Pelikan-2009 nadal bez punktów

08:24, 01.05.2024 Gogo Aktualizacja: 09:40, 01.05.2024

Mecz z liderem nie był łatwy i nie przyniósł niespodzianki. UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz przegrał z GKS Bełchatów.

Trudne zadanie mieli podopieczni trenera Mateusza Miazka w meczu 5. kolejki II ligi wojewódzkiej trampkarzy C1. Stanęli do rywalizacji z liderem rozgrywek - Bełchatowem. Spotkanie zakończyli porażką 0:2 (0:1), ale łowiczanie dobrze wyglądali na tle silnego przeciwnika.

Biało-zieloni zagrali odważnie i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale żadnej z nich nie wykorzystali. W 22. minucie stracili pierwszą bramkę, a wynik 0:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Z upływem minut Bełchatów lepiej radził sobie na boisku i choć nie zdołał wprowadzić chaosu w szeregi Pelikana-2009, grało im się coraz trudniej. W 52. minucie rywal strzelił drugiego gola, który okazał się ostatnim w tym spotkaniu.

- Mimo kolejnej porażki mieliśmy naprawdę momenty bardzo dobrej gry z drużyną, która aspiruje do gry w I lidze wojewódzkiej. Początek spotkania to nasza przewaga i niewykorzystane dwie bardzo dobre okazje, z biegiem czasu rywal grał coraz odważniej i stwarzał więcej zagrożenia, jednak ten mecz pokazał, że mimo kolejnej porażki jesteśmy w stanie nawiązać walkę w tej lidze z każdą drużyną. Na plus w tym meczu, również zawodnicy z rocznika 2010, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony - mówi Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

Po pięciu kolejkach UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz pozostaje bez żadnego punktu na ligowym koncie i zamyka tabelę. Kolejna walkę podejmie w środę 1 maja o godz. 13.00 na wyjeździe, a przeciwnikiem będzie UKS SMS II Łódź - UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz.

5. kolejka II ligi wojewódzki trampkarzy C1:

• UKS Akademia Pelikan-2009 Łowicz - GKS Bełchatów 0:2 (0:1); br.: Piotr Kościelny (22) i Jakub Kopa (52).
    Pelikan-2009: Tomasz Gąsecki - Gabriel Majcher, Stanisław Wachowiak, Michał Kuciński, Adrian Koper - Wojciech Żyto, Antoni Bąba, Kamil Moździerzewski - Maciej Bryk, Jakub Dudziński, Miłosz Skonieczny. Na zmiany wchodził: Paweł Lenarczyk, Adam Dylik, Dawid Gosławski, Franciszek Uczciwek i Patryk Roliński.
  • AKS SMS II Łódź - UKS SMS II Łódź 3:1
  • UKS RAP Radomsko - KS BAF Start Łódź 4:2
  • KS Kasztelan Żarnów - MKS Ceramika Termofon Opoczno 1:3