Zamknij

Księżak-2001 wysoko wygrał ze Skierniewicami

20:26, 24.11.2020 Gogo Aktualizacja: 20:27, 24.11.2020
Skomentuj Fot.: Zbigniew Łaziński. Fot.: Zbigniew Łaziński.

Bardzo udany mecz mają za sobą podopieczni trenera Michała Świderskiego. W zaległym meczu 1. kolejki, rozegranym w poniedziałek, 23 listopada, UMKS Księżak-2001 Łowicz pokonał u siebie AZS PWSZ Skierniewice 100:80.

Nareszcie mogą być z siebie zadowoleni juniorzy starsi Księżaka Łowicz. Wprawdzie rywal nie należy do najmocniejszych zespołów, ale osiągnięta przewaga dwudziestu punktów świadczy o dobrej grze łowiczan. Wprawdzie popełniali jeszcze błędy i nie wszystkie akcje były udane, ale widać było duże zaangażowanie zawodników, które umiejętnie przełożyli na punkty. Wygrali każdą z czterech kwart spotkania, walcząc do ostatniej minuty meczu.

- Wygrana cieszy, zaangażowanie chłopaków też. Dzisiaj było widać kawał grania, chociaż  w obronie dużo przegrywaliśmy „jeden  na jeden”, chwilami nie wiedzieliśmy też kogo kryjemy. Ale fajnie, że wszyscy punktowali w ataku, było zaangażowanie, było bieganie, czyli to czego oczekuję od chłopaków. Wprawdzie gubiliśmy się jeszcze w obronie, ale zwycięzców się nie sądzi, a wygrana cieszy. Podobało mi się to, że było zaangażowanie. Miło, że chłopaki przyszli i chcieli. Życzyłbym sobie takiej postawy w każdym meczu - podsumował Michał Świderski, trener UMKS Księżak-2001 Łowicz.

Najwięcej punktów dla zespołu zdobyli Kacper Kramarz (35) i Bartosz Dylik (25), ale praktycznie każdy zawodnik w tym meczu w drużynie Księżaka punktował. Po czterech rozegranych kolejkach Księżak-2001 z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.

Zaległy mecz 1. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów starszych U19:

• UMKS Księżak-2001 Łowicz - AZS PWSZ Skierniewice 100:80 (30:20, 30:21, 22:25, 18:14)
    Księżak-2001: Kacper Kramarz 35, Bartosz Dylik 25 (4x3), Szymon Gładki 9 (2x3), Adrian Kotlarski 9 i Julian Potocki 3 oraz Wojciech Kucharek 5 (1x3), Łukasz Pińkowski 5 (1x3), Michał Kuliński 2, Dominik Wilk 2, Kajetan Kowalski 2 i Kacper Dudek.
    Najlepiej dla AZS: Jakub Owczarek 20, Dawid Przyżycki 18 (1x3) i Sebastian Łazęcki 16.

287-356

Zaległy mecz 5. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów starszych U19 (2020.11.26):

• ŁKS II Szkoła Gortata Łódź - KS Kutno (s, godz. 14.30)

• ŁKS I Szkoła Gortata Łódź - AZS PWSZ Skierniewice (s, godz. 10.00)