W gminie Żychlin strajkują prawie wszystkie szkoły prowadzone przez samorządy: gminny i powiatowy. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa w Grabowie, gdzie zajęcia odbywają się normalnie. Tam też normalnie funkcjonuje oddział przedszkolny.

W SP w Oporowie też trwał strajk nauczycieli. Do szkoły przyszło tylko 2 uczniów. Fot. Dorota Grąbczewska
W SP w Oporowie też trwał strajk nauczycieli. Do szkoły przyszło tylko 2 uczniów. Fot. Dorota Grąbczewska

W Żychlinie strajk ma nieco łagodniejsze oblicze, bowiem od poniedziałku do środy trwają rekolekcje wielkanocne. W niektórych szkołach strajkują tylko nauczyciele, w innych również obsługa i administracja. Do obu żychlińskich przedszkoli (250 dzieci) rodzice nie posłali żadnego swojego dziecka. Do SP1 i SP2 przyszło tylko po 2 dzieci, którym zapewniono opiekę. We wszystkich szkołach nie strajkowali tylko dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Żychlinie im. Jana Pawła II do strajku nie przystąpili pracownicy obsługi i administracji. – Szkolna kuchnia pracuje normalnie. Umówiliśmy się z rodzicami, że dzieci przyjdą na obiad normalnie lub go zabiorą w menażkach do domu – mówi Piotr Wysocki, dyrektor szkoły. – Normalnie też pracuje pozostała załoga. Wykonują prace porządkowe. Sekretariat też pracuje normalnie. Dla 2 uczniów z podstawówki zorganizowaliśmy zajęcia świetlicowe.
Podobnie jest w SP1, gdzie stołówka pracuje normalnie.

W Zespole Szkół strajkują zarówno nauczyciele jak i pracownicy obsługi. Nikt z uczniów nie przyszedł do szkoły. W ZS nr 1 im. A. Mickiewicza strajkują nauczyciele, administracja pracuje. Nikt z gimnazjalistów i licealistów nie przyszedł do szkoły.

W gminie Pacyna do Szkoły Podstawowej przyszło 5 dzieci i im zapewniono opiekę. Z kolei do Przedszkola w Pacynie (z oddziałem w Luszynie) rodzice nie wysłali żadnego dziecka.

W Szkole Podstawowej w Oporowie trwał strajk nauczycieli, administracja i obsługa pracowała. Do szkoły przyszło tylko 2 dzieci w wieku szkolnym. Przedszkolaków rodzice nie posłali.

Aktualizacja:

W gminie Bedlno do strajku dołączyły wszystkie szkoły: SP Żeronice, SP Bedlno, SP Plecka Dąbrowa, SP Szewce Nadolne i SP Pniewo.
Do punktu przedszkolnego rodzice przysłali 12 dzieci. Tam opiekę nad dziećmi sprawowała dyrektor szkoły Beata Kwiatkowska, jako nauczyciel niestrajkujący.
– W SP Pniewo rodzice przywieźli 2 dzieci, ale gdy zorientowali się, że nie ma innych uczniów, a w szkole jest strajk, zabrali dzieci – mówi Magdalena Gawrońska, kierownik ds. oświaty w gminie Bedlno. – Do gimnazjum przyszło kilku gimnazjalistów, którym zapewniono opiekę.

2 komentarze

  1. Szewce strajkowaly tylko w poniedziałek!

  2. P. Beata Kwiatkowska to dyrektor

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.