Wolontariusze akcji „Zjedz obiad z Seniorem” w Łowiczu zorganizowali dla „swoich” seniorów mikołajkowy wieczór. Była kawa i ciastko, wspólna zabawa, rozmowy i łzy wzruszenia.

Fot. UM Łowicz
Fot. UM Łowicz

Spotkanie zorganizowane zostało 26 listopada w restauracji „Powroty” przy Starym Rynku, która od trzech lat jest partnerem akcji, wspierając ją darmowymi obiadami.

– Przecież w akcji nie chodzi tylko o obiad w restauracji, ale o stworzenie prawdziwych relacji z drugim człowiekiem. Samotnym człowiekiem – mówią wolontariusze.

Seniorzy otrzymali od wolontariuszy własnoręcznie zrobione stroiki świąteczne oraz upominki w postaci produktów łowickiej mleczarni.

Nie było to ostatnie tego typu spotkanie. Wolontariusze z seniorami na pewno spotkają się na wspólnej wigilii miejskiej. Planowane jest również spotkanie noworoczne.

Fot. UM Łowicz

13 komentarzy

 1. Komputerowy

  Opanowany, właśnie że pisze się na słowniku… Np w smartfonie a tam zdarzają się błędne wyrazy wystarczy ze sami dodamy jakieś słowo z błędem i podczas pisania na nie klikniemy.

 2. Mieszkanka Łowicza

  Widać, że Pan OPANOWANY chyba pochodzi z branży mleczarmi dlatego tak się odgrywa na zażenowanym. Słownika radziłbym się nie czepiać. To wina emocji i szybkiego pisania na słowniku. Słaba ta obrona Panie Opanowany. A ładnie to tak publicznie pisać słowo dotyczące czterech ludzkich liter? No chyba nie ,bo na osobę opanowaną nie przystoi takie zachowanie.

  • Czego to ludzie nie dopowiedzą sobie po użyciu dwóch zdań. W ogromnych emocjach oraz błyskawicznym pisaniu na chwilę przycupnę i … Zadam pytanie. Na słowniku się pisze? Szybko?

 3. ZAŻENOWANY MA RACJĘ. OSM nie docenia rolników. A znając obecną sytuację mleczarni każdy wie ze nie stać ją na prezenty bo sama OSM potrzebuje pomocy.

 4. Zażenowany

  “Opanowany” ty nie bądź taki do przodu bo Cię sznurówki wyprzedzą…. Po twojej wypowiedzi sądzę ze do pracowitych to ty nie należysz… Jakbyś miał trochę oleju w głowie noe popierałbyś takich imprez i rozdawania towaru za czyjąś ciężką pracę. Bo my rolnicy nic darmo od OSM nie dostajemy. Ani na święta ani za nic. Wiec siedź cicho i wes się lepiej do pracy

 5. Zażenowany

  Od kiedy łowicka mleczarnia jest taka bogata że stać ją na prezenty dla seniorów?
  Mało juz rozdali towaru w ubiegłych latach dla byłych pracowników to jeszcze teraz seniorami się zajmuja i prezenty daja? Niech rolnikowi za litr mleka godnie zapłacą a nie rzucają jałmużnę 1 zł z kawałkiem za litr mleka a wyprodukowanie litra kosztuje 5 razy tyle. Gdzie tu rozum i sprawiedliwość??? Po drugie. Jakość produktów z logo lowiczanki obraża rolników… Szkoda że z tak cennego mleka i ciężkiej pracy chłopa nie potrafią wyprodukować solidnego produktu tylko jakiś feler… Opanujcie sie władze OSM…

 6. Jak można dołączyć?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.