Zasłużenie wygrali

22:58, 18.05.2024 Gogo Aktualizacja: 13:20, 20.05.2024

Gracze Akademii-Pelikan 2007 Łowicz wrócili do domu w dobrych humorach. W piątek 17 maja zespół trenera Adama Wojdy pokonał na wyjeździe Łódzką AF Łódź.

Ciekawe widowisko zaprezentowali w meczu 25. kolejki podopieczni trenera Wojdy rywalizujący w I lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. Gospodarzem spotkania była Łódzka AF Łódź, zajmująca w tabeli o jedno miejsce wyżej niż łowiczanie, która uległa Akademii Pelikan-2007 Łowicz 3:4 (0:1).

Biało-zieloni od początku dobrze radzili sobie na boisku i przejęli prowadzenie w 6. minucie gry po akcji zakończonej strzałem w wykonaniu Huberta Polita. Gospodarze próbowali odpowiedzieć bramką, ale przez długi czas nie potrafili znaleźć sposobu, aby przedrzeć się przez obronę Pelikana-2007. Pierwsza połowa zakończyła się  wynikiem 0:1.

Po zmianie stron boiska sytuacja nadal była pod kontrolą łowiczan. W 52. minucie potwierdził to udany atak domknięty strzałem Mateusza Błaszczyka i dopiero trzy minut później łodzianie zdobyli bramkę kontaktową. Dynamika spotkania nabierała tempa, co pokazały kolejne minuty, przynosząc gole strzelane na zmianę raz przez jedną, raz drugą drużynę. W 60. minucie prowadzenie łowiczan podwyższył Dominik Nowak, ale sześć minut później rywal ponownie skutecznie zaatakował, co z kolei przyniosło mobilizację po stronie biało-zielonych, czego efektem był czwarty gol, tym razem oddany przez Pawła Ziółkowskiego. W 88. minucie łodzianie wykorzystali nadarzającą się okazję i zdobyli trzeciego gola, który był ostatnim, jaki padł w tym spotkaniu.

- Fajny mecz w wykonaniu zawodników. Dużo zaangażowania dużo fajnych składnych akcji, miłych dla oka. Bramki tracimy trzy razy po rzucie rożnym, w czym jedną po bardzo efektownym rozegraniu. Byliśmy w tym meczu lepsi i zasłużenie wygraliśmy - ocenił Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

Gospodarzem meczu 26. kolejki będzie UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz. Rywalem biało-zielonych będzie  MUKS Włókniarz Pabianice. Spotkanie odbędzie się w środę 22 maja o godz. 16.00.

25. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1:

• Łódzka AF Łódź - UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz 3:4 (0:1); br.: Jan Wenelski (55), Franciszek Leśniak (68) i Jan Jacak (88) - Hubert Polit (6), Mateusz Błaszczyk (52), Dominik Nowak (60) i Paweł Ziółkowski (82).
    Pelikan-2007: Stanisław Wachowiak - Szymon Gawlik (60 Przemysław Garstka), Rafał Ugarenko, Jakub Świdrowski (82 Igor Barańczyk) - Filip Miazek, Dominik Nowak (88 Mateusz Sobieszek), Iwo Zuchora (68 Fabian Skowroński), Hubert Polit (55 Kacper Woźniak) - Bartosz Lus (75 Paweł Ziółkowski), Mateusz Błaszczyk (55 Tomasz Kochanek), Michał Pawlina.
  • SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - WKS 1957 Wieluń 2:0
  • TS Szczerbiec Wolbórz - TS Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2
  • MUKS Włókniarz Pabianice - MKP Boruta Zgierz 9:0
  • ŁKS Łódź SA - UKS SMS Łódź 2:1
  • AKS SMS II Łódź - Widzew Łódź SA 4:6
    Pauza: MKS Metalowiec Łódź i UKS RAP Radomsko.