Pelikan-2007 bezsilny wobec rywala

20:37, 06.05.2024 Gogo Aktualizacja: 20:38, 06.05.2024

Sporo błędów i strat przyczyną porażki drużyny trenera Adama Wojdy. UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz wróciła mocno poobijana przez ŁKS Łódź SA.

Słabo zaprezentowali się juniorzy młodsi łowickiego Pelikana w meczu 23. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych. Spotkanie wyjazdowe z łódzkim ŁKS przegrali 0:7 (0:4). Mecz w zespołem z czołówki tabeli odsłonił braki drużyny trenera Wojdy z rocznika 2007. Nie udało się zdobyć nawet jednej honorowej bramki, a kilka błędów gospodarze skutecznie wykorzystali na swoją stronę. Do przerwy biało-zieloni przegrywali 0:4. Druga połowa, choć wyglądała nieco lepiej, nie potwierdziła tego w osiągniętym wyniku, łodzianie powiększyli swoje  prowadzenie o trzy kolejne gole.

- Zespół ŁKS dominował na boisku, ale nie zmienia to faktu, że większość bramek sami podarowaliśmy przeciwnikowi po prostych błędach. Mieliśmy bardzo dobre sytuacje w drugiej połowie, gdzie mogliśmy strzelić 3-4 bramki, ale niestety skuteczność zawiodła, ale i bramkarz gospodarzy był dobrze dysponowany - ocenił Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

Po dziewiętnastu rozegranych meczach UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz zgromadziła na swoim koncie 25 punktów, co przekłada się na 7. miejsce w ligowym rankingu. Kolejne spotkanie również nie będzie łatwe, ale walkę o punkty trzeba podjąć. Rywalem biało-zielonych będzie AKS SMS II Łódź. Mecz odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

23. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1:

• ŁKS Łódź SA - UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz 7:0 (4:0); br.: Oskar Zawadzki 3 (8, 33 i 38), Fabian Olejniczak 2 (24 i 53) i Jakub Szubert 2 (66 i 83).
    Pelikan-2007: Mateusz Błaszczyk - Igor Barańczyk (46 Przemysław Garstka), Rafał Ugarenko, Hubert Polit - Filip Miazek, Dominik Nowak (73 Paweł Ziółkowski), Iwo Zuchora, Kacper Woźniak (46 Bartosz Lus) - Alan Masłowski, Michał Pawlina (73 Maksymilian Mularski), Tomasz Kochanek (60 Patryk Banaszczak).
  • Łódzka AF Łódź - SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 7:5
  • Widzew Łódź SA - TS Szczerbiec Wolbórz 23:1
  • UKS RAP Radomsko - MKS Metalowiec Łódź 2:3
  • AKS SMS II Łódź - MKP Boruta Zgierz (po, godz. 20.15)
  • MUKS Włókniarz Pabianice - WKS 1957 Wieluń (śr, godz. 17.30)
    Pauza: TS Sokół Aleksandrów Łódzki i UKS SMS Łódź.