Kolejny sukces juniorów młodszych Pelikana-2002

11:03, 24.10.2017 Gogo Aktualizacja: 11:16, 24.10.2017
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński Fot.: Paweł A. Doliński

Dobra passa łowickich Pelikana-2002 trwa nadal. W niedzielę, 22 października 2017 roku, zespół trenera Jakuba Jędrachowicza, pod nieobecność którego pieczę nad drużyną sprawował trener Dawid Ługowski,  wyszedł zwycięsko z pojedynku z SLUKS Lubania, pokonując gości 3:1 (2:1).

Walka na boisku o prowadzenie w meczu 8. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej juniorów młodszych była bardzo zacięta. Zwycięsko z niej wyszli łowiczanie, choć goście kilkakrotnie stwarzali okazje do podwyższenia wyniku. Ze swojej szansy pierwsi skorzystali łowiczanie zdobywając bramkę w 23. minucie gry, po strzale w wykonaniu Jakuba Kępki. Niespełna dziesięć minut później udaną akcję biało-zielonych ponownie zwieńczył golem Kępka. Wyprowadził tym samym drużynę na dwubramkowe prowadzenie, które utrzymało się do 40. minuty meczu, kiedy to zespół z Lubania przeprowadził skuteczny atak na bramkę Macieja Mionska.

Dopiero w drugiej odsłonie Pelikan ponownie doszedł do głosu, podwyższając swoje prowadzenie o kolejnego. W 75. minucie sędzia podyktował rzut karny, który został wykorzystany przez Miłosza Owczuka.

- Wygrana, która cieszy i daje kolejne trzy punkty. Jest jeszcze dużo do poprawy jeżeli chodzi styl gry, natomiast zespół robi postępy, co widać. Zawodnicy, którzy grają w tej lidze jeszcze treningowo muszą trochę dojść, ale ważne jest zwycięstwo w tym okrojonym  składzie, gdyż część zawodników pojechała z juniorem młodszym do Radomska. Zwycięzców się nie sądzi, wygrali i oby tak dalej - ocenił mecz trener Ługowski.

8. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej juniorów młodszych B2:
MUKS Pelikan-2002 Łowicz - SLUKS Lubania 3:1 (2:1); br.: Jakub Kępka 2 (23 i 31) i Miłosz Owczuk (75 karny) - (40).
Pelikan-2002: Maciej Mionsek - Dominik Zabost, Adam Doroba, Maciej Siejka - Damian Czajka, Artur Pawłowicz (41 Szymon Dębski), Miłosz Owczuk, Sebastian Kutkowski, Jakub Sikora (76 Adam Kosiacki) - Kacper Kołaczyk (55 Dorian Dziedzic), Jakub Kępka.

LZS Macovia Maków - GKS Olimpia Chąśno 3:0 (w.o.)
LUKS Juvenia Wysokienice - LKS Pogoń Bełchów 6:2
LKS Dar Placencja - RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 0:14
Pauza: LKS Korona Wejsce i UKS Sokół Regnów.

1. LUKS Juvenia Wysokienice (1) 6 18 34-4
2. MUKS Pelikan-2002 Łowicz (2) 7 18 45-9
3. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (3) 6 15 38-10