Zamknij

Zryw Wygoda ponownie niepokonany

20:25, 20.11.2020 Gogo Aktualizacja: 20:25, 20.11.2020
Skomentuj Fot.: Arkadiusz Stolarczyk. Fot.: Arkadiusz Stolarczyk.

Powoli dobiegają końca rozgrywki rundy jesiennej ligi okręgowej. W kolejnym meczu SKF Zryw Wygoda odniósł zwycięstwo i nikt nie jest już w stanie strącić go z fotela lidera przed zimową przerwą.

Bardzo wyrównaną walkę stoczyli zawodnicy Zrywu Wygoda i Olimpii Chąśno w meczu 18. kolejki ligi okręgowej. I nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby nie czerwona kartka w 55. minucie, która „uziemiła” zawodnika Olimpii, Damiana Janiaka. Gra w osłabieniu wykorzystana została przez Zryw już cztery minuty później, a zdobyta przez Wojciecha Guzka bramka zadecydowała o ich zwycięstwie, chociaż zespół z Chąśna wcale nie zwalniał i pod koniec stworzył jeszcze kilka groźnych sytuacji. A na koniec Rafał Bogus z Olimpii ukarany został jeszcze czerwoną kartką.

- Najcięższy mecz w tej rundzie, tym bardziej cieszy wygrana. W pierwszej połowie dużo gry w środku pola i w sumie zarówno my, jak i rywale stworzyliśmy kilka sytuacji, po których mogły paść bramki. W drugiej części meczu gra wyglądała podobnie do momentu czerwonej kartki dla rywali. Zaczęliśmy odważniej atakować i w końcu udało nam się strzelić bramkę. Niestety później wyglądało to dużo gorzej, nie mogliśmy wykorzystać przewagi i naraziliśmy się na kilka groźnych akcji rywali. Teraz przygotowujemy się do ostatniego meczu z Pelikanem II - ocenił Sebastian Sumiński, trener SKF Zryw Wygoda.

Podobnie podsumował spotkanie Jarosław Burzykowski,  trener GKS Olimpia Chąśno: - Mecz bardzo wyrównany, spotkały się dwie drużyny z czołówki tabeli. Pierwsza połowa to typowe piłkarskie szachy z obu stron. Wygoda stwarzała zagrożenie ze stałych fragmentów gry. My mieliśmy dwie okazje do zdobycia bramki, jednak nie były one zbyt klarowne. Drugą połowę zaczęliśmy dużo lepiej niż przeciwnicy, zaczęliśmy dominować. Jednak w 55. minucie po prostym błędzie technicznym dostajemy czerwona kartkę, gdy swój błąd próbował ratować obrońca i sfaulował wychodzącego sam na sam napastnika Wygody. Bramkę tracimy kilka minut później nadziewając się na kontrę po stracie na połowie przeciwnika. Wbrew grze w osłabieniu, w dalszym ciągu próbowaliśmy prowadzić grę i stwarzaliśmy sobie niezłe okazje do wyrównania. Wygoda nas kontrowała, a my dzielnie walczyliśmy. Gratulacje dla przeciwników, nam zabrakło szczęścia bo nie zasługiwaliśmy na porażkę w tym meczu. Piłka nożna nie zawsze jest sprawiedliwa.

Olimpia ma obecnie tyle samo punktów w ligowej tabeli, co KS Pelikan II Łowicz, ale bilans tzw. małych punktów pozwala mu zajmować miejsce piąte, o jedno wyżej od biało-zielonych. Na jakiej pozycji zakończą sezon pokaże ostatni mecz z Koroną Wejsce.

Przed Pelikanem też niełatwe zadanie, bo czeka ich mecz ze Zrywem Wygoda. Wprawdzie młodzi podopieczni trenera Pawła Kutkowskiego w ostatnim spotkaniu z LKS Pogoń Bełchatów, mimo wygranej 4:1, prezentowali się nie najlepiej, ale już pokazali, że stać ich również na dobrą grę. Zapowiada się więc bardzo ciekawy pojedynek. Walkę na boisku z Pogonią pozwoliły zakończyć zwycięstwem bramki w wykonaniu Kacpra Olaka, zdobyte  w 6. i 36. minucie oraz Adriana Musialika w 70. i Marcela Frątczaka w 89. minucie.

