Nie było szans…

12:41, 13.01.2022 Gogo Aktualizacja: 12:42, 13.01.2022

Zaległy mecz 8. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów pomiędzy MKS Ósemka Skierniewice a UMKS Księżak-2007 Łowicz zakończył się porażką łowiczan. Zespół trenera Bartosza Włuczyńskiego uległ gospodarzom 59:111.

Rozegrane na wyjeździe w środę, 12 stycznia, spotkanie wykazało duże braki w umiejętnościach kadetów Księżaka. Ósemka była zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu i nie można było oczekiwać sukcesu łowiczan, wydawało się jednak, że różnica w zdobytych punktach nie będzie tak duża.

Gospodarze okazali się skuteczniejsi w każdym elemencie gry i wygrywali kolejne kwarty spotkania. Jednak mimo znacznej przewagi Ósemki, koszykarze Księżaka wykazali się dużym zaangażowaniem i walecznością do końca, nawet gdy trener, ukarany przez sędziego, nie mógł już wspierać swoich podopiecznych.

- Wiedzieliśmy z jaką mocną drużyną gramy. Byliśmy w każdym aspekcie słabsi. Przegrywaliśmy 1x1 i mieliśmy słabą zbiórkę. W dodatku dostałem dwa techniczne w drugiej kwarcie i musiałem opuścić boisko. Ciężko chłopakom się gra, jeżeli nie mają podpowiedzi. Chłopaki walczyli, ale dużo nam jeszcze brakuje do najlepszych… - ocenia Bartosz Włuczyński, trener UMKS Księżak-2007 Łowicz.

Najwięcej punktów dla Księżaka-2007 zdobył Maciej Fudała 11, zaś w drużynie gospodarzy Patryk Hurynowicz 42, co daje dobry obraz tego, jak ciężko było łowiczanom dorównać skutecznością gospodarzom.

Zaległy mecz 8. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U15:

• MKS Ósemka Skierniewice - UMKS Księżak-2007 Łowicz 111:59 (32:14, 24:11, 27:15, 28:19)
    Księżak-2007: Maciej Fudała 11 (1x3), Dawid Gładki 8, Jan Doroba 7, Mateusz Pińkowski 5 (1x3) i Antoni Pietrzak 3 oraz Ryszard Kurczak 11 (3x3), Maciej Brzozowski 8 (2x3), Kacper Dziedziela 6 (1x3), Rafał Wojda i Krystian Dutkowski.
    Najwięcej dla Ósemki: Patryk Hurynowicz 42 (6x3), Goran El-Ward 27 (15x3) i Patryk Saciński 13.