Trwa poszukiwanie wolontariuszy do udziału w trzeciej edycji akcji „Zjedz obiad z seniorem”, którzy chcieliby raz w miesiącu spotykać się z seniorami na wspólnym obiedzie. Warto się pospieszyć, bo akcja ma wystartować jeszcze w marcu.

Podziękowania dla wolontariuszy na sesji Rady Miejskiej. Fot. Archiwum NŁ

Akcja polega na tym, że raz w miesiącu samotny senior ma możliwość zjedzenia wspólnie z wolontariuszem ufundowanego przez restauratorów obiadu u siebie w domu lub w jednej z łowickich restauracji. – Obiad jest tylko pretekstem do spotkania, a główny element polega na zbudowaniu relacji – przekonuje Jacek Rybus, koordynator akcji z UM w Łowiczu.

Udział w tegorocznej edycji akcji zadeklarowało już 10 punktów gastronomicznych. Na obecnym etapie trwają poszukiwania wolontariuszy: dotychczas zgłosiło się ich 8, a potrzeba przynajmniej dwa razy tyle.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji mogą zgłaszać się do pok. numer 6 w Urzędzie Miejskim w Łowiczu. Z koordynatorem Jackiem Rybusem można się kontaktować pod numerem tel. (46) 830 91 78 lub pod adresem e-mail: jacek.rybus@um.lowicz.pl.

6 komentarzy

  1. Jeśli chodzi o picie to Boguś jest chętny

  2. Sporo osób niema z kim się tak po prostu napić – taka akcja też by się przydała

  3. Uważajcie na tego ćwierć inteligenta ze zdjęcia. Już wielu się przekonało. A mówiłem!

  4. Moze pracownicy UM sa chetni?