- Pomimo zwycięstwa, nie jestem zadowolony ze swojej drużyny i zawodnicy o tym doskonale wiedzą. Liczyłem na lepszy styl zwycięstwa. Mam młody zespół, mam zawodników, którzy jeszcze muszą się dużo uczyć i to nie zwycięstwa są najważniejsze w tej nauce. Chciałbym  oczywiście, żeby wygrywali, ale w zdecydowanie lepszym stylu. Dzisiaj jedynym pocieszeniem są trzy punkty, ponieważ tak, jak powiedziałem, styl pozostawiał wiele do życzenia. Krótko mówiąc słaby mecz w naszym wykonaniu - skomentował Paweł Kutkowski, trener KS Pelikan II Łowicz.

Powody do zadowolenia mają natomiast podopieczni trenera Michała Dobrzyńskiego, odnosząc sukces w meczu z LZS Victoria Bielawy 1:0. Wprawdzie wynik nie jest imponujący, bo zawiodła nieco skuteczność, ale zwycięstwo zasłużone, bo Victoria przez większą część spotkania była drużyną dominującą. Bramkę wagi trzech punktów strzelił w 38. minucie Piotr Buczek. Zdobyte punkty pozwalają drużynie znaleźć się w ligowej tabeli w pierwszej dziesiątce zespołów.

- Wygraliśmy mecz nie tracąc bramki i mając spotkanie pod kontrolą przez 90 minut. Przy lepszej skuteczności wynik mógł być bardziej okazały. Dzięki zwycięstwu dołączyliśmy do grona ekip mających powyżej 30 punktów ugranych w rundzie jesiennej, co bardzo mnie cieszy. Ostatni mecz zagramy w Chąśnie, gdzie cały zespół chce pokazać się z najlepszej strony i z przytupem zakończyć granie w 2020 roku. Gratuluję chłopakom zwycięstwa! - mówi Michał Dobrzyński, trener LKS Korona Wejsce.

18. kolejka ligi okręgowej - grupa IV:

