Zamknij

Ogrodowa prowadzi w I lidze ŁoLiF

22:10, 06.12.2021 Gogo Aktualizacja: 22:10, 06.12.2021
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

Cztery zespoły zachowały komplet punktów po rozegranych w niedzielę, 5 grudnia, meczach 2. kolejki Kia Open I ligi ŁoLiF, a wśród nich Ogrodowa Fruktus SMS Dąbkowice nadal na czele tabeli.

Na razie Ogrodowa nie pozwoliła odebrać sobie „palmy pierwszeństwa”. Wygrywając z Fantazją Głowno 3:2, wyniosła ze spotkania trzy punkty, co pozwoliło jej zachować 1. miejsce w ligowej tabeli. Jako pierwszy wyszedł na prowadzenie zespół z Głowna, zdobywając bramkę już w 5. minucie, za sprawą strzału oddanego przez Patryka Tulińskiego. Jednak w drugiej połowie do głosu doszli gracze Ogrodowej, szybko odrabiając stratę i przejmując prowadzenie, do czego przyczynił się Norbert Dregier strzelając dwa gole w odstępie dwóch minut. Po upływie kolejnych pięciu wygrywali już 3:2, bo okazję do podwyższenia wyniku wykorzystał w 18. minucie Łukasz Góralczyk. Jednak jeszcze przed końcem Antoni Waśkiewicz zdołał wprowadzić piłkę do bramki Ogrodowej, co ostatecznie ustaliło wynik na 3:2. Porażka okazała się fatalna dla Fantazji, bo spadli w ligowej rywalizacji od razu na pozycję piątą.

Doskonale poradziła sobie w meczu z FC Łaguszew, Chińska Łowicz, co pozwoliło wspiąć się drużynie na drugie miejsce w ligowej tabeli. Do końca pierwszej połowy wynik był wyrównany 1:1, ale po przerwie gole się posypały. Łącznie padło ich jeszcze siedem, z czego pięć zdobyli gracze Chińskiej, w tym jeden otrzymali w prezencie, po strzale samobójczym. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Chińczyków” 6:3. Wśród strzelców po stronie zespołu z Łowicza byli: Rafał Niewiadomski - zdobywca hat-tricka, Arkadiusz Błaszczyk, Jan Haczykowski i Łukasz Sejdak (samobójcza).

Na 3. miejscu uplasowała się Drużyna Kia Renix Łowicz, dzięki zwycięstwu z LKS Victoria Bielawy. W pierwszej połowie Kia szybko wyszła na wysokie prowadzenie 4:1, ale w drugiej odsłonie Victoria zminimalizowała straty, strzelając jeszcze dwa gole. Jednak ostatni głos należał do Daniela Wasiaka, który oddał swój trzeci skuteczny strzał w tym spotkaniu, a piąty dla Drużyny, co przełożyło się na ostateczny rezultat meczu 5:3. Strzelcem dwóch bramek po stronie Drużyna był także Michał Świdrowski. Bramki dla Victorii Bielawy zdobywali: Michał Warda, Łukasz Kasiński i Michał Bryszewski.

Na razie bez straty punktu utrzymuje się również zespół Novum Pędzące Imadła Łowicz. Po wyrównanej pierwszej połowie spotkania z drużyną KS Szopen Sanniki, zakończonej wynikiem 2:2, w drugiej - przejęli kontrolę nad grą, dokładając dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się: Hubert Matyjas (5 i 15), Piotr Gawlik (10) i Kacper Rześny (13). Obydwie bramki dla Sannik zdobył Michał Wiśniewski.

2. kolejka XXIX edycja Kia Open I ligi ŁoLiF:

• LZS Błękitni Dmosin - Blokersi Intermarche Łowicz 2:3 (1:2); br.: Mateusz Wardziński (7) i Nikodem Andrzejewski (20) - Patryk Papuga (8), Bartłomiej Sibielak (9 samobójcza) i Kamil Mitrowski (15).

• KS Szopen Sanniki - Novum Pędzące Imadła Łowicz 2:4 (2:2); br.: Michał Wiśniewski 2 (2 i 4) - Hubert Matyjas 2 (5 i 15), Piotr Gawlik (10) i Kacper Rześny (13).
    Żółta kartka: Hubert Matyjas (1) - Pędzące.
  • LKS Victoria Bielawy - Drużyna Kia Renix Łowicz 3:5 (1:4); br.: Michał Warda (3), Łukasz Kasiński (17) i Michał Bryszewski (18) - Michał Świdrowski 2 (1 i 10) i Daniel Wasiak 3 (2, 4 i 20).
  • FC Łaguszew - Chińska Łowicz 3:6 (1:1); br.: Piotr Buczek (5), Kamil Szufliński (12) i Mateusz Sekuła (20) - Rafał Niewiadomski 3 (6, 14 i 16), Arkadiusz Błaszczyk (17), Jan Haczykowski (19) i Łukasz Sejdak (19 samobójcza).
  • Ogrodowa Fruktus SMS Dąbkowice - Fantazja Głowno 3:2 (0:1); br.: Norbert Dregier 2 (11 i 13) i Łukasz Góralczyk (18) - Patryk Tuliński (5) i Antoni Waśkiewicz (20).
    Żółta kartka: Patryk Tuliński (1) - Fantazja.