Księżak-2004 poległ w trzeciej kwarcie

19:17, 11.01.2020 Gogo Aktualizacja: 19:21, 11.01.2020
Skomentuj Fot.: Cezary Szczepanik. Fot.: Cezary Szczepanik.

Zaległy mecz 8. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów również nie zakończył się pozytywnie dla drużyny trenera Arkadiusza Kobusa. W czwartek, 9 stycznia 2020 roku, UMKS Księżak-2004 Łowicz przegrał na wyjeździe z MKS Ósemka Skierniewice 64:70.

Łowiczanie mieli bardzo dobrą pierwszą połowę spotkania i można było oczekiwać, że tym razem mecz zakończy się zwycięstwem Księżaka. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej kwarcie, skutecznie powiększali prowadzenie, schodząc na przerwę z przewagą jedenastu punktów.

Nieoczekiwanie od początku drugiej odsłony, wszystko zaczęło się "walić", jakby zawodnikom "odcięto prąd". Po świetnej grze przyszła niemoc, za sprawą mądrej gry w strefie podkoszowej gospodarzy, na którą Księżak nie miał pomysłu. Z każdą minutą Ósemka odrabiała straty, aż przyszedł moment że zaczęła wychodzić na prowadzenie. Przegrana 6:24 w trzeciej odsłonie odbiła się niestety na wyniku meczu. Łowiczanie nie zdołali bowiem odbudować straconych punktów i w efekcie po raz kolejny przegrali.

- Gospodarze zacieśnili obronę w strefie podkoszowej, zabrakło skuteczności w rzutach z półdystansu, dystansu oraz zbiórek. Gospodarze po naszych niecelnych rzutach wyprowadzali skuteczne kontry. Gratulacje dla drużyny ze Skierniewic za mądrą grę, walkę o każdą piłkę i końcowy sukces - podsumował prezes i trener Księżaka-2004, Robert Kucharek.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole Księżaka byli: Maksym Branicki (19) i Miłosz Liberski (18).

Zaległy mecz 8. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U16:
MKS Ósemka Skierniewice - UMKS Księżak-2004 Łowicz 70:64 (12:18, 19:24, 24:6, 15:16)
Księżak-2004: Maksym Branicki 19, Miłosz Liberski 18 (2x3), Kajetan Kowalski 4, Dominik Wilk 1 i Łukasz Pińkowski oraz Mikołaj Jabłoński 11 (1x3), Szymon Durmaj 4, Dawid Szachogłuchowicz 3 i Bartłomiej Wójcik.
Najlepiej dla Ósemki: Jan Łuczak 36 i Dorian El-Ward 16 (2x3).