28 grudnia w południe straż weszła do jednego z mieszkań przy ul. Barlickiego w Żychlinie (kamienica przy dawnym kinie Lech) i odkryła tam zwłoki dwóch mężczyzn w wieku 48 i 55 lat. Młodszy z nich mieszkał piętro niżej, po wejściu do jego mieszkania (które było otwarte) okazało się, że jest są tam jeszcze jedne zwłoki – 68 latka.

ef53dgtrupy2

– Strażacy nie stwierdzili obecności tlenku węgla, a lekarz wykluczył udział osób trzecich – informuje nadkomisarz Paweł Witczak, rzecznik KPP w Kutnie. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Kutnie. Ponieważ w mieszkaniach policjanci znaleźli porozrzucane butelki po alkoholu, stąd pojawiło się przypuszczenie, że przyczyną śmierci mężczyzn było zatrucie niewiadomego pochodzenia alkoholem.

Na razie nie wiadomo, kiedy mogło dojść do tej tragedii. Do ujawnienia ciał doszło bowiem za sprawą pracownika pomocy społecznej, który próbował odwiedzić swojego podopiecznego. Ponieważ od dłuższego czasu nie udawało mu się to, poinformował o tym policję. Funkcjonariusze zdecydowali się wejść do środka mieszkania, o pomoc w sforsowaniu drzwi poprosili strażaków. Właśnie w tym mieszkaniu były dwa ciała.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.