Zamknij

Udany finał sparingu Pelikana z Mszczonowianką

22:38, 21.07.2021 Gogo Aktualizacja: 22:38, 21.07.2021
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

Rozegrany w środę, 21 lipca, sparing wypadł całkiem dobrze w wykonaniu graczy KS Pelikan Łowicz. Biało-zieloni pokonali KS Mszczonowianka Mszczonów 3:1 (0:1).

Ciężka praca na treningach powoli przekłada się na efekty. Wprawdzie jeszcze nie do końca został domknięty skład zespołu Pelikana i nadal trenerzy sprawdzają możliwości zawodników, ale zaczyna się krystalizować ostateczny kształt drużyny. Widać również czynione postępy i zaangażowanie zawodników. W meczu z Mszczonowianką biało-zieloni byli zespołem dominującym, co udokumentowali zdobytymi golami. Wprawdzie nie ustrzegli się błędu i straty bramki, jedynej jaka padła w pierwszej połowie spotkania, ale po przerwie wszystko zaczęło układać się dyktando gospodarzy, dzięki czemu łowiczanie pokonali Mszczonowiankę 3:1.

- Niezły mecz w naszym wykonaniu. Widać, że ciężka praca na treningach zaczyna przynosić pożądane skutki. Jedyną bramkę tracimy po błędzie indywidualnym naszego obrońcy. W ofensywie kreowaliśmy bardzo dużo zagrożenia pod bramką rywala - opowiedział Jan Ruciński, II trener KS Pelikan Łowicz.

Sparing:

• KS Pelikan Łowicz - KS Mszczonowianka Mszczonów 3:1 (0:1); br.: Eryk Woliński (64), Mateusz Kardas (80) i Michał Fabijański (89) - Damian Pociech (45+1).
    Pelikan: Patryk Orzeł - Grzegorz Wawrzyński, Krystian Rutkowski, Michał Żółtowski - Robert Ziółkowski, Damian Kozieł, Tomasz Dąbrowski - Tomasz Kolus, Kamil Łojszczyk, zawodnik testowany nr 1 - Adrian Marcioch. Na zmiany wchodzili: Szymon Pajkert - Krystian Mycka, Eryk Woliński, Maciej Wyszogrodzki - zawodnik testowany nr 2, Igor Tomaszewski, Patryk Pomianowski, Mateusz Kardas, Piotr Białousko - Michał Fabijański, Radosław Kuciński.

Sparingi:

• 2021.07.24 (s), godz. 11.00: KS Pelikan Łowicz - KS Błonianka Błonie (w Bełchowie)
  • 2021.07.28 (śr), godz. 17.00: KS Pelikan Łowicz - MKP Boruta Zgierz
  • 2021.07.31 (s): LKS Orzeł Nieborów - KS Pelikan Łowicz