Zryw poszedł za ciosem

19:15, 12.10.2021 Gogo Aktualizacja: 19:16, 12.10.2021

Nadal nie wiedzie się podopiecznym trenera Dawida Ługowskiego w rozgrywkach IV ligi, za to SKF Zryw GrantON Wygoda zdobył w meczu z MGKS Skalnik Sulejów trzy punkty.

Gracze Orła Nieborów nie zaprezentowali się najlepiej  w meczu 11. kolejki przed własną publicznością, przegrywając z MGUKS Pogoń Zduńska Wola 0:1. Rywal nie należał do wymagających, patrząc na zajmowaną pozycję i ilość zgromadzonych punktów przed tym spotkaniem, a mimo to nieborowianie nie zdołali „ugrać” nawet jednego punktu. Jedyna bramka padła w 42. minucie, po strzale Dawida Kępniaka.

Po przerwie próby Orła na zdobycie gola doprowadziły do dwóch czerwonych kartek dla Piotra Jaworskiego i Karola Kruka. Mimo gry w osłabieniu dwóch zawodników, gospodarzom udało się utrzymać stratę na poziomie jednej bramki, co niestety nie zmienia faktu, że Orzeł po raz kolejny przegrał.

Powody do zadowolenia miał natomiast zespół Zrywu, który zdołał pokonać na wyjeździe Skalnik Sulejów 3:1, mimo że od 39. minuty również grał w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał bramkarz - Sebastian Ostrowski. Zryw już w pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie, a dokonał tego w doliczonym czasie Kamil Augustyn.

Tuż po wznowieniu gry, Michał Fabijański podwyższył wynik na 2:0, co dało drużynie jeszcze więcej motywacji do walki. Wprawdzie w 63. minucie Taras Yavorskyy zdobył bramkę kontaktową dla Skalnika, ale bardzo szybko Zryw odpowiedział kolejnym golem, którego autorem w 67. minucie był ponownie Fabijański. W końcówce meczu sędzia pokazał drugą czerwoną kartkę, tym razem Adamowi Jarzyńskiemu z zespołu Skalnika, ale nie wpłynęła ona na zmianę wyniku spotkania. a Zryw dopisał do swojej puli trzy punkty.

W sobotę, 16 października o godz. 15.00, Zryw zagra na wyjeździe z Pogonią Zduńska Wola, a Orzeł Nieborów podejmie u siebie Widzew II Łódź.

11. kolejka IV ligi:

• LKS Orzeł Nieborów - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 0:1 (0:1); br.: Dawid Kępniak (42).
    Orzeł: Cristian Vesa - Piotr Jaworski, Bartłomiej Tkacz, Rafał Kołaczyński (46 Radosław Grefkowicz), Bartłomiej Krupa (75 Volodymyr Moldchenko) - Michał Redzisz, Mateusz Nierobisz (65 Paweł Graczyk), Błażej Tomaszewski (46 Bartosz Placek), Jan Haczykowski (85 Wiktor Stępień), Karol Kruk - Krystian Kruk (75 Kacper Stencel).
    Sędziował: Adrian Grałek (Tomaszów Mazowiecki). Żółte kartki: Karol Kruk (5 i 6), Błażej Tomaszewski  (1), Piotr Jaworski (2 i 3) i Paweł Graczyk (3) - wszyscy Orzeł oraz Mateusz Wroński, Filip Woźniak, Mateusz Pestka, Kamil Bartos, Witold Kubiak i Mikael Idzikowski - wszyscy Pogoń. Czerwone kartki: Piotr Jaworski, 64 minuta i Karol Kruk (obaj Orzeł), 76 minuta oraz Witold Kubiak -(Pogoń), 90+3 minuta.
  • MGKS Skalnik Sulejów - SKF Zryw GrantON Wygoda 1:3 (0:1); br.: Taras Yavorskyy (63) - Kamil Augustyn (45+4) i Michał Fabijański 2 (47 i 67).
    Zryw: Sebastian Ostrowski - Wojciech Guzek, Kamil Augustyn, Tomasz Wudkiewicz, Kacper Rześny - Sebastian Sobieszek (39 Dawid Feliga), Roman Perizhok, Hubert Matyjas, Michał Świdrowski (85 Adrian Rosa), Marcel Wnuk (80 Rafał Kowalczyk) - Michał Fabijański (80 Jan Sejdak).
    Sędziował: Szymon Michniewicz (Łódź). Żółte kartki: Kacper Świątczak, Damian Gul, Maciej Witczak, Nataniel Balcerzyk i Sebastian Natkański - wszyscy Skalnik oraz Kamil Augustyn (3), Michał Świdrowski (2), Jan Sejdak (1) i Roman Perizhok (2) - wszyscy Zryw. Czerwone kartki: Adam Jarzyński (Skalnik), 90. minuta oraz Sebastian Ostrowski (Zryw), 36. minuta.
  • RKS Radomsko - KS Stal Głowno 1:0 (0:0); br.: Łukasz Bocian (67).
  • ZKS Włókniarz Zelów - LKS Kwiatkowice 0:2 (0:1); br.: Cyprian Lewandowski (46) i Maciej Kwaśniak (74).
  • LKS Omega Kleszczów - GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 3:0 (1:0); br.: Szymon Andrzejewski (28 samobójcza), Bartosz Pieniążek (53) i Michał Lenarczyk (76).
  • PKS Polonia Piotrków Trybunalski - MKS Zjednoczeni Stryków 1:0 (0:0); br.: Bruno Jackel (88).
  • KS Warta Sieradz - WKS Prosna Wieruszów 3:1 (3:0); br.: Jakub Piela (14), Przemysław Sosnowski (33) i Wiktor Płaneta (39) - Kacper Karbowski (52).
  • GKS Orkan Buczek - MKP Boruta Zgierz 3:2 (2:1); br.: Bartłomiej Madej (14), Norbert Dregier (17) i Kacper Wojtczyk (70) - Oleksii Naidyshak 2 (43 i 54).
  • KS Widzew II Łódź SA - KS Paradyż 6:1 (1:0); br.: Dawid Owczarek (12), Mateusz Malec 2 (52 i 64), Kamil Tlaga (55), Damian Skrzeczkowski (77) i Daniel Chwałowski (90) - Michał Bańczyk (49).