami żyją na L4, ciągną z pracodawcy i państwa ile wlezie, ale do prac np. remontowych zatrudniają Ukraińców za psi grosz.

   • Nikt się nawet nie zgłosił. Co mam robić???

   • Kupę.

 33. PISmaki już się obudziły.

 34. Brakuje argumentów więc tęczowa zaraza robi jedyne co potrafi…….. niszczy

  • Prawicowy kwiat narodu w tym czasie troluje lub bije jak w Białymstoku, Płocku, Wrocławiu, Warszawie, itd….. Osobiście wolę tych co malują niż tych co biją.

 35. Złodziejskiej obywatelskiej koalicji skończyły się argumenty, wiec teraz walczy poprzez niszczenie banerów.

 36. Żołnierze POlszewiccy ruszyli w teren.Nic nowego,kiedyś ktoś z górek już to robił,cóż nowa świecka tradycja.

 37. A bejdy nie zamalowali. A może to psl zrobił.

 38. Wymowne ...

  “…Kiedy zgromadzeni wokół premiera zaczęli wykrzykiwać “Tylko PiS!”, Morawiecki powiedział: – PiS po angielsku to pokój (peace – red.), czyli my jesteśmy partią spokoju, normalności. Pamiętajcie: normalność jest wtedy, kiedy rodziny mogą spokojnie, normalnie żyć, a nie tylko od pierwszego do pierwszego…”

 39. Przykładowo wandali ukarać to nauczą się kultury politycznej.

 40. ojoj 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.