Zamknij

KS Księżak Łowicz poniżej oczekiwań w turnieju

08:14, 12.09.2021 Gogo Aktualizacja: 08:14, 12.09.2021
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

W Turnieju Koszykówki Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza, KS Księżak Łowicz zakończył dopiero na ostatnim miejscu, przegrywając w meczu o 3. miejsce z KKS Polonia Warszawa 64:99.

Podopieczni trenera Piotra Trepki nie wypadli dobrze walcząc o 3. miejsce z Polonią Warszawa. Wprawdzie w zespole brakowało trzech podstawowych zawodników, bo oprócz Michała Świderskiego i Krzysztofa Krajniewskiego, w niedzielnym pojedynku nie zagrał również Piotr Robak, co z pewnością było dużym osłabieniem zespołu, jednak w drużynie zabrakło również starań, aby mimo wszystko jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością.

Pierwsza połowa wyglądała wręcz katastrofalnie - wynik 9:29 i 13:22, kończący odpowiednio pierwszą i druga kwartę, świadczy o tym najdobitniej. Dopiero po przerwie koszykarze Księżaka „podjęli rękawicę” - widać było zaangażowanie w walkę o punkty. Niestety, mimo że  gra wyglądała dużo lepiej, żadnej kwarty nie udało się wygrać, przez co straty wyniesione z pierwszej połowy, w drugiej tylko się powiększyły. W efekcie Księżak poległ w meczu z Polonią Warszawa 64:99.

- To, że nie zagraliśmy dobrze to jedno, ale drugie, że w ogóle nie podjęliśmy walki i to mnie najbardziej martwi. Można  mieć braki kadrowe, tak jak mamy, ale ambicję powinniśmy mieć i boli mnie również, że w pierwszej połowie tej ambicji w ogóle nie pokazaliśmy. W drugiej pod tym względem było już trochę lepiej, mimo że też była słaba, to chociaż walczyliśmy i pokazaliśmy ambicję. Nie da się tego inaczej skomentować. Dzisiaj mieliśmy duże braki kadrowe, bo nie grało trzech zawodników i nie dało się tego przeskoczyć - mówił Piotr Trepka, trener KS Księżak Łowicz.

W turnieju najlepiej zaprezentował się zespół Dzikich Warszawa, wygrywając w finale z ŁKS CoolPalk Łódź 86:74.

Z przebiegu meczów sparingowych, niestety nadzieja na sukcesy Księżaka w rozgrywkach pierwszoligowych wydaje się złudna, a do pierwszego meczu pozostało już bardzo niewiele czasu. Oby udało się trenerowi Trepce „spiąć” zespół do piątku, 24 września, na inaugurację sezonu 2021/2022. Przed Księżakiem jeszcze ostatnie sparingi w Turnieju Mazovii Cup 2021, które odbedą się w dniach 17-18 września w Pruszkowie.

Turniej Koszykówki Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza:
Mecze półfinałowe:

• KS Księżak Łowicz - Dziki Warszawa 64:90 (23:23, 24:17, 14:23, 10:27)
    Księżak: Mateusz Fatz 18, Demerik Węglinski 11 (2x3), Maksimilian Motel 10 (1x3), Piotr Robak 10 i Jakub Stanios 2 oraz Daniel Dawdo 6, Arkadiusz Kobus 4, Bartosz Dylik 3 i Kacper Kramarz.
    Najwięcej dla Dziki: Przemysław Kuźkow 16 (3x3), Dominik Groth 14 i Bartosz Majewski 12 (1x3).
    Sędziowali: Damian Wiaderny (Łódź), Mariusz Krzewiński (Zgierz) i Aleksandra Reszka (Łódź).
  • ŁKS CoolPalk Łódź - KKS Polonia Warszawa 76:75

Mecz o 3. miejsce:

• KS Księżak Łowicz - KKS Polonia Warszawa 64:99 (9:29, 13:22, 23:25, 19:23)
    Księżak: Arkadiusz Kobus 21 (4x3), Jakub Stanios 14 (3x3), Mateusz Fatz 8, Demerik Węglinski 8 i Maksimilian Motel 3 oraz Daniel Dawdo 8 (1x3), Kacper Kramarz 3 i Bartosz Dylik.
    Najwięcej dla Polonii: Mikołaj Stopierzyński 15 (1x3), Gospodarek 15 (3x3) i Pełka 14 (4x3).
    Sędziowali: Mateusz Wasielewski (Kutno), Konrad Lasocki i Dariusz Kiedrzyński (obaj Łódź).

Mecz o 1. miejsce:

• ŁKS CoolPalk Łódź - Dziki Warszawa 74:86

Sparingi:

• 2021.09.17-18 (pt-s): 63. edycja Turniej Mazovia Cup 2021 (MKS Znicz Basket Pruszków, KS Księżak Łowicz, Dziki Warszawa i KKS Polonia Warszawa)