Zostali zdominowani

09:40, 30.04.2024 . Aktualizacja: 09:42, 30.04.2024

UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz spadła w ligowej tabeli na miejsce 8. przegrywając awansem rozegrany mecz 30. kolejki z Widzewem Łódź SA.

Akademia Pelikan-2007 zagrała w niedzielę 28 kwietnia mecz z liderem rozgrywek I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 - łódzkim Widzewem. Przeciwnik bardzo wysoko postawił poprzeczkę i podopiecznym trenera Adama Wojdy trudno było ją pokonać. Ostatecznie gracze Pelikana-2007 wrócili z Łodzi pokonani 1:8 (1:4).

Spotkanie otworzyli biało-zieloni za sprawą gola strzelonego przez Michała Pawlinę w 10. minucie gry. Niestety to była pierwsza i jedyna akcja zakończona bramką zdobytą przez Pelikan. Siedem minut później gospodarze wyrównali, a do końca pierwszej połowy strzelili jeszcze trzy gole, kończąc ją wynikiem 4:1.

Zmiana stron boiska nie zmieniła sytuacji na korzyść łowiczan. Widzew wyraźnie dominował na boisku i z sukcesem przeprowadził cztery kolejne akcje.

- Byliśmy gorszym zespołem. Widzew nas zdominował i powoli punktował. Mimo wszystko brawa dla zawodników za walkę do końca - ocenił Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

W najbliższej kolejce UKS Akademia Pelikan-2007 zagra TS Szczerbiec Wolbórz, a mecz odbędzie się w środę 1 maja o godz. 10.00.

Awansem mecz 30. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1:

• Widzew Łódź SA - UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz 8:1 (4:1); br.: Jakub Loręcki (17), Marcel Wencel (29), Jakub Dryzner 2 (35 i 71), Daniel Gryzio (40), Adam Moussa (53), Oliwiel Michułka (90) - Michał Pawlina (10).
    Pelikan-2007: Kacper Ceroń - Szymon Gawlik (46 Kacper Woźniak), Rafał Ugarenko, Jakub Świdrowski (65 Igor Barańczyk) - Filip Miazek, Dominik Nowak, Iwo Zuchora (65 Fabian Skowroński), Hubert Polit (75 Mateusz Wójcik) - Bartosz Lus (46 Tomasz Kochanek), Michał Pawlina (60 Mateusz Sobieszek), Alan Masłowski (60 Paweł Ziółkowski).