Udane występy Zrywu i Orła

19:17, 20.02.2022 Gogo Aktualizacja: 19:17, 20.02.2022

Wysokim zwycięstwem zakończyli ostatni sparing gracze Orła Nieborów, pokonując Olimpię Chąśno 5:0 (1:0). Kolejny udany mecz ma za sobą również SKF Zryw GrantON Wygoda, który wygrał w sobotę, 19 lutego, z AP Żyrardowianka Żyrardów 3:1 (3:0).

Orzeł Nieborów nie miał ostatnio powodów do zadowolenia, bo ciągle coś stawało na drodze do pokazania się z dobrej strony w meczach kontrolnych. W piątek, 18 lutego, nastąpił przełom - gracze Orła zaprezentowali dobry poziom swoich umiejętności, spychając w drugiej połowie Olimpię do obrony własnej bramki, która okazała się nieskuteczna. W pierwszej połowie gospodarze strzelili jednego gola za sprawą Piotra Jaworskiego (35), ale po przerwie rozwinęli skrzydła i podwyższyli wynik o kolejne cztery bramki autorstwa: Pawła Graczyka (50), Kacpra Stencela  (70) i Jakuba Lisa 2 (75 i 80).

- Zwycięstwo zawsze cieszy, choć do ligi jeszcze trochę czasu i trzeba wiele rzeczy poprawić. Cieszy to, że w końcu mieliśmy kadrę, która pozwoliła sprawdzić kilka wariantów zestawienia składu. Cieszy mnie to i widać było to gołym okiem, że mamy wyrównaną kadrę i każdy zawodnik, który dziś zagrał pokazał, że jest ważną częścią zespołu. Dziś jeszcze nie było czterech zawodników, więc rywalizacja o pierwszą jedenastkę będzie bardzo ciekawa i każdy ma szansę wyjść w pierwszym składzie na mecz z Omegą Kleszczów. Bardzo mnie cieszy transfer Piotrka Tkacza, który bardzo wzmacnia naszą defensywę - opowiedział Dawid Ługowski, trener LKS Orła Nieborów.

Słowa krytyki padły z ust Jarosława Burzykowskiego, trenera GKS Olimpia Chąśno, który okazał duże niezadowolenie z postawy swojego zespołu w drugiej odsłonie meczu z Orłem Nieborów, który jest przecież zespołem grającym w wyższej lidze, więc teoretycznie patrząc, niespodzianki nie było. - Dość wyrównana pierwsza połowa, zarówno my, jak i przeciwnicy, mieliśmy swoje okazje do zdobycia bramki. Graczom Orła udało się zdobyć bramkę po kontrataku w 35. minucie i złym ustawieniu naszego stopera. Natomiast druga połowa to już zdecydowana przewaga Orła. Widać było różnice w przygotowaniu mentalnym, technicznym i fizycznym graczy z Nieborowa. Za drugą połowę należą nam się zdecydowane słowa krytyki, bo zaprezentowaliśmy się żenująco.

Wyjazdowy sparing Zrywu z Żyrardowianką, po raz kolejny przyniósł zwycięstwo, co może świadczyć o dobrym przygotowaniu drużyny do rozgrywek ligowych. Już w pierwszej połowie ekipa trenera Piotra Gawlika przejęła stery gry w swoje ręce, kontrolując to, co dzieje się na boisku. W efekcie, schodząc na przerwę prowadzili 3:0. Pierwsza bramka padła niemal z marszu, bo w 4. minucie skuteczny strzał oddał Wojciech Guzek, wyprowadzając zespół na prowadzenie. Kolejnej okazji nie zmarnował Kacper Rześny, który w 38. minucie posłał piłkę do bramki gospodarzy po rzucie karnym. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższył Damian Szczepański

Wprawdzie Zryw nie przeprowadził skutecznie żadnej akcji w drugiej odsłonie, a Żyrardowianka znalazła sposób, aby przedrzeć się przez linię obrony graczy z Wygody, co skutkowało stratą bramki, ale ostatecznie udało się dowieźć zwycięstwo do końca, zamykając mecz wynikiem 3:1.

- Pierwszy sparing, który zagraliśmy w dużym wymiarze minutowym poszczególnych zawodników. Spotkanie trzeba zaliczyć na plus, jest jeszcze trochę rzeczy do poprawy, na które mamy trzy tygodnie. Po sparingu ze Stalą Głowno praktycznie zamknęliśmy kadrę zespołu na rundę wiosenną - skomentował Piotr Gawlik, trener SKF Zryw Wygoda.

Sparingi:

• LKS Orzeł Nieborów - LKS Olimpia Chąśno 5:0 (1:0); br.: Piotr Jaworski (35), Paweł Graczyk (50), Kacper Stencel  (70) i Jakub Lis 2 (75 i 80).
    Orzeł: Cristian Vesa (46 Maciej Chmielewski) - Piotr Jaworski, (70 Karol Kruk), Radosław Grefkowicz (46 Rafał Kołaczyński), Bartłomiej Tkacz (46 Piotr Sekuła), Piotr Tkacz (65 Bartłomiej Tkacz), Karol Kruk (46 Bartłomiej Krupa) - Michał Redzisz (65 Wiktor Stępień), Mateusz Nierobisz (65 Krystian Kruk) - Bartosz Placek (65 Jakub Lis), Wiktor Stępień (46 Paweł Graczyk) - Krystian Kruk (46 Kacper Stencel).
    Chąśno: Kacper Kwiatkowski - Bartłomiej Skoneczny, zawodnik testowany nr 1, Gabriel Wasilewski (46 zawodnik testowany nr 2), Adrian Zieliński (65 Kamil Lenarczyk) - Marcin Matuszewski, Kamil Janikowski (46 zawodnik testowany nr 3), Oktawian Andrzejczak, Michał Warda - Marcin Grocholewicz (70 Jarosław Burzykowski), Kamil Gać (60 Przemysław Bury).
  • AP Żyrardowianka Żyrardów - SKF Zryw GrantON Wygoda 1:3 (0:3); br.: Franciszek Brudko (80) - Wojciech Guzek (4), Kacper Rześny (38 karny) i Damian Szczepański (43),
    Zryw: Sebastian Ostrowski - Damian Kozieł, Krystian Rutkowski, Hubert Matyjas (46 Michał Fabijański), Kacper Rześny - Mateusz Kardas (46 Tomasz Wudkiewicz), Bartosz Wudkiewicz, Mateusz Sekuła - Wojciech Guzek, Michał Świdrowski - Damian Szczepański. Na zmiany wchodzili: Piotr Gawlik, i.