Produkująca kolorowe skarpetki firma Zooksy, której właścicielką jest Daria Skopińska-Pięta, od soboty przestawiła swoje linie produkcyjne ze skarpetek na maseczki ochronne.

fot. shutterstock

Ogłoszenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego całkowicie zdezorganizowało pracę firmowej szwalni przy ul. Nadbzurzańskiej Dolnej. Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych i parków trampolin, którym Zooksy dedykowały specjalną linię skarpetek, spowodowało, że firma zaczęła tracić zamówienia. Produkcja spadła do ledwie 15%.

Aby utrzymać produkcję i wszystkie miejsca pracy, stwierdzono, że trzeba szyć, to na co jest teraz największe zapotrzebowanie – maseczki ochronne. Z pomocą mechanika i specjalisty ds. organizacji produkcji, udało się stworzyć prototyp pierwszej maseczki z bawełny i fizeliny polipropylenowej. W produkcję maseczek jest zaangażowanych tylko ok. 40% pracowników zakładu, pozostała ich część korzysta z urlopów i prawa do opieki nad dzieckiem.

Maseczki można kupić na stronie internetowej Zooksów w ilości po 10, 100 i 1000 sztuk – cena jednej to kilka złotych. – Zarabiamy na tym naprawdę niewiele, tyle, żeby wystarczyło na przetrwanie – mówi nam pani Daria.

fot. shutterstock
Tagi:

23 komentarze

 1. Od zawsze cwaniaki i różnej maści oszuści żerują na ludzkiej krzywdzie, jedni sprzedają garki za tysiace złotych a inni maseczki wielorazowe.
  Za coś takiego powinien być kryminał, taka wielorazowa maska wyrządza więcej szkodliwości niż zdrowia. ciekawe czy sami tacy producenci używają wielorazowych prezerwatyw, czy sami używają własnej roboty szczepioneczek czy strzykaweczek których nigdy nikt nie atestował i tak naprawdę to stanowią wyłącznie zagrożenie dla życia i zdrowia, o czym można usłyszeć od pierwszego lepszego specjalisty.
  Chciwość ludzka nie zna granic ale żeby próbować zarobić na ludzkiej tragedii w takich czasach to naprawdę brak słów, mam nadzieje że jak już będzie po to tacy przedsiębiorcy poniosą odpowiedzialność za narażanie zdrowia i życia ludzkiego.

 2. Bardzo dobry pomysł, społeczeństwo musi ratować sie samo bo władze milczą w tym względzie. Na całym świecie, Azjaci, Czesi mają obowiązek zakładania maseczek będąc na ulicy , w miejscach publicznych. To że u nas w kraju q jest taki przekaz , że maseczki nie chronią jest podyktowany całkowitym nieprzygotowaniem wladz do przeciwdziałania rozprzestrzeniania eis koronawirusa. Uważam że do sklepów, do aptek, do miejsc publicznych powinniśmy zakładać maseczki, zawsze w jakimś stopniu będą nas chronić.

 3. W dzisiejszej WP wypowiada się specjalista od maseczek i wyrażnie zaznacza ,że maseczki aby spełniać swoją rolę i chronić nas od koronawirusa muszą mieć filtr bodajże FFP 3 i jeszcze jakieś z symbolem N a wszelkie inne są tylko atrapą nic niewartą i tak nawiasem mówiąc sprzedawanie ich jako te zabezpieczające nas przed koronawirusem jest najzwyklejszym oszustwem.

 4. Niektórych komentarzy aż czytać się nie chce, uważasz że 6 zł to dużo to idź do apteki tam zapłacisz 15zl bo tyle ostatnio zapłaciłam za maseczkę w aptece. Każdy robi ratuje się jak może i uważam, że bardzo dobry pomysł….

 5. Nasze społeczeństwo umie tylko krytykować i narzekać , to nie taki materiał to za drogo , nagle wszyscy wiedza z czego najlepiej robić maseczki a z czego nie , ludzie ogarnijcie się bo wam wszystko nie pasuje.
  Ja jestem zadowolony z Państwa Piętów
  Starają się coś robić jakoś ratować swój biznes
  Dla tych wszystkich znawców jak by nikt nie wiedział to każdy roni maseczki z tego czego ma bo brakuje towaru
  Każdy jest taki mądry w internecie bo myśli ze jest anonimowy

 6. Lepsze to niż nic , tylko cena za wysoka – zmieńcie cenę bo za 2 miesiące tylko kurz po was zostanie

 7. Ciekawe, czy to konkurencja tak komentuje, czy zwykli zazdrośnicy? Z fizeliny i bawełny jak najbardziej można robić skuteczne maseczki.

 8. U nas produkujemy maseczki z materiału z certyfikatem Oeko tex 100 . 40zł/10 szt i to już drogo a 60zl to bardzo drogo

  • Ola co to znaczy u nas nie znam takiej firmy.Generalnie uważam że miłościwie nam panujący konus napoleon |wzrost\ nie robi nic dla ochrony przed wirusem.Wyznaję zasadę dbaj o siebie sam bo nikt inny nie poda ci ręki.

 9. #niedajsiewirusowi noś skarpetki na twarzy

 10. Brawo! Każda ochrona jest przydatna!

 11. Łaskawcy, dobrze że nie zrobili z majtek a tylko ze starych skarpet.

 12. Maseczka ta może służyć jednie jako Jarmułka lub czapeczka dla bobasów. Pomysł tragiczny.

 13. toto przed niczym nie chroni – maseczka dla frajerów żeby im samopoczucie poprawić

 14. przerabiają skarpetki na maseczki – sam se mogę gumkę do skarpetki doszyć a i cena 6 zł za sztukę to trochę dużo.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.