Żychlin

Jaz na rzece Moszczenicy koło Orłowa jest opuszczany i podnoszony ręcznie. W nocy z poniedziałku na wtorek, 27/28 kwietnia 2020 r., ktoś spuścił wcześniej spiętrzoną wodę.
fot. Dorota Grąbczewska

Zatrzymać wodę, by nawodniła łąki

We wtorek 28 kwietnia ruszyła praktyczna część pilotażowego programu małej retencji w woj. łódzkim. Programem, pod nazwą „Stop suszom”, objęty jest powiat kutnowski i częściowo łowicki, gdyż na tym terenie, objętym obszarem Natura 2000, występuje system wielu urządzeń hydrologicznych, które umożliwiają regulowanie poziomu wody w Bzurze i jej dopływach: Moszczenicy i Malinie.

Jedno zachorowanie w Żychlinie

Jedno zachorowanie w Żychlinie

Starosta kutnowski Daniel Kowalik podał wczoraj, że potwierdzone są dwa przypadki zakażenia koronawirusem: u kobiety w Żychlinie oraz u mężczyzny w Kutnie. Kwantanną objetych jest 125 osób, kolejnych 56 osób jest w nadzorze epidemiologicznym, 6 osób jest hospitalizowanych (w tym 2 z już potwierdzonym koronawirusem).

W niektórych sklepach może być chwilowy brak towaru, ale to wynika z ogromnego popytu. fot. Dorota Grąbczewska

Wieść o zamykaniu Biedronek to plotka

Mieszkańcy gminy Żychlin i okolicznych gmin Bedlno, Oporów i Pacyna ruszyli na zakupy do żychlińskich marketów. Pojawiła się też plotka, powielana również w innych miejscowościach, że Biedronki już we wtorek będą zamknięte. Plotkę dementuje biuro prasowe Biedronki.

fot. zbiory prywatne

Kolejne podpalenie – tym razem w Bedlnie

Od kilku miesięcy na terenie gminy Bedlno grasuje podpalacz. Wczoraj ok. godz. 21.00 strażacy zostali wezwani do pożaru murowanego budynku gospodarczego wypełnionego słomą w Bedlnie. Strażacy nie mieli wątpliwości, że było to podpalenie. Gdy dojechali pierwsi strażacy z OSP Bedlno, budynek był cały w ogniu!

Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ), fot. KPP Gostynin

Amfetamina w samochodzie i zarzuty dla 3 mężczyzn

Policjanci z posterunku w Pacynie zatrzymali do kontroli Audi, którym podróżowało 3 mężczyzn w wieku 23-24 lat z powiatu gostynińskiego i 20-letnia mieszkanka Żychlina. U jednego z nich znaleźli amfetaminę. Okazało się też, że kierowca jest pod wpływem narkotyków. Wszyscy spędzili noc w policyjnym areszcie.