Tomasz Wieteska nie znalazł się wprawdzie na podium, ale osiągnął ogromny sukces w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce, rozgrywanych w Toruniu, poprawiając swój rekord życiowy, będący jednocześnie rekordem Ziemi Łowickiej.

Fot.: Artur Podlewski.

Siedemnastoletni lekkoatleta, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, był jedynym

przedstawicielem powiatu łowickiego w rozgrywanych w hali Arena w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski. W drugim dniu zawodów, w sobotę, 9 lutego 2019 roku, Tomasz wystartował w konkursie skoku w dal juniorów wśród szesnastu najlepszych polskich skoczków z roczników 2000 i 2001. Osiągniętym przez siebie wynikiem 6,86 m, poprawił o 3 cm swój rekord życiowy i jednocześnie rekord Ziemi Łowickiej, co w klasyfikacji generalnej dało mu piąte miejsce w turnieju, ze stratą 0,02 do czwartego z kolei Dawida Simoniuka z KS Podlasie Białystok (6.88 m).

Pierwsze miejsce zajął Dominik Mieczkowski (LKS Narew Kurpiewski Łomża) z wynikiem 7.12 m, srebrny medal wywalczył Karol Wiśniewski (LUKS Start Nakło) 7.03 m, a brąz zawisł na szyi Dawida Krzemińskiego (RLTL ZTE Radom) 7.02 m.

Nadzieją napawa fakt, że Tomek wszedł dopiero w pierwszy wiek juniora i w kategorii wiekowej U20 pozostanie również w roku następnym. Z jego rocznika 2001 tylko drugi Wiśniewski był lepszy od naszego lekkoatlety.

– Piąte miejsce Tomasza w w/w imprezie jest najlepszym miejscem uzyskanym w Halowych Mistrzostwach Polski U20, czyli inaczej mówiąc w kategorii juniorów. Dotychczas najlepszym wynikiem był awans do finału i zajęcie szóstego miejsca w biegu na 600m 30 lat na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Warszawie. Medalistami byli natomiast: Weronika Kaźmierczak – skok wzwyż (złoto), Mariusz Woźniak – 60 m (złoto), Jakub Pająk – skok wzwyż (srebro) i Angelika Woźniak – kula (srebro i złoto). Sukcesy te odnosili jednak w kategorii U18, czyli juniorów młodszych – podsumował Wojciech Wieteska.

Fot.: Artur Podlewski.
Fot.: Artur Podlewski.
Fot.: Artur Podlewski.
Fot.: Artur Podlewski.
Fot.: Artur Podlewski.
Fot.: Artur Podlewski.
Fot.: Artur Podlewski.
Fot.: Renata Wieteska.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.