Sparing pod kontrolą Pelikana-2010

14:37, 22.11.2022 Gogo Aktualizacja: 15:12, 22.11.2022

W meczu sparingowym, rozegranym w niedzielę, 20 listopada, MUKS Pelikan-2010 Łowicz - AKS SMS Łódź 7:3.

Nadszedł czas na spotkania odbywające się poza oficjalnymi rozgrywkami. W pierwszym sparingu po zakończonym sezonie ligowym, na które składały się trzy tercje, każda po 30 minut, podopieczni trenera Adama Wojdy zmierzyli swoje siły z drużyną AKS SMS Łódź. Łowiczanie zaprezentowali się z dobrej strony, szybko wychodząc na trzybramkowe prowadzenie. Druga tercja była bardziej wyrównana i przyniosła ze sobą pięć goli, z czego tylko dwa zdobyli gospodarze, ale w ostatniej ponownie przejęli kontrolę nad grą, dokumentując to dwoma skutecznymi atakami na bramkę SMS. Na listę strzelców wpisali się: Adam Dylik (5 i 56), Maciej Bryk (8, 18 karny i 72), Kacper Miazek (23) i Jan Węglik (64).

- Zagraliśmy 3x30 minut. Wszyscy zagrali około 60 minut i to w tym meczu było najważniejsze. Kontrolowaliśmy grę, staraliśmy się spokojnie budować nasze akcje ofensywne i dążyć do finalizacji - skomentował Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2010 Łowicz.

W środę, 23 listopada i sobotę, 26 listopada, MUKS Pelikan-2010 Łowicz rozegra mecze barażowe z Akademią Sportu Pajęczno o II ligę wojewódzką młodzików D1.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2010 Łowicz - AKS SMS Łódź 7:3 (3:0, 2:3, 2:0); br.: Adam Dylik 2 (5 i 56), Maciej Bryk 3 (8, 18 i 72), Kacper Miazek (23) i Jan Węglik (64) - 3 (31, 50 i 52).
    Pelikan-2010: Bartosz Rosiński - Jan Węglik, Mateusz Szczepanik, Kacper Miazek, Bartosz Pokora - Jakub Czaplarski, Adam Dylik, Paweł Lenarczyk - Maciej Bryk. Na zmiany wchodzili: Szymon Majchrzak, Bartosz Kośmider, Nikodem Plichta, Jan Birek, Maciej Szczęsny, Artem Tanitsoi, Jakub Kutkowski i Filip Makoś.