Pierwszy sparing na minus

20:51, 18.01.2022 Gogo Aktualizacja: 20:52, 18.01.2022

Pierwszy sparing po długiej przerwie od rywalizacji na boisku nie wypadł najlepiej podopiecznym trenera Mateusza Miazka. Niedzielne spotkanie z UKS Młodzik 18 Radom zakończyło się przegraną Pelikana-2009 2:3.

Długa przerwa spowodowała rozprężenie w drużynie Pelikana-2009 i nie najlepiej radzili sobie na boisku. Sparing miał nieco nietypowy przebieg. W zespołach liczących po 9 zawodników, rozegrano dwie części trwające po 30 minut oraz jedną trwającą 40 minut, w której rywalizowało po jedenastu zawodników.

Najsłabiej biało-zieloni wypadli w pierwszej odsłonie, którą zasłużenie przegrali 0:1. W kolejnych gra była już nieco bardziej kontrolowana, dzięki czemu udało się zakończyć obydwie remisem 1:1. Do pierwszego meczu ligowego pozostało jeszcze sporo czasu więc z pewnością uda się popracować nad niedociągnięciami.

- Słaby mecz w wykonaniu mojego zespołu. Mnóstwo niedokładności i chaosu na boisku. Widać było, że jest to pierwszy mecz po przerwie. Chłopcy są tego świadomi i wiedzą, że muszą ciężko pracować, żeby w następnych meczach prezentować się lepiej - mówi Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

W sobotę, 22 stycznia, MUKS Pelikan-2009 Łowicz rozegra sparing wewnętrzny z drugą drużyną Pelikana-2008 Łowicz.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2009 Łowicz - UKS Młodzik 18 Radom 2:3 (0:1, 1:1, 1:1); br.: Jakub Dudziński (45) i Michał Kuciński (70) - 3 (35, 55 i 90).
    Pelikan-2009: Mateusz Rak - Adrian Koper, Gabriel Majcher, Jan Uczciwek, Fabian Chlebny - Wojciech Żyto, Franciszek Uczciwek, Kryspin Jagiełło - Miłosz Skonieczny. Na zmiany wchodzili: Mateusz Janicki i Aleksander Jaros - Dawid Gosławski, Michał Kuciński, Kacper Trębski, Kamil Moździerzewski, Antoni Bąba i Jakub Dudziński.

Sparingi MUKS Pelikan-2009 Łowicz:

• 2022.01.22 (s), godz. 8.00: MUKS Pelikan-2008 II Łowicz - MUKS Pelikan-2009 Łowicz
  • 2022.01.30 (n), godz. 10.00: MUKS Pelikan-2009 Łowicz - MKS Górnik 1956 Łęczyca
  • 2022.02.05 (n), godz. 12.00: MUKS Pelikan-2009 Łowicz - MUKS Stal Niewiadów
  • 2022.02.12 (n), godz. 8.00: MUKS Pelikan-2009 Łowicz - MKS Orkan Sochaczew
  • 2022.02.19 (s), godz. 14.00: MUKS Pelikan-2009 Łowicz - MLKS Widok Skierniewice
  • 2022.02.26 (s): ? - MUKS Pelikan-2009 Łowicz
  • 2022.03.06 (n), godz. 14.00: MUKS Pelikan-2009 Łowicz - SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra
  • 2022.03.13 (n), godz. 12.00: MUKS Pelikan-2009 Łowicz - ?
  • 2022.03.20 (n), godz. 14.00: MUKS Pelikan-2009 Łowicz - ?