Wojewoda Jolanta Chełmińska, biskup łowicki Andrzej Dziuba, starosta Janusz Michalak, burmistrz Krzysztof Kaliński i wielu innych gości brało udział w opłatkowym spotkaniu Fundacji im. Jana Pawła II Czyń Dobro, które odbyło się w czwartek, 9 grudnia w restauracji Szkiełka w Łowiczu.
Przybyłych gości witali prezes Fundacji Wojciech Urbanek wraz z wiceprezesem ks. Wiesławem Wronką. Następnie goście odśpiewali wraz z kapelę Szymona Mońki z Zielkowic kolędę “Wśród nocnej ciszy”, po czym ks. Wronka odczytał fragment Pisma Świętego. Opłatki pobłogosławił bp. Dziuba, wcześniej mówił o budowanym przez fundację Domu Pogodnej Starości, podkreślając, że dzieło to powstaje w cieniu parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, która właśnie obchodzi 20-lecie i w cieniu ciągle obecnej w sercach łowiczan obecności Ojca Świętego Jana Pawła II na Bratkowicach w Łowiczu, 14 czerwca 1999 roku.   
W czasie spotkania tegoroczny postęp prac na budowie można było obejrzeć na zdjęciach, wyświetlanych z rzutnika na ekranie. Było na nich ukazane rozpoczęcie prac w drugiej części budynku 31 lipca i dalsze prace, prowadzone m. in. w ramach projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego “Nowe kwalifikacje – szansą na nowe miejsca pracy”. Projekt dał szansę zdobycia zawodu ponad 60 osobom bezrobotnym, a fundacji pomaga w prowadzeniu prac wykończeniowych, takich jak stawianie ścianek działowych, kładzenia posadzek, wykonywania instalacji elekrycznej, itp.
Czwartkowe spotkanie wypełniły życzenia dalszego sprawnego przebiegu prac, życzenia osobiste składane przy opłatku przez gości i gospodarzy. Potem był wspólna “przedwigilijna” kolacja.

(mwk)

Komentowanie nie jest możliwe.