Żychlin

Jedno zachorowanie w Żychlinie

Jedno zachorowanie w Żychlinie

Starosta kutnowski Daniel Kowalik podał wczoraj, że potwierdzone są dwa przypadki zakażenia koronawirusem: u kobiety w Żychlinie oraz u mężczyzny w Kutnie. Kwantanną objetych jest 125 osób, kolejnych 56 osób jest w nadzorze epidemiologicznym, 6 osób jest hospitalizowanych (w tym 2 z już potwierdzonym koronawirusem).

W niektórych sklepach może być chwilowy brak towaru, ale to wynika z ogromnego popytu. fot. Dorota Grąbczewska

Wieść o zamykaniu Biedronek to plotka

Mieszkańcy gminy Żychlin i okolicznych gmin Bedlno, Oporów i Pacyna ruszyli na zakupy do żychlińskich marketów. Pojawiła się też plotka, powielana również w innych miejscowościach, że Biedronki już we wtorek będą zamknięte. Plotkę dementuje biuro prasowe Biedronki.

fot. zbiory prywatne

Kolejne podpalenie – tym razem w Bedlnie

Od kilku miesięcy na terenie gminy Bedlno grasuje podpalacz. Wczoraj ok. godz. 21.00 strażacy zostali wezwani do pożaru murowanego budynku gospodarczego wypełnionego słomą w Bedlnie. Strażacy nie mieli wątpliwości, że było to podpalenie. Gdy dojechali pierwsi strażacy z OSP Bedlno, budynek był cały w ogniu!

Drewniany dom w Janowie spłonął niemal doszczętnie. 60-letni mężczyzna z poparzeniami II i III stopnia został przewieziony do szpitala. fot. Dorota Grąbczewska

Poparzonego mężczyznę ewakuowali strażacy z Bedlna

We wtorek, 11 lutego o godz. 21.44 dyżurny PSP w Kutnie otrzymał informację o pożarze drewnianego budynku w Janowie, gmina Bedlno. Na miejscu najszybciej byli strażacy z Bedlna i to oni ewakuowali 60-letniego mężczyznę z płonącego drewnianego domu.

Fot. Dorota Grąbczewska/ archiwum 2017r.
Sołectwa z gminy Oporów wraz ze swoimi sołtysami zgodnie przekazywali swoje środki z funduszu sołeckiego 
na modernizację dróg gminnych.

Gmina Bedlno: czego chcą sołectwa

Pełny zestaw zamierzeń do wykonania w ramach funduszy sołeckich – co jest planowane w każdym z sołectw w tym roku – publikujemy w najnowszym Nowym Łowiczaninie

Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ), fot. KPP Gostynin

Amfetamina w samochodzie i zarzuty dla 3 mężczyzn

Policjanci z posterunku w Pacynie zatrzymali do kontroli Audi, którym podróżowało 3 mężczyzn w wieku 23-24 lat z powiatu gostynińskiego i 20-letnia mieszkanka Żychlina. U jednego z nich znaleźli amfetaminę. Okazało się też, że kierowca jest pod wpływem narkotyków. Wszyscy spędzili noc w policyjnym areszcie.

Drabina challenge w OSP Żychlin

Drabina challenge w OSP Żychlin

Jakub Pawlak z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Żychlina podjął się strażackiego wyzwania drabina challenge. Polega ono na przejściu nominowanego strażaka w pełnym umundurowaniu bojowym (z butlą) pomiędzy szczeblami drabiny.