Łukasz Stępniak, kierownik Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Samorządowym Zakładzie Budżetowym w Żychlinie informuje, że mieszkańcy faktury za wodę otrzymają pocztą.

– Ze względu na zagrożenie koronawirusem inkasenci wody na koniec marca nie dotrą do mieszkańców i nie będą spisywać faktycznego stanu licznika – mówi kierownik. – Należności będą naliczane na podstawie średniego zużycia wody w poprzednich okresach rozliczeniowych. Jak sytuacja się uspokoi, dokonamy rzeczywistych odczytów wodomierzy i dokonamy wtedy faktycznego rozliczenia. Taki sposób naliczania opłat za wodę wynika z troski o dochody przedsiębiorstwa, które musi przecież funkcjonować.

Wodomierze i rozliczenia były sporządzane kwartalnie. Odczyty miały być wykonane na koniec marca. Zwykle faktury dostarczali inkasenci, którzy spisywali liczniki. Teraz wszyscy otrzymają faktury pocztą.

– W miarę możliwości należności proszę regulować przez internet. Wpłaty gotówką są możliwe w kasie urzędu w godzinach 9.00-11.00 – dodaje kierownik.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.