Za wysoka poprzeczka dla Księżaka

21:27, 20.02.2021 Gogo Aktualizacja: 17:50, 21.02.2021
Skomentuj Fot.: Katarzyna Sękalska. Fot.: Katarzyna Sękalska.

Nie udało się koszykarzom Księżaka Łowicz wynieść dwóch punktów z meczu 24. kolejki Suzuki I Ligi Koszykówki Mężczyzn. W sobotę, 20 lutego, zespół trenera Michała Spychały przegrał u siebie z WKK Wrocław 72:92.

Łowiczanie zostali pokonani dwudziestoma punktami, to o trzy więcej niż w pierwszej rundzie rozegranej na wyjeździe. Ale tym razem zabrakło Macieja Kucharka (odszedł do Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), który był sporym wzmocnieniem Księżaka. WKK Wrocław to bardzo silna drużyna, o wszechstronnym składzie zawodników, którzy wysoko ustawiają poprzeczkę w meczu i trudno jest ją pokonać. Nie bez powodu zajmują zresztą wysokie miejsce w ligowej tabeli.

Gra Księżaka nie wyglądała jednak najgorzej, zwłaszcza w pierwszej połowie. Widać było duże zaangażowanie zawodników i walkę zwłaszcza w obronie. Tylko cztery punkty straty mieli do Wrocławia po pierwszej połowie, przegrywając 35:39. Niestety druga odsłona spotkania wynosiła coraz bardziej na prowadzenie gości.

Po stronie Księżaka pojawiło się więcej niedokładności i strat, szwankowała skuteczność w ataku, stąd powiększająca się przewaga rywala. Najsłabiej wypadła trzecia kwarta meczu, którą przegrali 15:30.

- Zabrakło sporo w różnych elementach, trochę w obronie i chyba jeszcze więcej w ataku. W ataku zabrakło przede wszystkim dokładności, bo jak w pierwszej połowie było tylko kilka strat, to w drugiej zrobiliśmy ich za dużo. Skuteczność też nam dzisiaj nie sprzyjała i tych rzutów, szczególnie z daleka przy ciasnej obronie przeciwnika, nie wpadło nam zbyt dużo. Uważam i chłopakom już powiedziałem, że duża część meczu i spore jego fragmenty, nie urywki, ale naprawdę długie fragmenty, szczególnie obrony, były ciekawe. Na pewno to źle nie rokuje przed tymi meczami, które będą o play offy, czyli za dwa tygodnie u nas, bo za tydzień jedziemy do Słupska i będzie równie ciężko, jak dzisiaj. Musimy jeszcze popracować nad tym, żeby konstruować ataki wspólne, dzielenie się piłką, przede wszystkim bez strat - skomentował Michał Spychała, trener KS Księżak Łowicz.

Najlepiej punktującymi zawodnikami w zespole Księżaka byli Łukasz Bodych (18) i Mikołaj Stopierzyński (14).

24. kolejka Suzuki I Ligi Koszykówki Mężczyzn:

• KS Księżak Łowicz - WKK Wrocław 72:92 (16:22, 19:17, 15:30, 22:23)
    Księżak: Mikołaj Stopierzyński 14 (2x3), Wojciech Jakubiak 10, Mateusz Fatz 8, Mikołaj Grod 8 i Arkadiusz Kobus 5 (1x3) oraz Łukasz Bodych 18, Michał Świderski 6 (1x3), Bartosz Dylik 3 (1x3), Kacper Kramarz i Bartosz Włuczyński.
    Najwięcej dla Wrocławia: Piotr Niedźwiedzki 18, Tomasz Prostak 14 (2x3), Dominik Rutkowski 3 (3x3) i Szymon Kiwilsza 11 (1x3).
    Sędziowali: Marcin Gawron, Jacek Dolski (obaj Gdańsk) i Błażej Rymarczyk (Warszawa). Komisarz: Krzysztof Kołoszewski (Lublin).
  • MKS Zetkama Doral Nysa Kłodzko - MUKS Energa Kotwica Kołobrzeg 54:83
  • PTG Rawlplug Sokół Łańcut - TS Wisła Chemart Kraków 88:90
  • KS Pogoń Prudnik - KK Decka Pelplin 76:86
  • Weegree AZS Politechnika Opolska Opole - KKK Miasto Szkła Krosno 81:87
  • Elektrobud-Investment MKS Znicz Basket Pruszków - STK Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 56:87
  • TBS Śląsk II Wrocław - Dziki Warszawa 96:77
  • GKS Tychy - KS Górnik Trans.eu Wałbrzych przełożony na 10 marca 2021 roku (śr) na godz. 19.00.