Zamknij

Walka w podzielonej lidze okręgowej

21:57, 27.04.2021 Gogo Aktualizacja: 21:57, 27.04.2021
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

W miniony weekend, zgodnie z nowymi wytycznymi ŁZPN dotyczącymi rozgrywek klasy okręgowej „Keeza” grupy 4 „Skierniewice”, odbyły się pierwsze mecze „okręgówki” uwzględniające podział na grupy mistrzowską i spadkową.

Wśród siedmiu zespołów w grupie mistrzowskiej, rywalizują trzy drużyny z Powiatu Łowickiego, KS Pelikan II Łowicz, SKS Zryw Wygoda oraz GKS Olimpia Chąśno. Biało-zieloni na początek pauzowali, zaś Zryw zakończył pojedynek z LKS Orlęta Cielądz  zwycięstwem, choć przez długi czas nie potrafił udokumentować dobrej gry bramką. Dopiero w 27. minucie padł gol w wykonaniu Wojciecha Guzka, który jak się później okazało, był jedynym w tym spotkaniu i przyniósł drużynie trzy punkty.

- Mecz ze zdecydowaną przewagą naszej drużyny, ale nie potrafiliśmy strzelić bramki. Dopiero przed końcem pierwszej połowy wymiana kilku podań w bocznej strefie boiska, zakończonej wrzutką w pole karne, zakończyła się kapitalnym strzałem Guzka z pierwszej piłki. W drugiej połowie, mimo kilku sytuacji zwłaszcza po stałych fragmentach gry, nie udało się podwyższyć wyniku. Przeciwnik praktycznie nie stworzył  żadnej sytuacji bramkowej. Cieszy, że w drużynie gra coraz więcej młodzieży - skomentował Bernard Wudkiewicz, trener SKF Zryw Wygoda.

Zwycięstwem zakończyli mecz z GKS Bedlno podopieczni trenera Jarosława Burzykowskiego, choć nie mieli łatwego zadania. Po wyrównanej pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 1:1 i bramce zdobytej przez Kamila Gacia walkę o punkty musieli rozpocząć od początku. Dopiero w końcówce drugiej odsłony szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Olimpii Chąśno, dzięki wykorzystanej przez Damiana Janika okazji do rzutu karnego.

- Mecz z trudnym, siłowo grającym  przeciwnikiem. W pierwszej połowie byliśmy skoncentrowani na zabezpieczeniu dostępu do bramki, zdobyliśmy bramkę w 30. minucie po składnej akcji, na którą gospodarze odpowiedzieli golem po stałym fragmencie w 35 minucie. Druga połowa to już nasza przewaga,  zaczęliśmy prowadzić grę i mieliśmy okazję do objęcia prowadzenia. Udało się dopiero w 89. minucie po rzucie karnym, który wykorzystał grający bardzo dobry mecz Damian Janik. Chcę pochwalić swój cały zespół bo realizowaliśmy swój plan na ten mecz, druga połowa za sprawą dobrze grającego Marcina Grocholewicza, to już nasza całkowita dominacja. Brawo dla wszystkich zawodników, pokazaliśmy, że jesteśmy jedną z lepszych drużyn w tej lidze - podsumował Jarosław Burzykowski, trener GKS Olimpia Chąśno.

Emocji nie brakowało również w grupie spadkowej, w której rywalizują między innymi: LKS Korona Wejsce, LKS Pogoń Bełchów oraz LZS Victoria Bielawy. Doskonale zaprezentowała się zwłaszcza Korona Wejsce, która pokonała Pogoń Godzianów aż 7:0.  Do sukcesu przyczyniła się dobra gra zespołowa, a na listę strzelców wpisali się: Kamil Bogusz - zdobywca hat tricka, Eryk Woliński, Mariusz Zydlewski, Mateusz Szafarowicz  i Mariusz Trakul. Zadowolenia z gry swojego zespołu nie krył po meczu szkoleniowiec, Michał Dobrzyński:

- Bardzo duże brawa dla całego zespołu! Już od pierwszego meczu pokazaliśmy szybką ofensywną piłkę i od początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry. Nie pozwoliliśmy Pogoni na zbyt wiele, obnażając wszystkie słabe strony rywala. Bardzo cieszy mnie forma strzelecka moich zawodników oraz motywacja z jaką podeszli do meczu. Przed nami okazja do rewanżu na zespole z Wołuczy za porażkę z jesieni i możliwość walki o ligowe punkty u lidera naszej grupy - mówi Michał Dobrzyński, trener LKS Korona Wejsce.

