Zamknij

Kolejny sprawdzian zawodników Pelikana-2008

19:50, 04.03.2021 Gogo Aktualizacja: 19:50, 04.03.2021
Skomentuj Fot..: MKS Znicz Pruszków 2008A. Fot..: MKS Znicz Pruszków 2008A.

Dwa sparingi i dwie wysokie porażki ponieśli podopieczni trenera Macieja Grzegorego w minioną niedzielę, 28 lutego 2021 roku. MUKS Pelikan-2008 I Łowicz przegrał z MKS Znicz Pruszków 0:12 (0:4), zaś MUKS Pelikan-2008 II Łowicz został uległ KS Promyk Nowa Sucha 2:8 (2:4).

Obydwa zespoły odniosły wysoką porażkę w rozegranych w niedzielę sparingach, jednak przeciwnicy przewyższali biało-zielonych fizycznie, więc trudno było stawić im czoła, o czym wspomniał trener Grzegory: - Kolejny weekend z dużą ilością gry i kolejny, w którym mierzymy się z bardzo mocnymi rywalami. Znicz jest marką w samą sobie, jednym z lepszych zespołów w Polsce w roczniku 2008, jeśli chodzi o Promyk to zespół występujący w II lidze mazowieckiej, więc z pewnością to drużyna z wysokimi umiejętnościami.

Spotkanie ze Zniczem Pruszków trwało 2x40 minut. W pierwszej połowie  na boisko wyszły zespoły składające się z dziewięciu zawodników, a w następnej z jedenastu. Do przerwy biało-zieloni stracili cztery bramki, jednak kolejna odsłona wyglądała słabiej. Mimo ambitnej postawy i sporych umiejętności zawodnikom Pelikana zaczęło brakować sił, co skutecznie wykorzystywali przeciwnicy.

Druga drużyna Pelikana-2008 poradziła sobie nieco lepiej. Bardziej wyrównana była zwłaszcza pierwsza połowa spotkania, w której łowiczanie stracili cztery bramki, ale  udało się przeprowadzić dwa skuteczne ataki. Niestety po przerwie Promyk odskoczył łowiczanom o kolejnych sześć.

- Mimo dwóch wysokich porażek, były pozytywne akcenty w grze obydwu zespołów. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że fizycznie odstawaliśmy od obydwu rywali, ale piłkarsko z pewnością takiej przepaści nie było. Konsekwentnie realizujemy swój plan na ten okres treningowy. W najbliższy weekend czekają nas mecze z Widokiem i Radomiakiem, a w ostatni weekend przed rundą wiosenną podejmiemy TMRF Widzew Łódź - podsumował na zakończenie szkoleniowiec

Sparingi:

• MUKS Pelikan-2008 I Łowicz - MKS Znicz Pruszków 0:12 (0:4); br.: Julian Tomaszewski 2, Karol Setniewski, Mikołaj Kwiatkowski 2, Maciej Łucka, Eryk Pejas 3, Kacper Dąbrowski, Rafał Krysiak (karny) i Mikołaj Szczegodziński.:Pelikan-2008 I: Igor Kopania - Witold Matusiak, Szymon Gawlik, Mateusz Wojda, Maciej Majchrzak - Eryk Zabost, Paweł Płacheta, Aleksander Siemieniec - Jakub Lach. Na zmiany wchodzili: Patryk Banaszczak, Przemysław Garstka i Antoni Haczykowski.
  • MUKS Pelikan-2008 II Łowicz - KS Promyk Nowa Sucha 2:8 (2:4); br.: Jakub Kowalski 6, Konrad Kornacki i Mikołaj Matusiak.
    Pelikan-2008 II: Adam Wojnarowicz - Oliwier Pietrzak, Szymon Kucharek, Fabian Skowroński, Bartosz Lus - Szymon Dubiel, Filip Miazek, Hubert Polit - Jakub Wójt. Na zmiany wchodzili: Jan Burzykowski, Bartłomiej Skóra i Mateusz Wójcik.

Sparingi MUKS Pelikan-2008 Łowicz:

• 2021.03.06 (s), godz. 9.00: MUKS Pelikan-2008 II Łowicz - MLKS Widok Skierniewice
  • 2021.03.06 (s), godz. 13.00: RKS Radomiak Radom - MUKS Pelikan-2008 I Łowicz
  • 2021.03.13 (s), godz. 16.30: MUKS Pelikan-2008 I Łowicz - TMRF Widzew Łódź