Zamknij

Pelikan-2007 zmierzył się z AP Progres Warszawa

10:26, 25.07.2021 Gogo Aktualizacja: 10:26, 25.07.2021
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

Po pierwszej porażce w meczu sparingowym przyszła kolej na następną. Zespół Pelikana-2007 Łowicz został wysoko pokonany przez AP Progres Warszawa, w drugim meczu kontrolnym rozegranym w sobotę, 24 lipca.

Jak na razie nie widać progresu w zespole trampkarzy łowickiego Pelikana (trenerzy Rafał Bogus i Adam Wojda). W kolejnym sparingu biało-zieloni wypadli jeszcze słabiej, przegrywając z przebywającym na obozie sportowym w Nieborowie, Progresem Warszawa 1:7 (0:3). Jedyną bramkę zdobył w 63. minucie Jakub Plichta.

To jednak dopiero początek pracy nad poprawą jakości gry, a przede wszystkim,  jak stwierdził trener Adam Wojda, skuteczności i gry w obronie: - Przegrywamy dość wysoko, ale myślę, że nie ma powodu do obaw. Gramy niezły futbol, ale brakuje nam szczęścia. Już w pierwszej połowie obijamy poprzeczki przeciwnika trzy razy i nie wykorzystujemy kilku klarownych sytuacji. Do poprawy na pewno gra w obronie i skuteczność, która zostawia dużo do życzenia. Przeciwnik bardzo dobrze ułożony. Skupiamy się na treningach i bardzo mocno przygotowujemy się do ligi.

Następny mecz kontrolny MUKS Pelikan-2007 Łowicz odbędzie prawdopodobnie dopiero w środę, 11 sierpnia, a rywalem będzie ChKS Łódź.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2007 Łowicz - AP Progres Warszawa 1:7 (0:3); br.: Jakub Plichta (63).
    Pelikan-2007: Bartosz Ciupiński - Adrian Kołodziejczyk, Tomasz Zrazek, Rafał Ugarenko, Maksymilian Mularski - Iwo Zuchora, Jakub Świdrowski, Michał Pawlina - Krystian Charążka, Szymon Pilichowski, Tomasz Kochanek. Na zmiany wchodzili: Jakub Plichta, Jakub Barański, Kamil Kostrzewski, Kamil Firak, Krystian Kapusta, Vladyslav Symonenko, Krzysztof Kutermankiewicz i Maciej Kępka.