Sukcesem zakończył również spotkanie zespół LKS Pogoń Bełchów, pokonując GLKS Olimpia Jeżów 4:3. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, że do przerwy Pogoń przegrywała 1:2. Właściwa mobilizacja zawodników i walka do ostatnich niemal sekund pozwoliła odrobić stratę i wyjść na prowadzenie. Dwie bramki w tym spotkaniu padły już w doliczonym czasie gry, z czego ta wagi trzech punktów - w 93. minucie, a jej zdobywcą był Wiktor Matyjas

Poza zasięgiem Victorii Bielawy  okazała się Juvenia Wysokienice, która wygrała mecz wynikiem 3:0 (1:0), co spowodowało spadek Victorii z pozycji 15. na miejsce 16.

20. kolejka ligi okręgowej - grupa IV - mistrzostwa:

• SKF Zryw Wygoda - LKS Orlęta Cielądz 1:0 (1:0); br.: Wojciech Guzek (27).
    Zryw: Dawid Feliga - Patryk Sekuła (84 Paweł Dróżdż), Tomasz Wudkiewicz, Dorian Nasalski, Szymon Panek - Jan Sejdak, Bartosz Wudkiewicz (60 Hubert Kania) - Wojciech Guzek, Sebastian Sobieszek, Kacper Rześny - Adrian Musialik (65 Mateusz Krysiak).
  • GKS Bedlno - GKS Olimpia Chąśno 1:2 (1:1); br.: Damian Okupski (38 głową) - Kamil Gać (27) i Damian Janik (89 karny).
    Olimpia: Oktawian Zimny - Machała, Damian Janik, Bartłomiej Skoneczny, Kamil Lenarczyk - Marcin Matuszewski, Kamil Janikowski, Marcin Grocholewicz, Mateusz Sierota (80 Marcel Sierota) - Oktawian Andrzejczak (75 Rafał Sołtysiak), Kamil Gać (65 Przemysław Bury).
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - MLKS Widok Skierniewice 0:1 (0:1); br.: Kacper Orysiak (29).
    Pauza: KS Pelikan II Łowicz.

20. kolejka ligi okręgowej - grupa IV - spadkowa:

• LKS Korona Wejsce - GLZS Pogoń Godzianów 7:0 (5:0); br.: Kamil Bogusz 3 (8, 44 wolny i 85), Eryk Woliński (10), Mariusz Zydlewski (12), Mateusz Szafarowicz (25) i Mariusz Trakul (88).
    Korona: Patryk Żaczek (70 Sebastian Stańczak) - Przemysław Żaczek (46 Mariusz Wasilewski), Łukasz Sejdak (80 Mateusz Buczek), Piotr Olkowicz, Paweł Burzyński - Mateusz Szafarowicz, Eryk Woliński, Kamil Bogusz - Mariusz Zydlewski (80 Tomasz Jabłoński), Piotr Buczek (80 Mateusz Dobrzyński), Mariusz Trakul.
  • LKS Pogoń Bełchów - GLKS Olimpia Jeżów 4:3 (1:2); br.: Bartłomiej Bakalarski (35), Michał Plichta (50 karny), Daniel Wasiak (81) i Wiktor Matyjas (90+3) - Łukasz Kobierski (19), Artur Kowalczyk (40 karny) i Łukasz Kobierski (90+2).
    Pogoń: Jan Ruciński - Paweł Jaworski (90+5 Andrzej Bakalarski), Mariusz Bakalarski, Michał Plichta, Jakub Niedźwiadek - Dawid Matyjas (80 Michał Brandt), Wiktor Matyjas - Daniel Wasiak, Bartłomiej Bakalarski (63 Aleksander Bartosiewicz), Miłosz Kubel (65 Paweł Osóbka) - Damian Gendek.
  • LZS Victoria Bielawy - LUKS Juvenia Wysokienice 0:3 (0:1); br.: Sylwester Kowalczyk (27) i Krzysztof Zwoliński 2 (54 i 61).
  • LZS Macovia Maków - Unia II Skierniewice Sp. zoo 4:3 (0:2); br.: Łukasz Winciorek (53 karny), Łukasz Markowski (64) i Patryk Błędowski 2 (73 i 90+4) - Szymon Kiwała (20), Eryk Zieliński (35) i Mateusz Piątkowski (78).
  • GKS Manchatan Nowy Kawęczyn - LUKS Olympic Słupia 4:1 (2:0); br.: Mariusz Broniarek (11), Maciej Cegiełka (15), Bartek Leniarski (65 karny) i Łukasz Dziąg (69) - Przemysław Fontański (20 głową).
  • GLKS RZD Żelazna - GLKS Wołucza 0:3 (0:2); br.: Rafał Bednarek (7), Artur Walendzik (22) i Damian Kozik (70 karny).