Przeciwności losu nie zatrzymały biało-zielonych

12:25, 20.10.2021 Gogo Aktualizacja: 12:27, 20.10.2021

Wyjazd na mecz z AKS SMS II Łódź zakończył się sukcesem zespołu trenera Michała Adamczyka. W sobotę, 16 października, MUKS Pelikan-2005 Łowicz pokonał gospodarzy 3:1 (0:0).

Sytuacja przed meczem nie wyglądała obiecująco, bo wielu zawodników w drużynie trenera Michała Adamczyka walczyło, ale z chorobą i nie mogli uczestniczyć w spotkaniu. Mimo to biało-zielonym udało się zakończyć mecz zwycięstwem. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Dopiero druga odsłona przyniosła ze sobą bramki. Pierwszego gola strzelił w 75. minucie Filip Deka, a jedenaście minut później udany strzał oddał Igor Woliński, podwyższając prowadzenie Pelikana-2005 na 2:0. W 90. minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Ale sędzia przedłużył spotkanie, co wykorzystali biało-zieloni, zamykając mecz wynikiem 3:1, po strzale oddanym przez Jakuba Oblickiego.

Taki wynik to zasłużona nagroda dla osłabionego zespołu biało-zielonych, a trzy zdobyte punkty umocniły trzecią pozycję zespołu w ligowej tabeli.

- Mimo braków kadrowych spowodowanych chorą większości zawodników, udało nam się pozbierać i zagrać. Do meczu podeszliśmy spokojnie, grając nisko i czekając na kontry. Jak widać po wyniku, udało nam się przeprowadzić kilka dobrych akcji i zdobyć bramki. Chciałabym pochwalić chłopaków za ambicję i walkę w tym spotkaniu, mimo tylu przeciwności. Mieliśmy tylko jedną zmianę, która okazała się kluczową. Kacper Adamczyk z rocznika 2006 dobrze wszedł w mecz i zaliczył dwie asysty. Brawo dla zespołu - opowiedział Adamczyk, trener MUKS Pelikan-2005 Łowicz.

W czwartek, 21 października o godz. 16.00, MUKS Pelikan-2005 Łowicz rozegra zaległy mecz 1. kolejki z GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe.

10. kolejka II ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1:

• AKS SMS II Łódź - MUKS Pelikan-2005 Łowicz 1:3 (0:0); br.: Hubert Stefanowicz (90) - Filip Deka (75), Igor Woliński (86) i Jakub Oblicki (90+2).
    Pelikan-2005: Piotr Włodarczyk - Mateusz Sierota, Jakub Milczarek, Jakub Kłąb, Jakub Fabiszewski - Karol Winciorek, Jakub Oblicki, Antoni Siekiera, Filip Deka - Kacper Misiak (57 Kacper Adamczyk), Igor Woliński.
    Żółte kartki: Jakub Milczarek (2) i Filip Deka (1) - obaj Pelikan-2005.

20-21

8. GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe (8)

9

3

11-57

Zaległy mecz 1. kolejki II ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 (2021.10.20):

• MUKS Pelikan-2005 Łowicz - GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe (cz, godz. 16.00, Sierakowice Lewe)