Ostatnie mecze Orła i Zrywu w rundzie jesiennej

18:16, 23.11.2021 Gogo Aktualizacja: 18:16, 23.11.2021

Zdobyczą w postaci jednego punktu zakończyły ostatnie mecze rundy jesiennej zespoły LKS Orzeł Nieborów i SKF Zryw GrantON Wygoda.

Dla zespołu trenera Dawida Ługowskiego remis 1:1 (1:1) osiągnięty z ZKS Włókniarz Zelów w sobotę, 20 listopada, nie był satysfakcjonujący. Mimo że Włókniarz ma dużo wyższe notowania w ligowej rywalizacji, ustawiona przez niego poprzeczka powinna być pokonana przez graczy Orła. Niestety dobrej gry nie udało się przełożyć na skuteczne strzały, o czym opowiedział szkoleniowiec: - Remis z ogromnym niedosytem. Zagraliśmy dobry mecz w Zelowie, stwarzając bardzo dużo sytuacji, które wynikały z dobrej gry. Zaczęliśmy bardzo dobrze od bramki Bartka Placka w 3. minucie. W pierwszej połowie stwarzamy przynajmniej cztery sytuacje, które powinniśmy zamienić na bramki. W końcówce pierwszej połowy mamy rzut karny podyktowany z faul na Piotrze Jaworskim. Uderza Placek, ale bramkarz broni. Sędzia nakazuje powtórkę za nieprawidłowe wyjście bramkarza i do drugiego podchodzi Krystian Kruk i... bramkarz broni po raz drugi. Niestety po tej sytuacji przeciwnik strzela bramkę po rzucie rożnym i zamieszaniu. Druga połowa także piłkarsko należała do nas, ale nie potrafiliśmy strzelić bramki i wygrać.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, a Orzeł zamknął rundę jesienną dopiero na pozycji szesnastej, z dorobkiem 11 punktów.

- Bardzo szkoda straconych punktów, ale styl jaki prezentujemy w końcówce rundy napawa optymizmem. Teraz trzeba odpocząć i od końcówki stycznia rozpocząć pracę przed decydującą rundą - dodał trener Ługowski.

Remisem 1:1 zakończyli jesienne rozgrywki gracze SKF Zryw GrantON Wygoda. Przeciwnikiem był mocny zespół MKP Boruta Zgierz, zajmujący 7. miejsce w ligowej tabeli, więc zdanie jakie stało przed drużyną trenera Piotra Gawlika nie było wcale łatwe. Niemal  z marszu, bo już w 3. minucie, rywal strzelił gola i do końca połowy Zryw nie zdołał stworzyć sytuacji, która doprowadziłaby do wyrównania. Jednak determinacja z jaką walczyli gracze Zrywu przyniosła w końcu efekt w postaci bramki - w 51. minucie skuteczny strzał oddał Kamil Augustyn. Pozostałe do końca meczu minuty nie zostały wykorzystane przez żadną ze stron i nie zmieniły wyniku spotkania.

- W ostatnim spotkaniu rundy z Borutą zdobyliśmy punkt i trzeba być z tego wyniku zadowolonym. Należy pochwalić cały zespół za to, że przewagę piłkarską drużyny ze Zgierza potrafiliśmy zneutralizować walką i zaangażowaniem do ostatniego gwizdka sędziego - skomentował Piotr Gawlik, trener koordynator SKF Zryw Wygoda.

SKF Zryw GrantON Wygoda z siedemnastoma punktami  na koncie, zakończył rundę na miejscu 12.

17. kolejka IV ligi:

• ZKS Włókniarz Zelów - LKS Orzeł Nieborów 1:1 (1:1); br.: Piotr Boczkiewicz (45+2) - Bartosz Placek (3).
    Orzeł: Cristian Vesa - Piotr Jaworski, Rafał Kołaczyński, Bartłomiej Tkacz, Radosław Grefkowicz, Karol Kruk (55 Bartłomiej Krupa) - Bartosz Placek, Wiktor Stępień, Jan Haczykowski, Błażej Tomaszewski - Krystian Kruk (72 Kacper Stencel).
    Sędziował: Adam Faliszewski (Łódź). Żółte kartki: Bartosz Jachymski, Kamil Bruchajzer, Rafał Swędrowski, Szymon Rosiak i Piotr Boczkiewicz - wszyscy Włókniarz oraz Karol Kruk (9), Krystian Kruk (3), Jan Haczykowski (6) i Radosław Grefkowicz (1) - wszyscy Orzeł.
  • SKF Zryw GrantON Wygoda - MKP Boruta Zgierz 1:1 (0:1); br.: Kamil Augustyn (51) - Michał Siennicki (3).
    Zryw: Sebastian Ostrowski - Piotr Gawlik, Kamil Augustyn, Tomasz Wudkiewicz, Kacper Rześny - Hubert Matyjas, Mateusz Sekuła (40 Sebastian Sobieszek) - Szymon Panek (78 Hubert Kania), Michał Świdrowski, Marcel Wnuk - Michał Fabijański.
    Sędziował: Tomasz Majkowski (Sieradz). Żółte kartki: Szymon Panek (1) - Zryw oraz Beniamin Tonn, Krystian Ślęzak, Michał Siennicki i Damian Knera - wszyscy Boruta.
  • LKS Omega Kleszczów - KS Paradyż 3:0 (2:0); br.: Robert Tomesz (5) i Michał Lenarczyk 2 (36 i 71).
  • RKS Radomsko - KS Warta Sieradz 0:0
  • LKS Kwiatkowice - MKS Zjednoczeni Stryków 0:1 (0:0); br.: Krzysztof Sut (56 samobójcza).
  • PKS Polonia Piotrków Trybunalski - KS Widzew II Łódź SA 1:2 (0:1); br.: Adrian Malicki (90+4 karny) - Jakub Juchacz (21) i Mateusz Gołda (51).
  • MGKS Skalnik Sulejów - WKS Prosna Wieruszów 2:1 (1:1); br.: Jakub Szlaski (20) i Taras Yavorskyy (81) - Michał Okoń (27).
  • GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - KS Stal Głowno 2:2 (2:1); br.: Krzysztof Felczak 2 (15 i 34) - Aleksy Waśkiewicz (16) i Eryk Ignatowski (71 wolny).
  • GKS Orkan Buczek - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 5:5 (1:1); br.: Jardel Muniz Cruz (30),  Norbert Dregier 3 (58, 60 i 63) i Dominik Cukiernik (90+1) - Mateusz Wroński (23), Wojciech Pawlak 2 (56 i 63), Princewill Okachi (80) i Wojciech Chmielewski (83).