Pela-2008 znowu przegrywa...

08:36, 09.06.2021 Gogo Aktualizacja: 08:36, 09.06.2021

Podczas ostatnich kolejek ligi okręgowej młodzików, tylko MUKS Pelikan-2008 III Łowicz zdołał odnieść zwycięstwo. MUKS Pelikan-2008 II zakończył spotkanie remisem, a pierwszy zespół trenera Macieja Grzegorego poniósł porażkę.

Powoli dobiegają końca rozgrywki w lidze młodzików, ale zapału młodym piłkarzom nie brakuje. W piątek, 4 czerwca, gracze MUKS Pelikan-2008 III Łowicz po raz kolejny potwierdzili swoją dobrą formę, odnosząc zwycięstwo nad GLKS Sierakowianka Sierakowice 8:2 (3:0). Gra na wyjeździe nie stresuje podopiecznych trenera Damiana Kozieła, którzy konsekwentnie realizują stawiane przed nimi cele. Łowiczanie rozpoczęli zdobywanie bramek od samobójczej rywala, ale następnych siedem, w tym dwie w pierwszej połowie, były już w wykonaniu biało-zielonych. Na listę strzelców wpisali się: Sebastian Kozłowski (3 samobójcza), Szymon Lebioda (24), Filip Sikora 2 (26 i 34), Jakub Markus 2 (37 i 50) i Bartłomiej Skóra 2 (52 i 58).

- Już zbliżamy się do końca ligi, pozostały ostatnie dwa spotkania do rozegrania. Widać coraz większy postęp u zawodników, co naprawdę cieszy. Zaraz będziemy musieli przestawić się z gry 9-osobowej na 11-osobową. Mam nadzieję, że również z pozytywnym skutkiem - ocenił Damian Kozieł, trzeci trener MUKS Pelikan-2008 Łowicz.

W sobotę, 5 czerwca, do meczu z Unią Skierniewice Sp. zoo, w ramach 9. kolejki przystąpili zawodnicy MUKS Pelikan-2008 II Łowicz. Nie wszystko w tym spotkaniu układało się po myśli biało-zielonych, wiele okazji do zdobycia bramki nie zostało wykorzystanych, co działało na korzyść Unii. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1; obydwie bramki padły już w pierwszej połowie. Autorem gola dla Pelikana-2008 II Łowicz był Hubert Polit.

- Mieliśmy w tym meczu zdecydowaną przewagę, ale nie wykorzystaliśmy wielu dogodnych sytuacji. Rywal w całym meczu oddał dwa strzały, a jeden okazał się skuteczny. Chłopcy cały czas grali w ataku pozycyjnym, budowali grę, ale udało nam się strzelić tylko jedną bramkę po pięknym trafieniu Huberta Polita - podsumował Maciej Grzegory, trener MUKS Pelikan-2008 II Łowicz.

Dużo zadowolenia przyniósł trenerowi Grzegoremu i jego zespołowi mecz z Orłami Zduńska Wola.

Mimo, że zespół MUKS Pelikan-2008 Łowicz walczył w poniedziałek, 7 czerwca, na wyjeździe z liderem rozgrywek, radził sobie bardzo dobrze, wielokrotnie dając dowód na spore umiejętności piłkarskie. Szybko stracona bramka w 2. minucie gry, nie podcięła skrzydeł biało-zielonym, a kolejne minuty to potwierdziły. Niestety nie udało się zdobyć ani jednego punktu, bo osiągnięty do przerwy wynik 2:1, utrzymał się do końca. Ale gra była bardzo wyrównana i szkoda straconej bramki w początkowej fazie meczu, bo  można było wynieść z meczu jeden punkt. W 25. minucie bramkę dla biało-zielonych zdobył Witold Matusiak.

- Najlepszy nasz mecz w tym sezonie zdecydowanie. Graliśmy z najlepszym zespołem w lidze, który zdecydowanie górował nad nami fizycznie. Piłkarsko z pewnością nie odstawaliśmy. Graliśmy cały czas wysokim pressingiem, otwieraliśmy grę nisko i sprawiliśmy Orłom dużo problemów. Szkoda tylko, że nie udało się wywalczył choćby punktu, ale jestem przekonany, że jeśli chłopcy zagrają tak w kolejnych meczach to utrzymamy się w I lidze - mówi Maciej Grzegory, trener MUKS Pelikan-2008 Łowicz.

13. kolejka I ligi wojewódzkiej młodzików D1:

• Orły Zduńska Wola - MUKS Pelikan-2008 Łowicz 2:1 (2:1); br.: Maksymilian Strewiczuk (2) i Igor Jakubowiak (7) - Witold Matusiak (25)..
    Pelikan-2008: Kacper Pisarek - Witold Matusiak, Aleksander Siemieniec, Mateusz Wojda, Maciej Majchrzak - Eryk Zabost, Antoni Haczykowski, Jakub Lach - Patryk Banaszczak. Na zmiany wchodzili: Paweł Płacheta, Przemysław Garstka i Fabian Chlebny.

9-25

5. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA (5)