Pelikan-2005 liderem rozgrywek po rundzie jesiennej

21:04, 23.10.2017 Gogo Aktualizacja: 21:07, 23.10.2017
Skomentuj Fot.: Marcin Rychlewski Fot.: Marcin Rychlewski

Zwycięstwem zakończyli podopieczni trenera Marcina Rychlewskiego ostatni mecz w tej rundzie. W sobotę, 21 października 2017 roku łowickiego Pelikan-2005 pokonał na wyjeździe RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 3:1 (1:1) i zasiedli na fotelu lidera rozgrywek skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1.

Mimo wielu doskonałych sytuacji do zdobycia bramek biało-zieloni zdołali tylko doprowadzić do remisu schodząc na przerwę. Gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale bramka była raczej wynikiem zamieszania w polu karnym, niż precyzyjnie przeprowadzoną akcją w wykonaniu rywala. Efekt jednak osiągnęli. Skuteczny strzał wyrównujący wynik oddał Mateusz Skonieczny w 25. minucie gry. Po przerwie łowiczanie ponawiali ataki na bramkę Mazovii i jeszcze dwukrotnie udało się zmylić obronę rywala. Obydwa strzały z pola karnego wykonywał  Skonieczny. To była bardzo udana runda w wykonaniu młodzików Pelikana.

- Mecz nie był łatwy, ale pod naszą kontrolą. Straciliśmy bramkę, ale była trochę przypadkowa. My mieliśmy dużo niewykorzystanych sytuacji. Tym razem Igor Woliński błyszczał nieskutecznością. Miał kilka sytuacji sam na sam z bramkarzem, których nie zamienił na bramki. Mimo to byliśmy lepsi, wygraliśmy i mamy fotel lidera na kilka miesięcy na razie - ocenił po meczu trener Rychlewski.

7. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1:
RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - MUKS Pelikan-2005 Łowicz 1:3 (1:1); br.: Jakub Milczarek (23 samobójcza) - Mateusz Skonieczny 3 (27, 44 i 57).
Pelikan-05: Piotr Włodarczyk - Mateusz Sierota, Jakub Milczarek, Kornel Woliński - Jakub Oblicki, Mateusz Skonieczny, Mikołaj Modzelewski, Kacper Misiak - Igor Woliński. Na zmiany wchodzili: Patryk Stępniak - Jan Siurek, Krystian Wróbel, Paweł Golis, Antoni Wróblewski, Oskar Płuska, Bartłomiej Kowalski, Filip Deka i Alan Palos

LUKS Juvenia Wysokienice  - LKS Pogoń Bełchów 3:1
SKS Astra Zduny - LZS Vagat Domaniewice 4:4
Pauza: MLKS Widok Skierniewice.

1. MUKS Pelikan-2005 Łowicz (1) 6 18 45-3
2. MLKS Widok Skierniewice (2) 6 15 45-6
3. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (3) 6 12 27-8
4. LUKS Juvenia Wysokienice (4) 6   7   5-11