Mieli swoje okazje, ale rywal wygrał

10:24, 30.07.2021 Gogo Aktualizacja: 10:25, 30.07.2021

Nie najlepiej poradzili sobie z rywalem podopieczni trenera Michała Adamczyka w meczu kontrolnym rozegranym w środę, 28 lipca. MUKS Pelikan-2005 Łowicz został pokonany przez KS Lider Włocławek 1:4 (0:2).

Przebywający na obozie sportowym w Nieborowie KS Lider Włocławek okazał się trudnym przeciwnikiem dla biało-zielonych z rocznika 2005. Już w pierwszej połowie łowiczanie popełnili błędy, które zostały szybko wykorzystane przez rywala, skutkując stratą dwóch bramek.

Po przerwie sytuacja nie wyglądała ciekawiej. Gracze Lidera lepiej radzili sobie z piłką, wygrywając pojedynki indywidualne, co utrudniało Pelikanowi-2005 przeprowadzenie akcji, która przyniosłaby bramkę. Przy stanie 0:3, w 68. minucie gry, udany strzał zakończony golem oddał Maciej Urbański, ale już dwie minuty później przeciwnik odpowiedział atakiem, potwierdzając swoją skuteczność. Mimo starań i kilku ciekawych akcji, żadna bramka w wykonaniu biało-zielonych już nie wpadła i mecz zakończył się wynikiem 1:4.

- Uważam, że to był dobry sparing partner. Niestety jest okres wakacyjny i nie wszystko jest jak powinno. Straciliśmy bramki po stratach w środku pola, gdzie były niedokładne podania i w pojedynkach indywidualnych. Mamy dużo do poprawy, ale na szczęście jest obóz, na którym będziemy nad tym pracować. Mieliśmy swoje okazje, ale tego dnia nic więcej nie wpadło. Czeka nas ciężka praca na treningach - opowiedział Michał Adamczyk, trener MUKS Pelikan-2005 Łowicz.

Mają nad czym jeszcze pracować gracze Pelikana-2005, jeżeli chcą walczyć o punkty w rozgrywkach ligowych.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2005 Łowicz - KS Lider Włocławek 1:4 (0:2); br.: Maciej Urbański (68) - 4 (34, 42, 65 i 70).
    Pelikan-2005: Piotr Włodarczyk - Mateusz Sierota, Jakub Oblicki, Jakub Kłąb, Igor Woliński - Karol Winciorek, Mateusz Kuchta, Antoni Siekiera, Filip Deka - Kacper Misiak, Igor Wróblewski. Na zmiany wchodzili: Maciej Urbański, Jakub Fabiszewski, Krystian Wróbel i zawodnik testowany.

Sparingi:

• 2021.08.04 (śr), godz. 18.00: GLKS Sierakowianka Sierakowice - MUKS Pelikan-2005 Łowicz
  • 2021.08.15-22 (s-s): Obóz sportowy w Licheniu (m.in. KS Górnik Konin i MKS Olimpia Koło).