• SKF Zryw Wygoda - GKS Olimpia Chąśno 1:0 (0:0); br.: Wojciech Guzek (59).
    Zryw: Dawid Feliga - Patryk Sekuła (82 Paweł Dróżdż), Tomasz Wudkiewicz, Dorian Nasalski, Szymon Panek - Jan Sejdak, Mateusz Sekuła - Wojciech Guzek (82 Adrian Rosa), Hubert Kania (53 Michał Fabijański) - Kacper Rześny (76 Mateusz Krysiak).
    Olimpia: Oktawian Zimny - Rafał Kołaczyński, Damian Janik, Gabriel Wasilewski, Bartłomiej Skoneczny - Marcin Matuszewski, Kamil Janikowski (60 Kamil Lenarczyk), Rafał Bogus, Jakub Szczapa (60 Patryk Okraska) - Marcin Grocholewicz (75 Mateusz Sierota), Kamil Gać (60 Szymon Kowalczyk).
    Czerwone kartki: Damian Janik (55. minuta) i Rafał Bogus (90. minuta) - obaj Olimpia.
  • LKS Pogoń Bełchów - KS Pelikan II Łowicz 1:4 (1:2); br.: Michał Plichta (15) - Kacper Olak 2 (6 i 36), Adrian Musialik (70) i Marcel Frątczak (89).
    Pogoń: Marcin Rychlewski - Damian Trałut, Michał Plichta, Maciej Grotkowski, Kacper Antos - Wiktor Matyjas, Bartłomiej Bakalarski - Aleksander Bartosiewicz, Mateusz Stefański, Michał Brandt - Bartłomiej Płuszka.
    Pelikan II: Radosław Chrząszcz (55 Mikołaj Pietrzak) - Dawid Konikowski (46 Fabian Pliszka), Bartosz Wojciechowski, Mateusz Kardas, Antoni Knera - Sebastian Kutkowski (80 Kacper Olesiński), Kacper Olak - Jonatan Politowicz (46 Marcel Frątczak), Paweł Graczyk (60 Jakub Firak), Marcel Wnuk (46 Krzysztof Kłos) - Adrian Musialik.
  • LKS Korona Wejsce - LZS Victoria Bielawy 1:0 (1:0); br.: Piotr Buczek (38).
    Korona: Sebastian Stańczak - Paweł Burzyński, Łukasz Sejdak, Przemysław Żaczek, Mateusz Klimczak - Mariusz Wasilewski, Krystian Kucharski - Kamil Bogusz, Eryk Woliński, Mariusz Zydlewski - Piotr Buczek.
  • LUKS Olympic Słupia - Unia II Skierniewice Sp. zoo 3:3 (1:1); br.: Arkadiusz Łapka (17) i Przemysław Kozłowski 2 (65 i 73) - Krzysztof Bachura (33 samobójcza), Mateusz Piątkowski (60) i Michał Karwat (69).
  • GKS Manchatan Nowy Kawęczyn - GLZS Pogoń Godzianów 5:0 (3:0); br.: Bartłomiej Leniarski 2 (14 wolny i 43 karny), Piotr Truszkowski (35), Filip Kubik (68 głową) i Mariusz Bursztynowicz (84).
  • GLKS Olimpia Jeżów - RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 0:4 (0:2); br.: Paweł Wyciszkiewicz 2 (19 i 34), Mateusz Bernaciak (49) i Dominik Fastyn (65 samobójcza).
  • GLKS RZD Żelazna - LZS Macovia Maków 0:5 (0:1); br.: Piotr Winciorek (38), Kamil Cybula (46), Patryk Błędowski (61), Kamil Cybula (72) i Marcel Karalus (76).
  • LUKS Juvenia Wysokienice - GLKS Wołucza 0:0
  • GKS Bedlno - MLKS Widok Skierniewice 4:1 (1:0); br.: Brajan Kostrzewa (45), Piotr Peda 2 (66 i 78) i Kamil Kowalczyk (90) - Jan Winciarek (82).

19. kolejka ligi okręgowej - grupa IV (2020.11.21-22):

• LZS Macovia Maków - LUKS Olympic Słupia (s, godz. 13.00)
  • GLKS Wołucza - GLKS Olimpia Jeżów (s, godz. 13.00)
  • GLZS Pogoń Godzianów - LUKS Juvenia Wysokienice (s, godz. 13.00)
  • MLKS Widok Skierniewice - LKS Orlęta Cielądz (s, godz. 13.00)
  • KS Pelikan II Łowicz - SKF Zryw Wygoda (n, godz. 11.15)
  • GKS Olimpia Chąśno - LKS Korona Wejsce (n, godz. 11.15)
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - LKS Pogoń Bełchów (n, godz. 12.00)
  • Unia II Skierniewice Sp. zoo - GKS Manchatan Nowy Kawęczyn (n, godz. 12.00)
  • LZS Victoria Bielawy - GKS Bedlno (n, godz. 13.00)
    Pauza: GLKS RZD Żelazna.

Zaległy mecz 11. kolejki klasy A -  grupa 9:

• GLKS Laktoza Łyszkowice - WKS Meteor Reczyce 1:1 (0:1); br.: Kacper Białek (79) - Krystian Siatkowski (30).

Zaległy mecz 1. kolejki klasy A -  grupa 9:

• LKS Czarni Bednary - LKS Start Złaków Borowy 1:2 (0:0); br.: Mieszko Brzózka (90+4) - Krzysztof Motyl (58) i Paweł Więcek (85).

• LKS Sokół Popów - LKS Jutrzenka Mokra Prawa 0:0