Zamknij

Nieszczęść łowickiego Pelikana II ciąg dalszy

21:19, 24.10.2017 Gogo Aktualizacja: 21:19, 24.10.2017
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński Fot.: Paweł A. Doliński

Nadzieje na zwycięstwo Pelikana II Łowicz okazały się płonne. W niedzielę, 22 października 2017 roku, podopieczni trenera Piotra Gawlika zostali pokonani przed własną publicznością 1:4 (1:3). To już trzecia z rzędu porażka biało-zielonych w ostatnim czasie, co spowodowało spadek na pozycję dziewiątą w rozgrywkach ligowych.

Przyczyną porażki łowiczan były przede wszystkim błędy w obronie, co spowodowało, że niezbyt groźny, wydawało się przeciwnik, odniósł zdecydowaną przewagę nad Pelikanem w meczu 13. kolejki IV ligi. Początek nie wyglądał najgorzej, gdyż już w 10 minucie biało-zieloni wyszli na prowadzenie, po bramce w wykonaniu Sebastiana Kaczyńskiego. Niestety kolejne minuty szybko odwróciły sytuację na korzyść gości. Po upływie trzynastu minut bełchatowianie zdobyli bramkę kontaktową, a cztery minuty później sędzia podyktował rzut karny dla rywala, który został skutecznie wykorzystany. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy trzeci gol powiększył przewagę Bełchatowa nad Pelikanem.

W drugiej odsłonie meczu wcale nie było lepiej, gdyż już w 52. minucie Fabian Woźniak został ukarany czerwoną kartką i nadzieje na wyrównanie znacznie zbladły, a wręcz mogło się okazać, że dorobek bramek w wykonaniu gości może się powiększyć. I tak się stało w 65. minucie.

- Przegraliśmy mecz na własne życzenie popełniając w obronie za dużo prostych błędów. Czerwona kartka na początku drugiej połowy zabrała nam jakiekolwiek nadzieje na dogonienie rywala - ocenił trener Gawlik.

13. kolejka IV ligi:
KS Pelikan II Łowicz - GKS II Bełchatów 1:4 (1:3); br.: Sebastian Kaczyński (10) - Michał Lewandowski 2 (23 i 27 karny), Emile Laurent Diokel Thiakane (44) i Jakub Kozica (65).
Pelikan II: Patryk Orzeł - Marcin Budnik (66 Damian Janik), Patryk Krzeszewski, Krystian Mycka - Przemysław Kochanek (46 Patryk Nasalski), Roman Periżhok, Tomasz Dąbrowski (46 Bartłomiej Tkacz), Fabian Woźniak - Sebastian Kaczyński, Maciej Balik, Michał Świdrowski (75 Kacper Rześny).
Sędziował: Michał Dzwonkowski (Piotrków Trybunalski). Żółta kartka: Krystian Mycka () i Patryk Krzeszewski () - obaj Pelikan II oraz Damian Siewiera, Mateusz Stolarczyk, Jakub Kozica i Emile Laurent Diokel Thiakane - (wszyscy GKS II). Czerwona kartka: Fabian Woźniak (Pelikan II), 52. minuta.

LKS Termy Ner Poddębice - KS Warta Działoszyn 3:1
LKS Zawisza Pajęczno - GLKS Zjednoczeni Bełchatów 3:0
MKS Pilica Przedbórz - LKS Kwiatkowice 1:1
ZKS Włókniarz Zelów - MKS Unia Skierniewice 0:2
MKS Zjednoczeni Stryków - KS Sand-Bus Kutno 3:0
KS Ceramika Opoczno - LKS Omega Kleszczów 1:4
MKP Boruta Zgierz - MUKS Stal Niewiadów 1:1
GKS Orkan Buczek - KS Paradyż 1:4