25 października Sąd Apelacyjny w Łodzi oddalił apelację miasta Łowicza od wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi, w którym sąd oddalił wniosek miasta Łowicz, które żądało od Związku Międzygminnego „Bzura” zwrotu 756.293,95 zł składek członkowskich, które miasto wpłaciło na rzecz związku, gdy było jeszcze jego członkiem.

Zgromadzenie ZM Bzura w Restauracji Szkiełka w Łowiczu. Z lewej strony prezes Ryszard Nowakowski, z prawej przewodniczący zgromadzenia związku Cezary Dzierżek. Fot. Agnieszka Antosiewicz

Ponadto sąd orzekł na rzecz Związku „Bzura” od miasta Łowicza zapłatę kosztów postępowania procesowego w wysokości 8.000 zł. – Najpierw obroniliśmy się, teraz będziemy walczyć o uregulowanie naszych dochodów – mówi nam prezes ZM „Bzura” Ryszard Nowakowski. A to może oznaczać dla Łowicza kolejne koszty. „Bzura” zapowiada bowiem, że pozwie Łowicz o zapłatę zaległych za 2013 rok składek członkowskich w wysokości 301.925,65 zł wraz z odsetkami, a także Łęczycę o zapłatę zaległych składek członkowskich za lata 2012-2013 w łącznej wysokości 433.206,73 zł wraz z odsetkami.

Przypomnijmy, że już w październiku br. Sąd Okręgowy w Łodzi oddalił powództwo Łowicza o zwrot składek inwestycyjnych wpłaconych do związkowej kasy, ale miasto złożyło apelację od tego wyroku.

– Wystąpimy o sporządzenie uzasadnienia wyroku – zapowiada burmistrz Krzysztof Kaliński, dodając, że dopiero po jego otrzymaniu miasto podejmie decyzję o dalszych krokach – ale wyrok jest prawomocny.

Sąd oddalił powództwo Łowicza przeciwko ZM Bzura

6 komentarzy

  1. Kiedy Głowno się wycofa?z tej BZDURY. a właściwie to chyba nikt nie wie ile miasto do tej pory płaciło składki.
    może ktoś wie i napisze.

  2. Przez te wszystkie lata nic tam nie ma .Tyle że miasta płacą sakładkę a ich przedstawiciele w zarządze biorą niezłą kasę i co roku mówią ze już ruszają.To czysty pic na wodę by wyciągać na swoje wypłaty.

  3. Nie wiem kiedy miasto wycofało się z tego przedsięwzięcia i jakie były tego powody niemniej straty z tak podjętej decyzji są niebagatelne bo ponad 1 mln zł. Uważam ze podejmując taką decyzje miasto powinno zdawać sobie sprawę z jej kosztu, kto za to poniesie odpowiedzialność, władze miasta czy my łowiczanie.
    Widać , że zaczyna się chwiać ta kurtyna burmistrzowskich sukcesów przedwyborczych.

  4. ZM BZURA to jest cud. Będą to budować jak elektrownie atomowe, dopóki będą pieniądze dla prezesów. Dobrze, że miasto się z tego wycofało.

  5. Pomysł powstania związku i budowy składowiska odpadów komunalnych w Piaskach Bankowych powstał w Głownie w 2000 czy 2001 roku w łonie ówczesnej Rady Miejskiej w Głownie. Do realizacji tej koncepcji doszło klika lat później, jednakże sposób realizacji całego przedsięwzięcia, to wypaczenie całej pierwotnej koncepcji, a długość realizacji tego projektu to jakiś koszmar. Każda firma, która miała by realizować tak długo inwestycję to chyba by parę razy już “zbankrutowała”.