Pelikan-2007 zrealizował cel

17:49, 09.06.2021 Gogo Aktualizacja: 17:49, 09.06.2021

W kolejnej odsłonie II ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2 MUKS Pelikan-2007 Łowicz zmierzył się na wyjeździe z  KS PSV Łódź. Efektem spotkania był trzy punkty zdobyte przez biało-zielonych za zwycięstwo nad gospodarzami 3:2 (0:1).

Nie wszystko układało się po myśli biało-zielonych w meczu z KS PSV Łódź, ale zwycięstwo udało się osiągnąć, a to najważniejsze. W 32. minucie Pelikan stracił bramkę, ale nie odebrało to motywacji graczom z Łowicza i powoli, ale konsekwentnie realizowali swoje założenia przedmeczowe. Do remisu po przerwie, w 42. minucie, doprowadził w Dominik Nowak, a 21 minut później Pelikan prowadził już 2:1. Tym razem skuteczny strzał oddał Szymon Pilichowski. Dobra gra przyniosła efekt w postaci jeszcze jednego gola, którego w 63. minucie ponownie strzelił Nowak. Niestety łodzianie również próbowali swoich sił, aż w końcu udało im się wykorzystać błąd obrony biało-zielonych i w 74. minucie zdobyli drugą bramkę. Jednak pozostałe do końca spotkania minuty nie zmieniły już wyniku i Pelikan-2007 Łowicz schodził z boiska pokonując gospodarzy 3:2.

Zwycięstwo i zdobyte trzy punkty pozwoliły biało-zielonym utrzymać piąte miejsce w ligowym rankingu.

- Od początku meczu czułem, że odniesiemy zwycięstwo. Jednak to my pierwsi tracimy bramkę. Po przerwie kilka zmian w ustawieniu i szybko strzelamy dwie bramki. Niestety piłka nożna to gra błędów, których nie uniknęliśmy. Ostatecznie wywozimy trzy punkty i cieszymy się z wygranej - ocenił Michał Adamczyk, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

Następnym rywalem Pelikana-2007 Łowicz będzie zespół KS Warta Sieradz, a mecz odbędzie się w środę, czerwca o godz. 19.00 w Łowiczu.

Bardzo dobrze wypadli w meczu 9. kolejki ligi okręgowej trampkarzy młodszych podopieczni trenera Przemysława Plichty. W niedzielę, 6 czerwca, MUKS Pelikan-2007 II Łowicz pokonał LZS Macovia Maków 7:0. Osiągnięty wynik mówi sam za siebie. Biało-zieloni okazali się daleko poza zasięgiem graczy Macovii, a trzy punkty wyniesione z meczu umocniły drużynę Pelikana-2007 na 2. miejscu w ligowej tabeli. Strzelcami bramek w tym spotkaniu byli:  Tomasz Zrazek (14 karny), Krystian Kapusta 2 (23 i 32), Kamil Firak (24), Piotr Wojda (51) i Kamil Kostrzewski 2 (66 i 76).

- Zespół wzmocniony kilkoma zawodnikami z grupy „A" od początku spotkania zdominował grę w środku pola i udokumentował to czterema bramkami strzelonymi do przerwy. Przyjezdni w pierwszej części nie zagrozili poważnie naszej bramce. W drugiej połowie, ze względu na urazy doznane podczas meczu, kończyliśmy mecz w dziewięciu. Goście przedzierali się częściej przez nasze formacje, ale w kapitalnej formie tego dnia był bramkarz. Po trzech szybkich kontratakach wbijamy trzy gole i cieszymy się z wygranej - ocenił Przemysław Plichta, trener MUKS Pelikan-2007 II Łowicz.

13. kolejka II liga wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2:

• KS PSV Łódź - MUKS Pelikan-2007 Łowicz 2:3 (1:0); br.: Jakub Jurda (32) i Jan Mordaka (74) - Dominik Nowak 2 (42 i 63) i Szymon Pilichowski (46).
    Pelikan-2007: Bartosz Ciupiński - Maksymilian Mularski, Dominik Nowak, Rafał Ugarenko, Tomasz Zrazek - Alan Masłowski, Iwo Zuchora, Jakub Świdrowski, Jakub Barański - Michał Pawlina, Szymon Pilichowski. Na zmiany wchodzili: Krzysztof Kutermankiewicz, Kamil Firak i Maciej Kępka.

14. kolejka II liga wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2 (2021.06.09):

• MUKS Pelikan-2007 Łowicz - KS Warta Sieradz (śr, godz. 19.00)
  • UKS Orlik Ujazd - WKS 1957 Wieluń (śr, godz. 17.00)
  • TS Szczerbiec Wolbórz - AKS SMS Łódź (śr, godz. 17.00)
  • UMKS Korab Łask - KS PSV Łódź (śr, godz. 18.00)

9. kolejka I ligi okręgowej trampkarzy młodszych C2:

• MUKS Pelikan-2007 II Łowicz - LZS Macovia Maków 7:0 (3:0); br.: Tomasz Zrazek (14 karny), Krystian Kapusta 2 (23 i 32), Kamil Firak (24), Piotr Wojda (51) i Kamil Kostrzewski 2 (66 i 76).
    Pelikan-2007 II: Bartosz Ciupiński - Adrian Kołodziejczyk, Dawid Wawrzyńczak, Kacper Kuźmiński, Kamil Kostrzewski - Kamil Firak, Jakub Barański, Tomasz Zrazek, Jakub Świdrowski, Piotr Wojda - Krystian Kapusta.
  • MGKS Białka Biała Rawska - LUKS Olympic Słupia 9:2
  • GKS Manchatan Nowy Kawęczyn - GLKS Olimpia Jeżów 8:4