Pelikan-2003 pędzi do przodu

12:24, 22.10.2017 Gogo Aktualizacja: 12:24, 22.10.2017
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński Fot.: Paweł A. Doliński

Doskonale radzą sobie podopieczni trenera Dawida Ługowskiego w tym sezonie. Po raz kolejny udowodnili, że marzenie o awansie do ligi centralnej jest coraz bardziej realne. W sobotę, 21 października 2017 roku, MUKS Pelikan-2003 Łowicz wysoko pokonał  ŁKS Łódź, osiągając wynik 5:0 (2:0).

To nie pierwszy udany mecz w wykonaniu trampkarzy łowickiego Pelikana, a do tego szczęście im sprzyja, gdyż porażka AKS SMS Łódź w ostatnim spotkaniu pozwoliła biało-zielonym odskoczyć bezpośredniemu rywalowi o cztery punkty w tabeli rozgrywek ligowych. Sobotnie spotkanie pokazało jednoznacznie, że drużyna biało-zielonych dobrze radzi sobie na boisku, ma duże możliwości i pomysł na grę. Dwie bramki zdobyte w pierwszej połowie były tylko wstępem do ostatecznego wyniku. Na prowadzenie wyprowadził drużynę Piotr Lisicki w 8. minucie gry, a dziesięć minut później wynik podwyższył Krystian Kruk.

Po przerwie skuteczne ataki na bramkę łodzian ponowił Marcel Wnuk, oddając celny strzał w 37. minucie, a Kruk po raz kolejny zapunktował już pięć minut później. Piątego gola, zamykającego pulę bramek w tym spotkaniu, zdobył Krzysztof Kłos w 60. minucie. Gospodarze byli bezradni wobec poczynań łowiczan.

- Bardzo dobry wynik, ale też bardzo poprawna gra. Można powiedzieć, że zmiażdżyliśmy rywala pod każdym względem. Cieszy to, chłopaki nie pękają tylko grają na bardzo dużej intensywności.  Jeszcze tylko cztery mecze w lidze i zobaczymy, co będzie.  Za tydzień gramy mecz chyba o mistrza ligi z AKS SMS Łódź, który dziś niespodziewanie przegrał z Wartą Sieradz i przez to powiększyła się nasza przewaga nad  nimi do czterech punktów. Zapraszamy kibiców w sobotę 28 października o godz. 16.00 - opowiedział trener Ługowski.

10. kolejka I liga wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2:
ŁKS Łódź - MUKS Pelikan-2003 Łowicz 0:5 (0:2); br.: Piotr Lisicki (8), Krystian Kruk 2 (18 i 42), Marcel Wnuk (37) i Krzysztof Kłos (60).
Pelikan: Kacper Olesiński - Marcel Frątczak, Piotr Lisicki, Bartosz Wojciechowski, Mateusz Kołaczyk - Marek Piekacz, Kacper Ledzion, Jan Zagajewski, Marcel Wnuk - Paweł Graczyk, Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Mikołaj Pietrzak - Jonatan Politowicz, Kacper Kosmowski, Kacper Olak i Krzysztof Kłos.

GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - GKS Ksawerów 1:1
AKS SMS Łódź - KS Warta Sieradz jr 0:1
KS Ceramika Opoczno - RTS Widzew Łódź (n, godz. 16.00)

1. MUKS Pelikan-2003 Łowicz (1) 10 23 29-15
2. AKS SMS Łódź (2) 10 19 15-7
3. RTS Widzew Łódź (3) 9 16 14-10
4. GKS Ksawerów (4) 10 15 13-14
5. KS Warta Sieradz jr (6) 10 14 15-15