Za nami “Łopenstage”, czyli konkurs opowiadania dowcipów. 27 lipca wieczorem w Klubokawiarni Hop Kultura już po raz trzeci przeprowadzili go Krystian Cipiński i Jakub Papuga z Łowickiego Ośrodka Kultury.

Przybyło około 20 osób, co w porównaniu z poprzednimi odsłonami imprezy nie jest imponującą frekwencją. Do konkursu zgłosiła się jedynie broniąca tytułu Łowickiej Królowej Dowcipu Zofia Mycka, która przez blisko godzinę opowiedziała całą serię dowcipów (raczej nie nadających się dla dzieci, ale było po 21), do których swoje, również mocne, dołożyli z publiczności pani Marianna i pan Tomasz.

Wprawdzie, w odróżnieniu od dwóch poprzednich konkursów, tym razem pani Zofia nie miała konkurentów, ale i tak zaprezentowała świetną formą, udowadniając, że tytuł Łowickiej Królowej Dowcipów należy się jej bezapelacyjnie.

17 komentarzy

 1. Radny ci bliski ma własne zdanie

  To dobrze, że powiatowy radny Ci bliski był i klaskał i miał własne zdanie. To ważny konkurs dla miasta. Tu trzeba zająć stanowisko. Co innego głosowanie ws. szpitala, gdzie ostatnio się wstrzymał, podobnie jak p. Słoma i p. Kuczyński. Szpital to pestka, komu on potrzebny. Przyznam, że jak obserwuję zaangażowanie niektórych radnych powiatowych i porównuję to z plakatami wyborczymi, to mam srogi dysonans poznawczy. Kuczyński górował nad targowiskiem XXIw, a w radzie powiatu nadal się ślizga nie robiąc nic. Podobnie Słoma i Cipiński.

  • Obeznany

   Dziwne bo tylko ich interpelacje widać na BIP powiatu… dziwne…

   • Radny ci bliski ma własne zdanie

    Widziałem te interpelacje. Szał jeśli chodzi o ich wagę. Radny Ci bliski występuje albo o sport, albo o rekreację. Radna Słoma chce zobaczyć dokumenty kontroli skarbowej, które jej dotyczą. Potem chyba oboje chcą rewitalizacji słupów granicznych. To powala na kolana. I jeszcze jedno – interpelacja to nie decyzja. Zapytać można o dowolną bzdurę, najwyżej odpowiedź będzie negatywna. Co innego zagłosować za lub przeciw. I realnie za coś odpowiadać.

 2. Miałam przyjemność poznać panią Zosię. Możemy Jej tylko pozazdrościć krzepy i pasji w tym co robi. To nasza ,regionalna patriotka. Chociaż nie oglądałam to brawo pani Zofio.

 3. To byl raczej wystep a nie konkurs skoro zglosila sie tylko jedna osoba. Szkoda kasy na takie pseudo konkursy.

 4. Lowiczak Rencista

  Ja bym lepsze opowiedzial

 5. alter 85

  Impreza na miarę ŁOK. Na “robocie” widać znają się jak nikt inny.

  • A wszystko inne co się dzieje w mieście to samo się robi, tak? Haters gonna hate…

   • alter 85

    Jeśli masz na myśli imprezy disco polo to potwierdzasz moje uznanie dla tej jednostki “kultury”. Amatorszczyzna nawet jak na Łowicz.

   • I och festiwal, i koncerty w sali kinowej, i kino znane w Polsce, i festiwal muzyki alternatywnej, festiwal organowy, hip-hop, jazz, rock, folklor, publikacje, wystawy, program wakacyjny, granty, pozyskane dotacje. To wszystko przecież robi się samo… 🙂 [zrodlo: http://www.lok.art.pl] Dziekuje. Dobranoc.

   • alter 85

    Zapomniałeś dodać, że ludzie pracujący w ŁOK to w większości mocno rozpolitykowani działacze, którzy zamiast działać na rzecz rozwoju kultury, budują jedynie swój kapitał. Obecny wygląd miasta to m.in. ich zasługa. Żenujący konkurs jest kolejnym dowodem ich upadku.

 6. Łowiczak trzeźwo myślący

  A to nie dostał Anonim?????

 7. Heee kpina… pan przyszly naczelnik cypinski jego luba jej rodzice i kolezka, jedna emerytka ktora na sile promuja i wydarzenie miesiaca dla pismaka… zenada roku, kolejny sukces łoku…

  Zenadaaaa

 8. I od razu dwie gwiazdy +++.

 9. W starym piecu diabeł pali 😉.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.